Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gyűlölnek sokan más...

Miért gyűlölnek sokan más kultúrájú embereket azért, mert esznek kutyát? Nekem volt nyuszim, és bár őt soha nem ettem volna meg, de nem ítélek el senkit aki nyúlhúst is eszik.

Figyelt kérdés
2017. jún. 13. 22:35
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
31%
Miért, hogy kerül a tej az asztalra?
2017. jún. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
24%

#6 és #7 mindent elmondott. A kínai nép ocsmány féreg. Nemcsak a kutyák miatt mondom. Egy ideig tanultam a nyelvüket és jól ment, mégis abbahagytam, mert minél többet megtudtam a kínaiakról, annál jobban elkapott a hányinger. Ajánlom figyelmetekbe az abortusz maradvány levest és a lótusz lábat is.


A nyúl pedig a legtöbb ember számára más a kutyánál. A kutya az ember legjobb barátja volt mindig is. A nyúl pedig az étele nagyon sokáig. Volt nekem is egy nyuszim, de nem estem hasra tőle. Jobban bejön kajának.

2017. jún. 14. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Salx Narval ***** válasza:
100%
A világon nincs olyan ehető állat, vagy növény amit valahol ne fogyasztanának el az emberek, ezzel nem igen lehet mit kezdeni. Más népek más étkezési szokások. Az viszont ahogy a fogyasztásra szánt állatokkal, meg úgy egyáltalán az élőlényekkel bánnak, az már az adott nép emberi nemességét, tisztességét és kultúráját minősíti, így-vagy úgy. Sok embernek az is gondot okoz, hogy egy másik emberrel tisztességesen emberhez méltó módon bánjon, nemhogy egy állattal, sajnos még csak az sem mondható, hogy ez csak bizonyos helyekre és népekre igaz.
2017. jún. 14. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
30%
Bár elég szörnyű dolognak tartom, objektíven nézve nem sok jogunk van gyűlölködni, amíg disznót meg szinte mindenki eszik, pedig igazából az egyik legokosabb állat a Földön, messze megelőzve a kutyákat.
2017. jún. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
91%

Én csak azzal egészíteném ki, hogy a kutya azon kevés állatok egyike, amelyik évezredekkel ezelőtt, még az emberiség kialakulásakor is a hű társa volt az ősembernek. A lóval kapcsolatban is ugyan ez a véleményem, az egész történelmünket végigkísérték, igen fontos szereppel. Ezért tartom etikátlannak megenni a kutyát, és a lovat is. Nem ezt érdemlik...

Persze az ember sajnálja a többi állatot is, és borzasztó ami megy az iparban, de mindenki tudja, hogy egy tehénnel vagy tyúkkal nem írtunk még történelmet.

2017. jún. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha belegondolunk, a kutya ragadozó állat, az ember társa volt szinte mindig, háziállat, hobbiállat, munkatárs akár. Míg egy disznó, vagy tehén mindig is haszonállat volt, az ember tápláléka, és a természetben is prédaállatok.
2017. jún. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
36%
Azért Kínában eléggé kevesen esznek kutyát. Ezzel az erővel a magyar disznótor is egy dungeon túra. Mások a magyar libatömést tartják kínzásnak. Mi is és a franciák is eszünk lovat. A sok önjelölt sinológus azt nem érti, hogy szerény termőterületen a világ népességének egyhetedét kell eltartani. A hatvanas években is volt olyan éhezés, hogy emberek haltak meg. Nyilván mindent megesznek. Ma jobb a helyzet, sokan a különlegességeket is megeszik, mert egyre több embernek egyre több a pénze. Kínában 56 féle nép él. Mindenre és mindennek az ellenkezőjére van példa. Nyilván nem szép az ilyesfajta bánásmód, de nálunk azt nem látják be, hogy a nagy fejlődés mögött azért még nagyon sokan igen szerény viszonyok között élnek. Vélhetően ilyenek dolgoznak a kutyahús-feldolgozó iparban. Már Konfuciusz is említi a kutyamészárosságot egy mondásában. A kínai kultúrát az ítélje meg, aki ismeri (bár teljességében nyilván kevesen ismerik). A kínaiak az étkezési kutya és a kedvtelésből tartott eb közé nem tesznek egyenlőséget. Egy adott fajtát fogyasztanak alapvetően, ha jól tudom. Minket is elítélhetnek mások egyes furcsa ételeink miatt. Mindezt vegetáriánusként írom. És az a véleményem, hogy senkire nem lehet egy többségi(nek vélt) álláspontot rákényszeríteni. Nem azért van az ember, hogy kívülről okoskodók (liberálisok, emberi jogászok, feministák, genderisták) mondják meg, hogy hogyan éljen. Az erkölcsi felelősség persze nyilván adott (de nem az említettek felé).
2017. jún. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:
45%

" amíg disznót meg szinte mindenki eszik, pedig igazából az egyik legokosabb állat a Földön, messze megelőzve a kutyákat."


És a disznódat megtanítottad már a szobatisztaságra? :P

2017. jún. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

"A kínai kultúrát az ítélje meg, aki ismeri (bár teljességében nyilván kevesen ismerik). "

Én jól imerem és hánynom kell ettől a néptől.

2017. jún. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
15%

"És a disznódat megtanítottad már a szobatisztaságra? :P"


Igen. Pár nap elég hozzá.

2017. jún. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!