Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fintorog a családom...

Miért fintorog a családom azon, hogy én sietek haza a kutyához?

Figyelt kérdés

Külön élek pàrommal, panelban, van egy kutyànk.

Unokatesóm ma pénteken ballagott, én jöttem péntek reggel, párom nem jött, ő otthon maradt a kutyával, na meg megy is dolgozni.

Úgy megy dolgozni, hogy szombat hajnalban 2-kor indul. És én mondtam a családomnak hogy én hazamegyek szombat hajnalban az első busszal 5 órakor. Így is lesz reggel 9 mire hazaérek. És mindenki ezen fintorgott hogy miért vagyok ilyen hü.lye hogy a kutya miatt olyan korán megyek... és nem tudjàk megérteni hogy a kutya egyedül lesz mert ugye párom elmegy hajnalban dolozni és csak szombat délután 4-kor jön haza. Plusz nekem egyàltalàn nem okoz gondot hogy korán kelljek. De mindenki csak cisszegett, és hogy ők biztos nem tartanànak kutyát a "4 fal között". Persze mindenki falusi...


2017. jún. 16. 23:06
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Egyébként az a vicces hogy anyàéknak is van kutyájuk, kinti-benti, második gyerekükként szeretik. Tényleg làtszik rajtuk hogy odavannak a kutyáért, napi 2 séta, szeretetben nevelik, sosem ütötték meg, sőt volt olyan hogy a kutya rám morrantott mert vèletlenül ráléptem a farkára és engem szidtak le... csak hát ha én megemlítem hogy szerintem nem így kellene etetni a kutyàt akkor csak legyintenek. Meg ha mondtam hogy szerintem kicsit sàntít a kutya, közölték hogy mindig is ilyen volt és nem sàntít, csak furán megy...
2017. jún. 17. 08:47
 12/14 anonim ***** válasza:

Felnőtt kutyánál azt mondom oké ha fél napra egyedül marad 1x kibírja. De 6 hónaposan még kölyök,valóban nem túl jó neki. De 1x ő is kibírta volna azért :)


Egyszer nekünk is volt olyan,hogy véletlen 12 órát egyedül maradtak a kutyák. 7-9 óra az átlag.Az egyik 5 hónapos volt.

Szüleim nem voltak itthon. Húgom nem velünk lakik. Én voltam a kutyákkal ugye,de sajnos nem hogy túlóráznom kellett,még a Hév is lerobbant. Nem volt baja sem a kölyöknek sem a felnőttnek.Haza értem és akkor levittem őket 1,5 órára sétálni. Kaptak enni. Az 5 hós bepiszkított. Zokszó nélkül össze takarítottam ennyi.



Csak azért írtam le,hogy azért nem fog tönkre menni a kutyátok,mert egyszer 10 órát lett volna egyedül.


Készülj fel,hogy az életben adódhat olyan,hogy a kutyát többre egyedül kell hagynod mint szoktad és úgy,hogy nem számítasz rá. Ahogy én sem a túlórára meg,hogy lerobban a hév.

2017. jún. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én is pont ilyen voltam mint te, csak annyi kivétellel, hogy az enyém a fejünkre nőtt(nagytestű kutya).Kihasználta hogy örökké vele foglalkoztam.Most 1 éves és egy ideje befejeztem ezt.Sokkal nyugodtabb vagyok, és nem mindig gondolok rá, így a jó neki is meg a családnak is.Ő egy kutya és nem ember.
2017. jún. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Nekem 6 órás melóm van, de faluból megyek városba ezért 8-9órát vagyok távol. Foglalkoznom kell a kutyával, mert ha nincs lemozgatva, akkor stresszes, alkalmanként agresszióba fordul a túlzott energia. Általában 4kor kelek, fél6kor indulok, és fél3ra érek haza kb. Néha kocsival, akkor ugye gyorsabb. Délután általában vele foglalkozok, 2 órát sétalunk, mozgunk, futunk, agyilag fárasztom stb. Utana háztartás, naponta sepregetés (szőrök..), kaja stb. Most nyáron illetve májustól szeptemberig napi 2x séta vagy 2x2 vagy 2x1 óra, kedvtől és feladatoktól függően, mert ilyenkor nem megyek be korán, hanem 9től 5ig vagyok távol, hogy 2x tudjak vele foglalkozni.

Sok barátom tartja hülyeségnek, de én tudom,hogy mi történik, ha elhanyagolom; illetve törődök vele.


Másrészt párom nagyija teljesen másképp áll ehhez, röviden, a kutyákról szerinte:csak kintre való, láncra ha nincs kinr az ember a kertbe. Ha agresszív akkor haljon meg, agyon kell verni. Kutyakiképzők bohócok, mert az hülyeség, amit ők csinálnak. Minden kaja jó neki, moslék házi maradék stb. Sorolhatnám reggelig, de felesleges. Idősek es falusiak buta, tudatlan gondolkodásmódja....

Ami neked jól esik, azt csináld, én sokáig, 20éves koromig eltem buborékban, mindig area hagyatkozva, kinek mi tetszik, hogyan tudok megfelelni a környezetemnek. Azon kívül, hogy nem éreztem jol magam, és önbizalomhiányos voltam, rajöttem, hogy soha nem lehet megfelelni mindenkinek. Én kizárom az eletemből azt, aki mindenáron rá akar beszélni valaminek az ellenkezőjére, illetve csak a saját érdekeimet nézem,mármint ha valakinek nem tetszik, hogy rottweilerem van, akkor mutatom az ajtót... ha valaki megszól, hogy minek van ilyen kutyám, miközben az enyém szajkosárban, de normálisan viselkedik, és a pofázó csivije őrjöng a pórázon, mutatok egy tükröt kepletesen. Stb. Ezek óta boldogabb kiegyensúlyozottabb vagyok, nem szorongok. Ha akarnak kibeszélhetnek, nem erdekel senki véleménye :)

2017. jún. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!