Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig tart egy szocializáció?

Meddig tart egy szocializáció?

Figyelt kérdés

Mostani barátommal 2 éve együtt vagyok. Befogadott a gyepmestertől 1 kutyát, 1,5 éve. Járnak vele iskolába kiképzőhöz, meg szocializálja, de még mindig ugyanolyan szinte, talán egy kisebb javulás van. Pl engem sem fogad el, el kell zárni, ha ott vagyok....

Szerintetek mindig ilyen marad?

Nem akarom, hogy megváljon tőle, mert szereti, csak nem értek ehhez a dologhoz.

Valamilyen masztiff vagy pitbull nem tudom pontosan.


2017. jún. 18. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Ez egy folyamat, aminek nincs igazán eleje-vége és nem lehet ilyet mondani, hogy a szocializáció x ideig tart. Viszont ha 1,5 év alatt semmi javulás nincs, akkor sürgősen másik kiképző után kéne nézni.
2017. jún. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Igen szerintem is másik kiképző kell. Valamit nem jól csinál.
2017. jún. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kutyaiskolától és a kiképzőtől is függ persze. De ha alapvetően normális foglalkozásra járnak, akkor egyrészt a kutyán múlik, hogy mennyire erősek a beidegződései, de főleg a gazdán, hogy mennyire tartja be a kiképző utasításait, mennyit dolgozik az ebbel és mennyire erős, határozott, jó vezető.
2017. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát alapvetően le tudja állítani, de még nem léptek át azon a szinten, hogy a kutya akarjon is barátkozni. Pedig napi szinten próbálja de pánikszerűen viselkedik a kutya... nagyon sokat sétálnak, és kb katasztrófa az egész, mert mindig hangot ad a véleményének a kutya, de ha raszól illetve kicsit megrángatja akkor csendbe marad. Csak nekem is fura hogy még mindig ez megy...de lehet máshoz kéne hordania, nem tudom.
2017. jún. 25. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!