Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy gyakoroljuk a fordulásos...

Hogy gyakoroljuk a fordulásos módszert?

Figyelt kérdés
Nagy testű 1 éves német juhászom van. olyan 60%-os az utcai sétánk.Kertes házas övezetben lakunk. Halti nem vált be, fojtó nyakörv nem válik be, nem tudok akkorát rántani hogy megérezze.A fordulás lenne az utolsó, de hogy gyakoroljak ha az emberek rám szólnak, hogy ne ott sétáltassam a kutyám mert őrjöngenek a kerten belül bezárt kutyák.Én értem őket is, de nekem pont ilyen szituba kéne ezt gyakorolnom, mert a kerítések felé húz. Amúgy ha nincs kutya a körülöttünk gyönyörűen sétál.Mindig rászólok hogy nem szabad, és látom hátracsapja olyankor a fülét, tehát tudja, de mégis. Vagy szerintetek le fog nyugodni 2-3 éves korára? Augusztusban lesz ivartalanítva, az is segíthet? Kitartó vagyok , minden nap sétálunk nem hagyom annyiban, csak elkeserítő hogy ennyi erőfeszítés semmi.Kutya suli meg van, kutyákkal is játszhat szabadon, tehát nincs hiánya.Háznál oktatás is kilőve, 2 oktató is járt nálunk....Köszönöm előre is aki érdemben hozzá tud szólni.
2017. jún. 20. 06:36
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

A haltival még nem találkoztam személyesen, de ha a fojtó használatát valaki megtanítja, egészen biztosan működik.


A fordulós módszert nyugodt helyen lehet gyakorolni. Én este felé egy zsákutcában levő ovi előtt szoktam csinálni. Olyankor ott senkit sem zavarok (egyszer az ovi udvarba belógott párt)

2017. jún. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 piriiiii ***** válasza:
47%

Közrészeken, ahol alapvetően nincs tiltva a kutya jelenléte (ilyenek a játszóterek, bizonyos parkok, stb), úgy és akkor sétáltatod a kutyádat, amikor akarod. Engem nem zavarna, ha rám szólnak, neveljék meg a kutyájukat, hogy ne őrjöngjenek. Az úgyis kikerülhetetlen számukra, hogy elsétál valaki a kapujuk előtt...

De most mi a kutya problémája konkrétan?

Hogy húz és hogy ő is megőrül, ha más kutya őrjöng?

2017. jún. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Az a két oktató nem talált számodra megfelelő módszert arra, hogy letiltsd a reagálást az ugató kutyák felé?

Nem a kutyatársak hiánya miatt van gondod a kutyával.

Nem vagy képes letiltani a kutyádat egy neked nem tetsző viselkedésről.

2017. jún. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Egy utcán, ahol szinte minden udvarban ugat egy-egy kutya, nem érsz semmit a fordulásos módszerrel. Hiszen visszafordulva lehet, éppen olyan ugató házőrzővel találod magadat szembe.
2017. jún. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

A fordulós módszer, ha a gazda jól csinálja, azt jelenti a kutyának, hogy nem ő irányít, nem ő dönt a sétában. A kutya álljon be a gazda mögé. Épp ezért ugatós kutyák közt is működik.


Kérdező, akkor fordulj, amikor már megy el tőled. Amikor már a feje előtted van vagy araszol ki oldalra. És olyan erősségű gyors, azonnali, hirtelen rántást adj, amitől felhagy azzal, hogy eléd törjön. Ha jól csinálod, 4-5 perc alatt beáll melléd a kutyád.

2017. jún. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 09:38

Pont ezt a határozott, a kutyának érthető mozdulatot képtelenek a gazdák többsége megcsinálni. Általában a feszülő pórázt próbálják meg húzni . Rántani igazán hatásosan csak laza pórázból lehet.

2017. jún. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a válaszokat! Meg van a fojtó nyakörv titka. Nem feszült állapotban húztam a pórázt,hanem laza volt, ès úgy rántottam párat,ès gyönyörűen jött láb mellett.
2017. jún. 20. 14:31
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 14:31

Ezt az iskolában kellett volna megmutatniuk. De a házhoz kimenő kiképzőnek is illett volna.

Minden pórázos munka alapja a laza póráz.

Kellemes sétálást !

2017. jún. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen mèg egyszer! Mutatták az oktatók hogy oldal irányba kezeljek bele a pórázba, ès úgy hogy laza legyen,de csóri kutyának szerintem már megerősödött a nyaka meg se èrezte a rántást.De most picit lefele húztam úgy rántottam,ès egyből nèzett rám. Utána elèg volt csak mondani hogy lábhoz:) Amúgy a sulit külön választja,tudja hogy ott dolgozni kell,ott szèpen csinál mindent, csak itthon nem ment eddig.
2017. jún. 20. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!