Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Otthon gyakoroltam a forduláso...

Otthon gyakoroltam a fordulásos rúgást (k1-ezek) de a lábam sajnos találkozott a keményfa borítással. Egy hatalmas púp nőtt rajta és baromira fáj. Eltörhetett? Honnan tudhatom biztosan (röntgenen kívül)?

Figyelt kérdés

2014. júl. 26. 20:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! :) elsőként annyit kérdeznék, hogy pontosan hol van az a púp?
2014. júl. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A sarkam és a kis lábujjam között kb félúton. A lábfejem külső oldalán, pont a szélén.
2014. júl. 26. 20:57
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha rá bírsz állni, akkor nem valószínű, hogy eltörött. Az ügyeletre azért elmehetnél, egy orvos tapintással megállapíthatja..
2014. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az első vagyok! Az általad említett helyen egy nagyon érzékeny csont van, nagyon tud fájni, ha jobban beüti az illető. Van valami színelváltozás esetleg a bőrfelületen? Érzel egy meleg, bizsergető érzést azon a ponton? Rá bírsz állni? Folyamatosan lüktet? Ezekre a kérdésekre ha válaszolnál, akkor abból már meg lehet állapítani nehány dolgot... :)
2014. júl. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Most van egy kb 2cm átmérőjű púp, aminek a közepe (kb 1cm átmérő), lila/vörös színekben játszik. Bizsergető érzés nincs, lüktetés nincs, rá tudok állni, de csak mezítláb, ha a papucsot felveszem iszonyat fáj (gondolom nyomja a púpot, amit, ha kézzel nyomok szintén fáj).
2014. júl. 26. 21:16
 6/12 anonim ***** válasza:
Értem! Mivel 100%-os választ csak akkor tudnék adni ha látnám és ki tudnám tapintani, így csak a tapasztalatomra hagyatkozhatok, de az alapján ez nem törés lesz. Lehetséges zúzódás, de az is elképzelhető, hogy megrepedt a csont. Egy hajszálrepedés is lehet rajta, amit ha megröngeneznek, azon sem fog látszódni. A javaslatom az, hogy hidegvizes borogatással pihentesd a lábad, ne erőltesd meg semmiképp! Közvetlen jégakkut vagy hasonló jeges dolgot semmiképp se tegyél rá! És nagyon erősen ajánlom, hogy menj be vele kórházba, ott egy fél perc után meg fogja mondani a szakorvos, hogy mi a probléma és tud írni vényköteles kenőcsöket is. Nagy valószínűséggel röntgenre el fog küldeni, biztos választ csak utána lehet mondani.
2014. júl. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindkettőtöknek!

Akkor holnap elmegyek az ügyeletre (azt hiszem itt a 12-ben a János kórház az)... :(

Gondolom így a jövő heti edzés is elmarad... :(


még egyszer köszi... :)

2014. júl. 26. 21:40
 8/12 anonim ***** válasza:
Azt megkérdezhetem még, hogy hány éves vagy? Csak az ügyeletes kórház miatt...mert a 18 év alatti személyeknek más az ügyeletes, mint a felnőtteknek, és 18 éves korodig gyermeknek számítasz ezen a téren.
2014. júl. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
28, szóval már felnőttnek számítok.... :)
2014. júl. 26. 22:11
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia, szép estét! :) A sokszor hozzászóló vagyok.... :))

Voltál ügyeleten? Fejlemény?

2014. júl. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!