Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1-3 cm-es férgek vannak a...

1-3 cm-es férgek vannak a kutyám bőrében, és nincs pénz állatorvosra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most vettük észre hogy TELE van a kutya férgekkel, ki-be mászkálnak a bőréből. Azt reméltem csak egy helyen, úgyhogy elkezdtem megtisztítani, kiderült hogy mindenhol van. az interneten semmit nem találok róla, az egyetlen féreg amit találtam az 15 cm hosszú, de az én kutyámban a legnagyobb 3, és az is ritka. Hívnák állatorvost de nincs rá pénzem, nem tudom mit tegyek. Ilyenkor el kel altatni? vagy van valami házi gyógymód? Vagy esetleg egy pár ezer forintos állatorvos?

2017. jún. 23. 04:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
70%
Lehet hogy nem is lenne több pár ezer forintnál. Vidd állatorvoshoz, valahogy elő kell teremteni rá a pénzt.
2017. jún. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
85%

Egy vizsgálat általában 4-5 ezer ft...

Nem kell elaltatni. Nézesd meg dokival. Ha olyanhoz mész, aki ismer, kérhetsz részletfizetést is, vagy megbeszélheted vele, hogy később fizeted ki.

Ilyenkor három részből áll a kezelés:

1. A kutya megtisztítása. Macerás, de ezzel kell kezdeni.

2. A bőr gyógyítása. Erre jó pl. a Federol olaj.

3. Legyek távoltartása. A Federol ebben is segít, de vannak olyan spot-onok, amik a legyeket is távol tartják.

2017. jún. 23. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerintem ebből csak állatorvos lesz. és azt mondod hogy ezek legyek? Én úgy tudtam hogy azok csak a döglött húsra mennek, de lehet hogy az csak valami spéci légy volt?
2017. jún. 23. 06:26
 4/30 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam és úgy tűnik valóban legyek.
2017. jún. 23. 06:32
 5/30 anonim ***** válasza:
63%

Basszus, kihánytam a reggelimet (pedig pizza volt). :/


Remélem, elvszed dokihoz, ö meggyogyitja.

2017. jún. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
96%
Azonnal vigyétek el orvoshoz szerencsétlen állatot ! Az eszem megáll ! Ha nincs pénz orvosra, akkor kérjetek kölcsön valakitől vagy beszéljetek meg az orvossal részlet fizetést. Ha a kutyátok nektek nem ér ennyit, akkor soha többé ne legyen állatotok. Akkorse legyen, ha nincs pénz rá. Mit szólnál, ha teli lennél kukaccal és senki nem vinne orvoshoz ?
2017. jún. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
32%
Vagy kérsz részlet/későbbi fizetést, vagy üsd agyon, hogy ne szenvedjen szerencsétlen.
2017. jún. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként orvosra mindig kell lennie félretett pénznek, egy nagyobb összeg kb 100-150ezer Ft. Sosem tudhatod mikor üt be a baj. Ha elütik a kutyádat és betörik a feje, akkor is itt kérdezed meg, hogy milyen házi gyógymódot alkalmazz, mert nincs pénz dokira? Azért el kéne gondolkodni, valóban szereted-e azt a kutyát és kell-e Neked egyáltalán bármilyen állat is. És ezt nem bántásból írom, de tudod ezt hívják felelős állattartásnak.
2017. jún. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
8%
Utolsó,szállj magadba...
2017. jún. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Jesszus nyugalom emberek, mondam egy előző kommentben hogy elviszem. Amúgy meg nem mindenki teheti meg hogy csak úgy a semmiből félre tesz 150 ezret az orvosra.
2017. jún. 23. 07:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!