Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1-3 cm-es férgek vannak a...

1-3 cm-es férgek vannak a kutyám bőrében, és nincs pénz állatorvosra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most vettük észre hogy TELE van a kutya férgekkel, ki-be mászkálnak a bőréből. Azt reméltem csak egy helyen, úgyhogy elkezdtem megtisztítani, kiderült hogy mindenhol van. az interneten semmit nem találok róla, az egyetlen féreg amit találtam az 15 cm hosszú, de az én kutyámban a legnagyobb 3, és az is ritka. Hívnák állatorvost de nincs rá pénzem, nem tudom mit tegyek. Ilyenkor el kel altatni? vagy van valami házi gyógymód? Vagy esetleg egy pár ezer forintos állatorvos?

2017. jún. 23. 04:35
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én még gyerek vagyok, 13 éves. Bennem van annyi hogy 20.000ftot összegyűjtöttem a kutyusomra hogyha valami baj van tudjam vinni. Úgy érzem te nem igen gondoskodsz a kutyádról hogyha most vetted észre. Nekem az egyik cicám szemét köpték be a legyen de olyan szinten hogy már nem bírtak rajta segíteni (pont 2 napig nem voltam otthon). Szerintem vagy nem sajnálsz a kutyádra legalább 5000 ftot vagy többet nem vállalsz kutyát mert ez hatalmas nagy felelőtlenség. És lehet lepontozni de én így gondolom.
2017. jún. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

1. Miért köpi be a lègy az élő kutyát?

Légysz írjátok le mert étdekel,ilyenről még nem hallottam.

2.

Sztem ilyen helyzetben nincs az az állatorvos aki nem adna haladèkot!

Én nem tudom hogy emberek ilyen helyzetbe itt kérdezősködnek...

Csak van 2-3ezred amit odaadsz es a többivel meg haladékot kérsz!

De csinálj vmit!

2017. jún. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

A légy sebet, vagy fertőzött bőrfelületet köp be, és a bőr alól kelnek ki a lárvái. Ezt felületi kezeléssel és féreghajtással kezelik. Ha a bőrférgesség nevű dologgal állunk szemben, akkor az súlyosabb. Szúnyogok terjesztik. Akkor a vérében is van féreg és szívférgességet is kaphat. Annak gyógyszeres kezelése van.

Mivel nem tudjuk, milyen a féreg, bármelyik lehet, de inkább az utóbbi ( a férgek hosszából ítélve).

2017. jún. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Ok, látom pontosabb leírásra van szükség. Igen, kertes házban élünk, de a kutyával sokat van foglalkozva, minden nap simogatjuk, és játszottunk is vele amíg hajlandó volt futkorászni. Most már nagyon öreg, átlag életkor feletti. A legyek meg azért köphették be, mert nem fürdetjük. Valószínűleg a legyek (tudom, guszta) a seggén lévő szarba petéztek le. És azért nem tűnt fel előbb, mert általában a fejét simogatjuk, és a nyüvek (mondjuk ezt tény hogy nem írtam le előbb) csak a háta vége felé voltak, a hosszú szőre alatt teljesen elrejtve, kefélésnél vettem észre, jól be is pánikoltam. És igen, voltak. Mindenki megnyugodhat valószínűleg nem fog belehalni, a sebek tiszták, most kezeljük. És igen, volt egy harmincas félretéve, de nem gondoltam volna hogy az elég lehet, azt hittem valami sokkal durvább parazitát szedett össze ami belül is eszi, nem csak sima legyeket, amit viszonylag könnyű kezelni.
2017. jún. 23. 16:52
 25/30 Andizsuzsi ***** válasza:
72%
Ha a legyek a szőrén lévő ürülékbe petéztek volna, akkor nem járkálnának ki-be a bőrébe, ugyanis a légylárva nem tud bejutni a bőr alá. A sebek azt jelzik, hogy a kutya kivakarta/kirágta a szőrét, ezzel sebe(ke)t ejtve magán. Úgyhogy ne flegmáskodj itt, az, hogy idős a kutya nem ok arra, hogy a szőrén ragadt kakával éljen. Az, hogy naponta megsimogatod a fejét, közel sem azonos a rendszeres foglalkozással.
2017. jún. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
80%
Sokat van foglalkozva xD Jó vicc. Ha így lenne, akkor nem lenne csupa féreg a kutyád. És az szerintem sem foglalkozás, hogy megsimagatod a fejéd.
2017. jún. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
55%
ÁLLATORVOSHOZ ELVITTED MÁR???
2017. jún. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Hmm, látom most már értelmes, segítő jellegű válaszokat nem várhatok, csak olyanokat akik azt hiszik hogy egy komment elolvasása után tudnak rólam mindent, és van joguk van ítélkedni (mondjuk ez megszokott ezen az oldalon, nem vártam mást). Én minden kérdésemre megkaptam a választ, és szerintem a hasonló problémával küzdő olvasók is. voltak hasznos válaszok, azoknak köszönöm. És szerintem én minden kérdésre választ adtam, csak olvasni is tudni kell hogy megtaláld. Az egyetlen okom hogy még egyszer ránézzek erre az oldalra az az lenne hogy folytassam az értelmetlen vitatkozást, úgyhogy ezt nem fogom tenni, és minden olvasónak ajánlom hogy itt álljon meg, nagy valószínűséggel egyéb hasznos információ már nem lesz. adieu!
2017. jún. 23. 21:51
 29/30 anonim ***** válasza:
81%

Te egy eredeti pancser vagy.

Neked nem volt hasznos válasz hogy takarodj a haldoklo kutyáddal az orvoshoh?????

Még mindig nem vitted el mert akkora baromságot írtál a kakába mentek a férgek,de akkor hogy másztak a bőre alá?????

Vegyél egy nagy levegőt és rúgd pofán magad!!!!!!!kínozzad még a kutyát gratulálok!

2017. jún. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:

Kedves utolsó!

Nemtudom hány éves lehetsz de hogy a szövegértelmezésed nem haladja meg egy 14 évesét az biztos a kérdező leírta hogy elvitte a kutyát orvoshoz és hogy kezeltették

Remélem ezeket a mondatokat tudod értelmezni,nem kell hozzá sok szövegértés szerintem

16/l

2017. okt. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!