Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a keményebb dió? Jack...

Melyik a keményebb dió? Jack russel terrier vagy beagle?

Figyelt kérdés
Szukát szeretnék, ha ez számít.

2017. jún. 24. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem beaglem van.

Imádom, el nem cserelnem már. De valljuk be egy igazi átok.

2017. jún. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is beaglem van, szuka. Amég ketten voltak, egyértelműen ő volt a főnök és nem a kan (szintén beagle). Már az első percben tudatta a már 2 hete nálunk lévő kannal, hogy itt bizony ő lesz a főnök, pedig még kis porbafingó 8 hetes volt (a kan meg 10). Meg kell hagyni keményfejűek, de ha következetesen vannak nevelve nem egy "extrémen" kezelhető fajta, ráadásul kajával iszonyat jól motiválhatók, azért megtesznek mindent. Szerintem a pörgése miatt a jrt valamivel nehezebb eset.
2017. jún. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem jack russel terrier van.

Kan kutyus. Kemény dió, mert önfejű,könnyen a gazda fejére nő dominancia szempontjából. Viszont azt tapasztalom, hogy nagyon intelligens. Egészen pici kora óta tudja mit szabad. A kertem még nem tette tönkre, a papucsom nem hordja el. Szóval ilyen szempontból fegyelmezett.

Vérében van a vadászat, az egeret és minden egyebet megfog a ház körül. Igazából egyetlen élőlényt sem tűr meg maga körül, a legyet sem. Csirkét nem öli meg, arra be tudtam tanítani, és ha rászólok akkor békén hagyja a macskát is. :)

Nagyon játékos, energikus, igényli a fárasztást, szeret rágcsikálni. Ha unatkozik akkor ugat.

Egyébként gyorsan tanul.


Egy ismerősömnek beagle van. Hasonló természetű kutyák. Talán a beagle egy kicsit rosszabb, vagyis pl. sokszor tűnik el a papucs, mire leszokik róla. :)


De egyébként szerintem így nem lehet különbséget tenni. Minden kutya önálló egyéniség, akit a gazdi formál.


(Pontosítok a fajtát illetôen: egy fajtiszta jack russ és fajtiszta foxi véletlen szerelemgyereke, de mivel a jack russel a foxi és egyéb hasonszőrű kutyák keresztezéséből lett kitenyésztve, nem igazán teszek különbséget, nem sokat hígult a vérvonal. Tekintve, hogy abszolút a jack russel vér dominál benne)

2017. jún. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sztem a beagle. Mivel ő vadászkopó. A jack az terrier. A terrierekkel csak az a gond, hogy hiperaktívak és makacsak. Viszont intelligensek és ha keményen fogod egész jól szót lehet velük érteni, mivel szeretnek tanulni. Viszont a beagle az más. Ő nem annyira emberfüggő, sokkal nehezebb nevelni, viszont az igaz, hogy a kajáért szinte bármit megtesz. Szóval csak érteni kell a "logikájukat", hogy mivel motiválhatóak, akkor nem annyira nehéz velük. Viszont én a beaglet választanám, nekem a beagle nagy szerelmem.
2017. jún. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

"a beagle nem emberfüggő" ez nem igaz. Imádja az embereket és a gyerekeket is. Egy betörőnek is hamarabb híelegne mintsem megharapja... Sajnos pont emiatt a természete miatt használják még sok helyen kísérleti állatként:(

2017. jún. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Inkább a Jack Russell. Terrier lévén magasabb az általános agressziószintje állatokkal szemben, amit sokan nem tudnak kezelni/megelőzni.
2017. jún. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!