Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 13 hetes németjuhásznak...

13 hetes németjuhásznak milyen a megfelelő testalkata?

Figyelt kérdés
Van egy 13 hetes németjuhászom. Amikor elhoztam a tenyésztőtől szép duci volt, de sajnos egy fertőzés miatt lefogyott 8 hetesen. Azóta nem lett újra duci. Sokak szerint sovány, és van dereka, illetve 2 bordája enyhén kilátszik amikor áll. Az állatorvos azt mondta hogy jo így, ezzel ne foglalkoztak, viszont kindenki más meg állandóan sajnálja a kutyát ami idegesítő. Acanát eszik (puppy large breed) 400g-ot az előírt 300g helyett, plusz kap jutalom falatot (legfőképp háztartási kekszet) meg rágni valókat mint marha fül stb. Mit gondoltok, emeljem az adagját vagy felesleges?
2017. jún. 25. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Felesleges. Fereghajtot kapott? A kutyanak ugy jo a sulya, ha nem latszanak ki a bordai, de siman ki lehet oket tapintani.
2017. jún. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom az acanának elég magas a fehérje tartalma, ami nagy testű kölyök kutyáknak nem éppen jó.Nagyon meg fogja nyomni, csak nyúlni fog és nem egyenletesen növekedni, és csonthártya gyulladást is kaphat.Azt mondják 28% felett ne legyen a fehérje tartalom, ezt nézd a beltartalmaknál.
2017. jún. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A babakori gömbölyűség igen gyorsan elmúlik. A lábak és a test megnyúlik.

Milyen a széklete és mennyi naponta?

Általában, ha jócskán megemelik az adagot, a többlet nem fog hasznosulni, hanem kikajálja a kutya.

Inkább legyen vékonyabb a kölyök, akkor az ízületei kevésbé terhelődnek a növekedéskor.

Amúgy tudnál róla feltenni fotót? Egyet kaja előtt, és egyet kaja utánról.

2017. jún. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha az állatorvos szerint jó így, nem kórosan sovány, hallgass rá.

A kölyökkutyákat jobb kicsit soványabban tartani, mint túlsúlyosan, főleg a nagytestűeket. A gyors növekedés amúgy is terheli az ízületeiket, nem szabad túletetni őket. Nem baj, ha kicsit sovány, nem éhezik, jó tápot kap. Ne akard hizlalni, nem tesz jót neki.

2017. jún. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Féreghajtót 2 hetente kap, és eddig sohasem találtam benne semmi élőlényt. Olyan maréknyi a széklete, és napjában kb 3-4 van. Általában jó az állaga de van hogy folyosabb és nem lehet a zacsival felszedni hanem kell hozzá egy kislapát.

Fotót szívesen töltenék, csak nem tudom hogy hogyan tudnék ide feltölteni! :(

2017. jún. 26. 20:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Féreghajtót oltás előtt adnak, amíg kéthetente vannak az oltások. Utána már elég havonta adni.

Ha laza a széklete, az lehet attól is, hogy többet adsz a szükségesnél neki a tápból.

Én a képkezelő-t használom feltöltésre. Fotót beilleszt és az első linket kell ide bemásolni.

2017. jún. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ma este csinálok képet kaja előtt és után és feltöltöm! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2017. jún. 27. 14:13
 8/8 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszönöm a válaszokat, sajnos a képeket nem tudom valamiért feltölteni. Mindig az "álltalános hiba" üzenet jön vissza. :(
2017. jún. 28. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!