Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam össze őket?...

Hogyan szoktassam össze őket? Sűrgős!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy négy éves szuka törpe tacskóm,akihez ma vettünk egy 2 hónapos kan kiskutyát(nem szaporítás céljából). Mikor haza hoztuk a kant a szuka elkezdte őt ugatni,közben folyamat bújt hozzám. (Mivel mindkettő az enyém,azt tudni kell,hogy a tacskó nagyon szeret engem,így mikor látta,hogy hozom be a kicsit, persze egyből féltékeny lett).Utána odakapott a kicsihez kétszer is. Ott már nem mertem lent hagyni a kicsit,ezért fel vettem kézbe. Most viszont,hogy este van valahova rakni kellett a kicsit, és elsőnek úgy volt a felállás, hogy a kicsi kint az udvaron a kutyaházban, a tacskó meg a műhelyben (a szokásos helyén) alszik. Igen ám,de a tacsi tudta hogy a kicsi kint van ezért megállás nélkül ugatott.Ezért kimentem, és beraktam a kicsit (apukám tanácsára) a tacskóhoz, és most mindketten bent vannak a műhelyben. És most annyira ideges vagyok hogy az este folyamán bántja, hogy aludni tuti nem fogok.

Írnátok tippeket,hogyan lehetne összeszoktatni őket?

Nagyon megköszönném!!

ui.: sok oldalon olvastam hogy a sétáltatás segít,de sajnos a kicsit még nem lehet vinni sétálni:/...



2017. jún. 25. 21:15
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Rendszeresen van sétáltatva,mindennap elviszem,nincs ki ivartalanítva, barátnőmmel mindig közösen vittük a kutyákat sétálni és ott nem volt gond
2017. jún. 25. 21:44
 12/18 anonim ***** válasza:
10%

"KÖLYÖK KUTYÁT LEGALÁBB 1 HÓNAPIG BENT KELL TARTANI! Ez így konkrétan állatkínzás."

Na ne viccelj. 11 éves kaum világ életében kinti kutya volt, köszöni szépen tökéletesen jól van, kiegyensúlyozott, boldog nyugger lett belőle :) Igaz, nem volt bevágva egy másik vadidegen kutya mellé....a mondandód többi részével egyetértek.

2017. jún. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

A két kutya soha nem fog összeszokni ha folyamat bevisszük a házba és meg sem probálunk legalább egy északát..

És megnyugtatok mindenkit,hogy a tacskóm nem agresszív,nem fojtotta meg eddig semelyik háziállatunkat, még a tengerimalacot sem.

2017. jún. 25. 21:48
 14/18 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező,remélem nem fogsz tudni aludni ma éjjel a bűntudat miatt...
2017. jún. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
73%
Első éjszakája a pici kutyának,jó hogy nem 10 kutya mellé raktad be,vagy ki az utcára,mert hogy szoknia kell a helyzetet... sajnálom azt a kiskutyát már most.
2017. jún. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem értem anyukàdat, minek az olyannak kutya aki nem akar vele élni...? Egy tacskóval szuper a lakásban, kanapékutya, imád henyélni, hozzám bújni, velem lenni... Valaki meg direkt kimarad ebből és kizárja az életéből? Nem is értem.
2017. jún. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
74%
Felelős állattartóknál alap kellene, hogy legyen, hogy a második kutyát csak akkor vállalják be, mikor az első már rendben van. Mikor az idősebb tökéletesen nevelt, bármiről letiltható és leállítható azonnal (így az ugatásról és agresszióról) és jól szocializált, olyan fel sem merül benne, hogy egybm kölyöknek neki megy. Ez nálatok nem így történt. Ezek után még vállveregetés akarsz?
2017. jún. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
47%

Kicsit későn teszed fel a kérdést...

Először is, a már meglévő tacsit kellett volna előbb nevelni úgy, hogy pl. tiltható legyen (azaz, ha rászólsz, abbahagyja az ugatást, a kölyök csesztetését stb.). Alap, hogy jól nevelt kutya mellé viszünk csak második kutyát.

Másodszor, tacskót, pláne törpetacskót a lakásban kellene tartani hűvösebb időben, télen mindenképpen, és nem udvaron vagy műhelyben.

Harmadszor, kölyökkutyának meg végképp bent lenne a helye, főleg az első hetekben. Nem is értem, hogy ez miért nem egyértelmű számotokra?

2017. jún. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!