Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mi lehet a gond?...

Jujuhakuso kérdése:

Szerintetek mi lehet a gond? És mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 9 hetes francia bulldogom, egy hete vettem és mióta elhoztam azóta köhög és hány is,étel nincs benne csak ilyen slájm szerű az egész. Múlthét csütörtökön elvittem a állatorvoshoz,mert előtte való este belázasodott. Ott megállapították,hogy felső léghuruti megfázása van, kapott injekciót (antibiotikum) meg 5 napon keresztül 2x1 ambroxolt(0.5ml) és szintén 2x1 kapszulát kellett adni neki. Tegnap este adtam neki köhögés csillapító,de ez sem használt neki. Az orvos azt mondta,hogy még egy hétig ez lesz... A kötelező oltásokat megkapta. Azért nem megyek még el vele a dokihoz,mert még ugye nem.járt le az egy hét, de ha nem javul péntekig akkor elviszem.


2017. jún. 27. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos mivel francia bulldog, nagyon beteges lesz egész életében, sokszor fogtok orvoshoz járni.
2017. jún. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Amikor elvittem orvoshoz,akkor.megvizsgálta a székletét is azzal se volt semmi baj, nézte a szívét is azzal sem volt semmi baj és a tüdejével sem volt semmi baj.
2017. jún. 27. 09:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez a fajta ilyen, beloluk nincs egeszseges egyed. Sajnos teljesen atalakult az egesz a kinezetre ami a kutyanak csak rontott a helyzeten. Raadasul ha nem is jo helyrol van, tenyesztotol akkor tenyleges vagyonokat fogsz otthagyni orvosnal, akar havi rendszeresseggel.
2017. jún. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Eleve nem kellett volna beteg kutyát elhozni.

Tenyésztőtől van a kutya? Ha igen, akkor rögtön szólni kellett volna neki!

Mást nem tudsz tenni, mint hogy követed a doki utasításait. Telefonon is felhívhatod, ha aggódsz.

2017. jún. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amikor elhoztad egészséges volt? A tenyésztője mit mond erre?
2017. jún. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen tenyésztőtől van a kiskutya. Amikor elhoztam egy pár napig csak köhögött, azt hittem,hogy természetes nála,mert van egy tacskó kis kutya is és játszottak,azt hittem az miatt fulladt ki minden este, de amikor már hányt,akkor gondoltam,hogy itt másnak kell lennie. Felhivtam azonnal és mondtam neki,hogy mi van és mondta,hogy vigyem el dokihoz. Aztán elmentem vele kerestem elmondtam neki,hogy mi történt, de azóta sem jelentkezett,hogy jobban van-e!
2017. jún. 27. 17:06
 7/10 anonim ***** válasza:

A JÓ tenyésztő csak 10 hetesen adja oda a kutyát... ez a fajta amúgy is toplistás, meg kell válogatni nagyon, honnan szerzed... a mi tenyésztőnk minden általa eladott kiskutyát gyerekeként szereti, képes lenne több száz km-t utazni, ha megbetegedne az egyik kutya. (Nem francia bull).

De a francia és angol bulldog teljesen agyon van tenyésztve, a szaporítókról nem is beszélve... teljesen eldeformálódott a testük, jellemük, szervezetük stb.. :(

2017. jún. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ma reggel elvittem orvoshoz aztán mondta,hogy még mindig nagyon piros a torka. Kapott antibiotikumot, 2x1 ml kell badni neki plusz még adhatom neki az ambroxolt is. Hosszú idő lesz mire meggyógyul azt mondta az orvos,de viszont elfelejtettem megkérdezni, hogy lefürdethetem-e! Szerintetek nagy bajt csinálnék neki? Nagyon meleg van,hullajta a szőrét is és lakásban van!
2017. jún. 28. 11:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen,simán rosszabb lehet az állapota. Ha tényleg szereted, akkor miért nem tudsz várni a fürdetéssel, amig meggyógyul? Alapból fogja hullatni a szőrét, ha fürdeted gyakran,ha nem.. ezen nax javítani lehet de teljesen nem tűnik el. Kutya és nem uszkár fajta. Addig porszívózz akár napi 2x, ez legyen a legnagyobb baj. Ha az én kutyam beteg lenne, azzal sem foglalkoznék ha a szőnyegre hány/piszkít, feltakarítanám és reménykednék abban,hogy minél hamarabb meggyógyul.. :(
2017. jún. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne fürdesd meg most. Maximum nedves törölközővel töröld át időnként, hogy hűtsd egy kicsit. Ez a kihulló szőrt is összeszedi róla.
2017. jún. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!