Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 18 év alatt vállalhatok...

18 év alatt vállalhatok önkéntes kutyasétáltatást menhelyen? Hogyan megy ez?

Figyelt kérdés
Örökbefogadni nincs lehetőségem menhelyi kutyát, viszont nagyon szivesen segítenék nekik azzal ha megsétáltatom őket ugyanis hallottam, hogy van erre lehetőség önkéntesként. Mert gondolom ritkán vannak sétáltatva. :( Akinek van ebben tapasztalata, elmondaná hogyan megy ez? 18 év alatt is megtehetem ezt? Megadják merre kell menni, vagy ezt én szabhatom meg? Csak úgy menjek oda, hogy kutyát sétáltatnék, nem néznek bolondnak? :/ A kutyát választhatjuk vagy ők adják meg? A kutyák nagyon szaggatják a pórászt? Megvan szabva mennyi időre adják oda? Adnak zacsit a kutyapiszoknak, pórászt, hámot/nyakörvet, stb., vagy ezeket nekem kell vinnem? Egy 12 éves lánynak is odaadnak egy kutyát szerintetek?

2017. márc. 27. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
14 év alatt általában csak szülővel lehet menni. Felszerelés, bejáratott sétáltatós hely általában van, a többit meg menhelye válogatja. Menj be valamelyik szülőddel, és kérdezzétek meg, hogy hogy megy ez :)
2017. márc. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Menhelytől függ. Általában 16 év a korhatár szülők nélkül.

12 évesen csak felnőttel együtt sétáltathatsz.

Pórázt, nyakörvet vagy hámot ők adnak.

A kutyát eleinte a gondozók adják, mert ők tudják, melyikkel könnyű bánni egy gyereknek is.

Megadják a területet, ahol sétáltatni lehet, azon belül mehetsz bármerre.

Kutyától függ, melyik mennyire húz pórázon. Van, amelyik abszolút nem, és van, amelyikhez komoly erő kell. Utóbbiakat inkább férfiaknak adják ki, vagy hozzáértő, tapasztalt nőknek.

Az ötleted nagyon jó, de sajnos 12 évesen egyedül még nem sétáltathatsz.

2017. márc. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

*pórázt (elírtam a kérdés leírásában)


1-es: köszi. :)

2017. márc. 27. 16:30
 4/8 A kérdező kommentje:
2-es: Értem. Akkor mindenképpen felnőttnek kell velem lennie, vagy elég ha egy 16 fölötti személynek?
2017. márc. 27. 16:31
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
En ahova járok, ott adnak mindent (póráz, Nyakörv/hám, kutyazacsi), időt nem szabnak meg, elmondják, h ők hova szokták vinni, es ajánlanak neked kutyákat, es te választasz. En 16 vagyok, de nekem sem adnak ki minden kutyát. (Pl nagyon húz, vagy agresszív kutyákkal stb.) de alapvetően nem vagy szoros határok köze szorítva.
2017. márc. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi. :D
2017. márc. 27. 20:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Figyelj! Menhely fuggo! En 14 evesen kezdtem onkenteskedni de ebbe mindent erts bele! Nagyon nagyon nagyon imadom

Meg akkosris ha szarosan jovok haza

Tenyleg

Legtobb helyen biztos adnak porazt!

2017. márc. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Es egyeb okokbol nem biztos hogy barmelyik kutyit kiviheted

Hat biztos huzni fognak de kistestunel nem veszes

2017. márc. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!