Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ilyenkor a helyes viselkedés?

Mi ilyenkor a helyes viselkedés?

Figyelt kérdés
A kutyusom 2 éves 15-16 kg keverék szuka, nagyon kíváncsi, okos természet. Ahogy hozzám került egy évesen, azonnal vittem kutyák közé. Mindenkivel fiúval, lánnyal, kicsivel, naggyal kijön. Viszont előfordult, hogy elhagyatottabb helyeken, pl. kirándulás közben összefutottunk olyan szocializálatlan kutyával, aki megkergette, amit a kutyusom eleinte játéknak vett, de aztán erőszakossá vált és ment rá a gerincére az ápolatlan karmaival és amikor a kutyám már rá szólt, hogy elég, nem hagyta abba, durván erőszakosan nyomult tovább ( Mire nagy nehezen a gazdájára szólva, az elvitte onnan a kutyát) Egyébként ez az eset Nadapon volt lent a völgyben, ahová korábban rengeteget kirándultam, Itt van egy öreg ember, aki három kutyával sétál rendszeresen és a 3 kutya közül az egyik, van hogy több száz méterre elfut, mert nem behívható. Gondolom a magáénak érzi a területet és teljesen leszarja a gazdáját, aki meg nem neveli és nem foglalkozik vele, amikor meg rászóltam hogy tegyen pórázt a kutyájára, még neki állt feljebb, és ekkora marhaságot mondott, hogy ez a terület nem közterület, hanem magán tulajdon...??? ( Pedig ez turistaút, sárga jelzés fel a geodéziai toronyhoz) és majdnem nekem jött. Azóta nem merek arra menni a kutyával. Mert megfenyegetett, hogy ne menjek arra egyedül... Én meg visszaszóltam, hogy ha még egyszer meglátom a kutyáját, rendőrt hívok- ami persze hülyeség, mert azok a legutolsók, akik ezzel foglalkoznának... Na szóval, mindig olyan kutyával fordul ez elő, akit nem visznek rendszeresen/ vagy egyáltalán kutyák közé. Volt olyan, hogy német juhász kergette meg és harapott volna szintén a gerinc hátsó részére, amikor én hajtottam el a kutyát, majd szóltam a gazdájának, akivel beszélgettem és elmondta, hogy nem szokta kutyák közé vinni a kutyát, de egyébként kedves kutya..., mondtam az lehet, hogy emberekkel a haverjaiddal kedves, de egy azonos nemű kutyával nem biztos, hogy kijön. Egy párszor már bele futottunk ilyen esetekbe. A minap pedig a Velencei-tónál úsztattam és éppen hozta volna ki a labdát a vízből, amikor egy ott kempingező család kutyája nem akarta kiengedni a vízből és morgott és láttam, hogy harap a kutyám felé, az egyik gazda, aki az unokákkal volt elfoglalva, ( A férfi tag meg csak ült a sátruk árnyékában, még csak véletlenül sem figyelve hol van a kutya) csak egy halk utasítást adott, hogy nem szabad, végül én mondtam határozottan hangosan, hogy mit csinálsz? Mész a helyedre! Erre a kutya elment. Mit csináltok hasonló helyzetben? Attól tartok, hogy mindig én szólok a kutyám nem tanulja meg, hogyan védje meg magát, másrészt viszont félek attól, hogy megharapják. ( És már abból is elegem van, hogy nekem kell szólni) Ő még véletlenül sem közelít agresszívan kutyák közé, mindig csak játszani akar. Ti ilyen esetben hagytátok volna, hogy intézzék el egymás közt? Mert én már nem tudom mi a jó. Rengeteget vagyunk kutyák között és most, hogy itt a nyár még több kutyával találkozunk és olyanok is póráz nélkül engedik a kutyát, akik egyébként nem viszik rendszeresen a kutyát és nem foglalkoznak vele. A kutyusom egyébként az olyan kutyusokkal van nagyon el, akikkel nagy-nagy köröket tud futni és kergetőzni. Az előbb említett kutyák pedig olyanok voltak, mint amikor prédát látnak a kutyámban. És jóval nagyobbak és erősebbek. Attól is tartok, hogy a félelmem átragasztom a kutyámra ilyen esetekben. Mindig próbálok higgadt maradni, de minél több ilyen eset van azt veszem észre, hogy elindul a reflex és utasítom a másik kutyát. Például a legutóbbi esetnél, lehet hogy nem kellett volna rá szólnom a másik kutyára, hanem megvárni amíg elintézik egymás között. Ti ezeket a dolgokat hogyan oldjátok meg? Milyen sűrűn mentek a kutyával? Veletek is történtek hasonló dolgok?
2017. jún. 28. 16:14
 1/1 anonim ***** válasza:
74%
ezt sehogy nem tudnák lerendezni mert nem lenne mit lerendezni, neked kell megvédened a kutyád. Az ilyan idióta paliktól ne félj, vigyél gáz sprayt de ne a kutya hanem a hapsi ellen. Az én kutyámnak volt pár összedörrenése, mert szukákkal nem jön ki jól. Na azt rá lehetett hagyni mert nem kergették egymást, nem harcoltak. Csak nem tetszettek egymásnak és ágaskodtak meg morogtak ha egymás közelébe kerültek. Ez dominancia harc volt amit nem a legjobb de rá lehet hagyni a kutyára. A te esetedben erről szó sincs, és ha hagyod hogy kergessék a kutyád azzal nem fogja tudni megvédeni magát.
2017. jún. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!