Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van menhelyről kutyája?

Kinek van menhelyről kutyája?

Figyelt kérdés

Mesélne róla, hogy hogyan ment az örökbe fogadás, mennyi idő volt, míg megszokott? Illetve milyen/mekkora/mennyi idős/fiú-lány kutyust hoztál el és mennyi ideje van nálatok? Azóta mi van vele?


Előre is köszönöm a válaszokat:)



2017. jún. 30. 10:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, és honnan hoztad, melyik menhelyről/gyepiről és mennyi pénzt kértek el érte?
2017. jún. 30. 10:21
 2/11 anonim válasza:
100%

7éves vizsla-keverék, kan kutya. 12 éves voltam, amikor elhoztuk a Herosz fehérvári menhelyéről. Vele töltöttem a gyerekkorom nagy részét, életvidám kis vakarcs.:D

4-5hónapos volt, mindenképp menhelyi kutyát akartunk, ő volt velünk a legbarátságosabb.

Már az első perctől elfogadott minket, mintha nem is akkor látott volna bennünket először. Hamar megtanulta a rendet, gyorsan megtanulta a parancs szavakat, a macskánk volt a legjobb barátja (ő már sajnos pár éve egy jobb helyen lustálkodik).

Egyetlen "baj" van csak a vizslánkkal. Elég korlátozott vele a játék lehetősége. Fél a víztől, labdázni soha nem akart, ő csak bírkózni szeret.:)

A következő kutya is biztosan menhelyről fog érkezni.

2017. jún. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
a menhelyről hozott kutyáért nem kérnek pénzt. nekem 4 kutyám van 3 menhelyi 1 tenyésztőtől van az összeset a Kéz amancsért menhelyről hoztam most is van ott egy kutya Iron régen Maci volt a neve és azt a kutyát a szomszéd kinozta meg idézőjelben kinozta mindegy mind a 4 kutya német juhász vagyis a 3 menhelyi keverék de hasolit egyik fekete másik foltos a 3. ilyen barnás és neki lóg a füle mind a 3 gyorsan meg szokott a fekete 3 éves a barnás 9 a foltos ő 1 éves lesz mind 2 ivartalanitott lány a másik ivartalanitott fiu sok trüköket tudnak szoktam velük sokat futni kutyasuli stb
2017. jún. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
5-6 eves vizsla-labi keverek. Honapig jartunk ki hozza ismerkedtunk. Az orokbefogadas kb. 20 perc papirmunka volt. Kb 2 honap volt amig kotodni kezdett hozzank (ertsd: nem ment volna el barkivel 2 szep szoert es egy virsliert), de az altalunk alootott szabalyokat pillanatok alatt elfogadta es "alkalmazta". Nekunk segitsegunkre volt a mar meglevo vasarolt kutyank, de pl. elso naptol szobatiszta volt. Nyilvan voltak nehezsegek az elejen, de a menhelyi kutya akar megfelelni ezert legtobbszor nem nehez veluk.
2017. jún. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Árvácska menhelyről van (Szentendre) a kutyusom. 6 hónapos volt, mikor örökbefogadtam, staffi jellegű. Most 2 éves lesz.

Szinte az első pillanattól itthon érezte magát, minden rendben van vele azóta is.

2017. jún. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
A nyíregyházi Állatbarát Alapítványtól hoztam a kutyám,már most negyedik éve van velem.2 éves volt,amikor elhoztam,egy kis termetű keverék lány kutyus.Szerelem volt első látásra,azonnal el is hozhattam,kezdettől bent lakik velem a lakásban.Egyből otthon érezte magát.Azóta is minden rendben,van két cica társa is.
2017. jún. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Pénzben 5000ft-ot kértek oltás és chip miatt.6-os voltam
2017. jún. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ez így ér-e, nekem sintértelepről van őfelsége.


Bementem, mentem kb. 3 kört az egyik gondozóval, kérdeztem, ő válaszolt, kiválasztottam melyik kutya kell, kihozta és az irodában kb. 5 perc papírmunka, a chip beadása és 5000 Ft kihozatali díj kifizetése után már mehettünk is Isten hírével. Mondták, hogy ha elpusztul a kutya 2 héten belül, akkor ingyen kivihetek egy másikat. Szerencsére erre nem került sor. :)


Sok elvárásom nem volt a kutyát illetően, csak hogy ne pörögjön őrült módjára, ne akarja leharapni a kezemet és ne legyen borjú méretű :D Azért ezt a kutyát választottam, mert a külseje miatt a legesélytelenebbek egyike volt a telepen és már elsőre haverkodott velem.

Hamar otthon érezte magát, kb. 3 napba telt, mire magabiztosan járt-kelt a lakásban. Ugyanennyi idő kellett a szobatisztasághoz is.

1 hétbe telt, mire megjött a hangja és ugatott.

1 hónapba telt, mire előbújt az igazi énje: a kötekedős, verekedős, hisztis, birtoklásmániás kis sátánfattya.


A következő idpszakban totál kikészített.

Én ilyen hisztis, akarnok kutyával még nem találkoztam, pedig volt pár kutya a családi körben...


Mindegy, felkötöttem a gatyámat is elég jól megneveltem, bár a hisztissége időről-időre előjön.


Valami tacskóféle és valami bull féle keveréke lehet,közepes termetű kis izompacsirta. Fiú kutya, 3 éve van nálam, most 4 éves. Természetesen vannak ellenségei a környéken, akikkel kölcsönösen utálják egymást, de vannak nagy haverjai is, pl. egy stafford-tacsi keverék kan, na azzal teljesen egy húron pendülnek. Van egy sheltie, egy beagle és egy bullterrier barátnője is, valamint több csivava haverja is, akiket inkább félelemmel vegyes tisztelettel kezel :D


Első szavamra szalad vissza, ha póráz nélkül van. Madarakról, mókusról, macskáról elég jól tiltható. Ha meg nem, akkor emlékeztetem rá, hogy de. :D Imád kutyákkal bandázni, de hajlamos nagyobb kanokkal kötekedni, ilyenkor erélyesesen helyre kell tenni.


Rengeteget szövegel, vitatkozik. Ilyenkor nem ugat vagy nyűszít, hanem ilyen mély, debil hangokat ad ki és még cifrázza is, a közép korban szerintem tuti ördögűzésnek vetették volna alá. :D

2017. jún. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A macskámat a NOÉ egy ideiglenes befogadójától hoztuk kb. 7 éve. Mivel még nem adta be a hölgy, csak a hirdetésben kért segítséget, így csak a befogadóval tárgyaltunk, a menhely munkatársait nem is láttuk. Nem kellett fizetni érte. 6 hónapos volt, kandúr, azonnal megszokott minket, és pár nap alatt a másik macskát is, aki korábban egyedül maradt. Zökkenőmentes volt a beilleszkedése.

A kutyámat, kan, a jofogason találtuk tél vége felé, szintén ideiglenes befogadói hirdetés alapján. 5000 forintot adtunk, ami részben fedezte a költségeit (állatorvos, etetés stb.) Kb. 10 hetes volt, és minket azonnal megszokott, sajnos az egyik macskánk nem fogadta pozitívan, ezért el vannak szeparálva.

Mindkettő keverék, mindketten jól vannak.

2017. jún. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon tetszettek a történetek❤
2017. jún. 30. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!