Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem szeret a párom kutyája?...

Nem szeret a párom kutyája? Kicsit tartok tőle, hogy megharap majd.

Figyelt kérdés

Most költöztünk össze 2 hónapja a kutyus teljesen kint lett, nagyon ritkán az előszobába jöhet be, tehát nem találkozunk sokat.

Én nem vagyok nagy kutyás 100x inkább egy haszonállat (csirke, kacsa, bárány /ezek is vannak nálunk hobby célra/)mint egy kutya vagy macska.

Nem tudom miért valahogy így érzem.

Ezzel a kutyával próbáltam jóban lenni, de nem hallgat rám csak a páromra.

Ha ő ott van akkor meg csak vele foglalkozik a kutya, tehát nem is lenne baj, de ha nem szeret nem fog megharapni?

Ettől tartok igazából.

3 részre van osztva az udvar, van az első rész ott van a medence, virágok, grill stb.

Van a közepső rész ott van a kutya, kutyaól, az állatok óljai, és van a hátsó ahol vannak a gyümölcsfák, veteményes stb.

Már egyrdül hátra sem tudok menni a veteményeshez mert rámugrál a kutya, kiszakítja a ruhám stb. Nem engem harap meg csaka ruhám. Ha a párom ott van akkor nem. Most kitaláltuk, hogy leválasztunk egy részt a középső udvar és a hátsó között, hogy át tudjak menni.

Amúgy a kutya sok emberrel találkozik, nem harapott még meg senkit. Csak kicsit tartok tőle :/

Babát tervezünk, ha kicsit nagyobb lesz és nem lesz ott a párom rá is ugrál majd? :/



2017. jún. 27. 11:37
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
77%
A kutya megérzi, hogy ki szereti őket. Megtámadni nem hiszem, hogy fog. Ahhoz nagyon gonosznak kell lenned vele. Egyébként én sem kedvelem a fajtád.
2017. jún. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
60%

A kutya a párodra hallgat, rád nem, ennyi az össz probléma. Legyél vele határozottabb, tiltsd le az ugrálásról. Határozottan emeld fel az egyik térded, akkor ha a kutya ugrik, nekiütközik a mellkasával. Mivel ez fáj neki, hamarosan abba fogja hagyni.

Igyekezzetek lefárasztani a kutyát, menjetek közösen sétálni, és rendeződni fog a kapcsolatotok. A törődés és a foglalkozás csodákra képes. : ) Ez főleg fontos, mert ha jön a baba, nem lesz szerencsés egy izgága, energiával teli kutyával egy háztartásban élni, akkor tényleg veszélyes lehet a kicsire, akár csak véletlenül fellöki, vagy játékból belekap a ruhájába.

2017. jún. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem nem vagy elég határozott és a kutya le akar dominálni
2017. jún. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
100%
Nem utál téged a kutya, csak nem tisztel. Mivel nincs tapasztalatod a kutyákkal, te nem tudsz úgy, olyan hangsúllyal és testbeszéddel hozzászólni, hogy hallgasson rád. A párodat kérd meg, hogy tanítson meg helyesen tiltani és vezényszavakat kiadni. Ne ő szóljon rá a kutyára, ha pl rádugrik, hanem segítsen, hogy te is rá tudj szólni.
2017. jún. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 A kérdező kommentje:

Tudja, hogy rosszat csinál, ez biztos mert ha párom ott van akkor nem csinálja. Akkor kisangyal. Amúgy a párom jár vele futni én nem is bírnám amit ő lenyom vele.

Meg őszintén sajnálom rá azt a 2 órát amit ők elfutkároznak. A gyereket biztos nem löki fel, mint mondtam külön udvar van. Az állatoknak és nekünk.

2017. jún. 27. 12:05
 6/62 anonim ***** válasza:
94%

"Meg őszintén sajnálom rá azt a 2 órát amit ők elfutkároznak."


A párod normális kutyatartó. Sajnálod rá azt a két órát? Semmi gond, nem neked kell vele futni. A pasidat meg hagyd kutyázni, mert különben nem lesz hosszú életű a kapcsolat.


Nyilván a kutya tudja, hogy nem szabad, de nem tisztel, ezért leszarja. Megoldás: amiket fentebb írtunk.

2017. jún. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 A kérdező kommentje:
Valaki írta,hogy menjek velük, arra írtam. Hajnalban futnak, engem nem zavar :) Mire felkelek már haza érnek. Mes este szokott vele játszani mikor nem vagyok itthon. Tehát zavarni tényleg nem zavar.
2017. jún. 27. 13:05
 8/62 anonim ***** válasza:
A kutyát nem túl jó ötlet elzárni a családtól, mert bár nem tudom milyen fajta, de falkaállat, bele fog örülni, és még nehezebb lesz vele. Pedig tényleg jó lenne, ha pár sétára velük mennél, vagy elugranátok kirándulni/túrázni valami szép helyre.
2017. jún. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
82%

Őszintén sajnálom a párod és nem is értem, hogy választhatott pont téged. Nem értesz az állatokhoz, nem is érdekelnek, sőt, kifejezetten nem szereted őket, és ezért a párod kutyáját hibáztatod. Természetes, hogy nem tisztel és alárendel téged, hiszen érzi és tudja, hogy te nem szereted, nem akarsz foglalkozni vele és félsz tőle. A jövőbeli gyermeked is pont ugyanígy fog rád tekinteni, főleg kamaszkorban.

Te pont az a fajta ember vagy, aki a gyerek érkezése miatt inkább bármilyen módszerrel elpateroltatja a kutyát/macskát, csak hogy ne kelljen rá időt pazarolni, meg mert gonosznak és rossznak tartod és félted tőle a gyereked.

Sajnálod azt a 2 órát, amit elfutkároznak... hát gratulálok. Hogy merészel a párod a saját kutyájával 2 röpke órát foglalkozni, ahelyett hogy éjjel-nappal veled foglalkozna meg igyekezne felcsinálni... felháborító.

Az a kutya régebb óta a párod társa, mint te. Fogadd el, és próbáld meg felfogni a kis agyaddal, hogy a háziállatok nem hobbik, és főleg nem játékok, amiket úgy rángathatsz, ahogy neked kényelmes.

A kutya egy okos, értelmes, érző lény, egy társ, akit épp úgy meg kell tanulni kezelni, mint az embereket. Próbálj meg úgy is tekinteni rá, mert hidd el, nagyon jól tudja, mit gondolsz róla, valószínűleg okosabb is, mint te. Ha pedig erőt vennél magadon és foglalkoznál is vele, ahelyett, hogy csak sipákolsz a kerten áthaladva, hogy juj juj Peti segíts mert ugrál rám a kutyád, akkor még kezelni is tudnád.

Ha legalább a párod iránt érzel némi tiszteletet, akkor utánajársz, hogy hogyan lehet a kutyánál elérni, hogy ne ugráljon rád. Nem atomfizika, még neked is sikerülhet. Az nem megoldás, hogy körbekeríted magad meg elzáratod a kutyát, sőt, azzal csak rontasz a helyzeten.

Ha a kutya meg akart volna harapni, már rég megtette volna. És képzeld, a gyerekeket sem akarják felfalni, sem fellökni. Valószínűleg esze ágában sem lenne a kutyának ilyet tenni, rád azért ugrál, mert tudja, hogy feletted áll.

Ha véletlenül mégis megtörténik, abból sem lesz katasztrófa. Esik a gyerek magától is. Kutya mellett felnőtt gyerekek pedig bizonyítottan sokkal értelmesebben, empatikusabbak, és egészségesebbek lesznek, mint azok, akiket óvnak még a muslicától is, nehogy hozzáérjen.

De az első szabály, hogy pici gyereket nem hagysz kinn felügyelet nélkül, és nem hagyod úgy rohangálni egy hatalmas kertben, hogy nem állsz ott mellette. Ha beleesik egy gödörbe, vagy megkarcolja a kerítés, esetleg a fejére esik egy alma, akkor kit fogsz hibáztatni?

Szíved joga, hogy ne legyél nagy kutyás, erre a többség nem is képes, de ha olyan emberrel kötöd össze az életed, aki viszont az, akkor ezt fogadd el és ne akarj rajta változtatni. A gyerekeitek imádni fogják a kutyát, mert nem ilyen hülye előítéletekkel fognak hozzájuk állni, hogy juj kutya nemszeretem, juj ugrál juj menjinnen.

Tudom, hogy visszafogottabb intelligenciával ez nehéz, de próbálj meg kicsit felnőni, főleg, ha gyereket is akarsz. Ha egy kutyát sem tudsz nevelni, hogyan akarsz gyerekeket? Azt hiszed, velük könnyebb? Elárulom: sokkal nehezebb lesz.

Fogadd el, hogy nem az ember és nem tekörülötted forog a világ, és tanulj meg más élőlényekkel harmóniában élni, főleg, ha egy olyan okos, hűséges és szerető állatról van szó, mint a kutya.

A párodnak is javaslok némi továbbképzést a témában, már rég meg kellett volna mutatnia, hogy hogyan vívd ki a kutya tiszteletét.

2017. jún. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:

A kutya nem szándékosan csinál rosszat, amikor rád ugrál. Egyszerűen érzi, hogy nem kell téged tisztelnie, és dominál. Ez nem rosszalkodás náluk, hanem ösztön.

Ha több időt töltesz velük együtt, és nem zárkózol el, akkor szeretni fog és megnyugszik.

Ha ugrál, ne a térdeddel löködd meg visongass, hanem egyszerűen fordíts hátat és abszolút ne foglalkozz vele. Ne nézz rá, ne szólj rá, mintha ott sem lenne. Ha látja, hogy nem tudja felkelteni a figyelmedet, akkor nem fogod tovább érdekelni és megy a dolgára.

2017. jún. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!