Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Annyi kérdés van, de séta alig?

Annyi kérdés van, de séta alig?

Figyelt kérdés
Próbálok visszakeresni a régebbi kérdésekre is, és feltűnt, hogy akárhány olyan kérdést tettek fel, hogy ki hol sétál a kutyájával, mind kudarcba fulladt egy-két válasz után. Borzasztóan sokat foglalkozunk itt azzal, hogy mit eszik a kutya, meg mi van a szaporítókkal, de az emberek valahogy nem válaszolnak a sétás, kirándulós kérdésekre. Nem értem, hogy miért? Mindenki elintézi a választ azzal, hogy hát kiviszem a szomszéd parkba/mezőre, esetleg a kutyaiskolába... de ennyire nem fontos nekünk, kutyásoknak, hogy új és új helyekre vigyük a kutyát sétálni, hanem mindenki csak rutinból viszi ugyanoda? Én pl. szeretek minden hétvégén felkerekedni, és valami olyan helyre menni a kutyával, ahol még nem voltunk, vagy régen voltunk. Ez másnak nem fontos? Ti hogy vagytok ezzel?
2010. máj. 20. 14:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Én pl csak simán élem az életem, jövök-megyek, hol ide, hol oda, a kutya meg velem tart. Elég sok helyen előfordul már így, úgyhogy meglep, hogy valakinek gondot okoz kiötölni hova is menjen a kutyával :)
2010. máj. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%
Én teljes mértékben osztom a véleményed :) Nyáron lesz kiskutyám, és mivel a baráti társaságom szerencsére olyan, hogy szinte minden hétvégén kirándulunk, járjuk az országot, ezért szeretném a kutyust is mindenhova magammal vinni. Sajnos vannak olyan emberek, akiknek a kutyasétáltatás annyi, hogy kiengedik az udvarba, vagy egész nap ott van és sose viszik ki, mert csak arra van, hogy a házat őrizze (ezt főleg az idősebb generációnál veszem észre). De talán ez idővel változni fog, és emberek megtanulnak felelősségteljesen állatot tartani. Sok kirándulást kívánok a kutyáddal :)
2010. máj. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
elsőnek: hát, szerintem a "jön-megy velem" az nem ugyanaz, mint találni egy jó kis mezőt vagy rétet, ahol még nem voltunk, ahol nincs sitt, törmelék, nincsenek gödrök és kiálló vasak, szóval olyan helyek, ahová nem biztos, hogy elvetődne az ember, ha csak kilép az ajtón. Olyan helyek, ahol el lehet engedni a kutyát, nem járnak autók, de vadászok sem... szerintem nem olyan egyszerű ezeket a helyeket megtalálni konkrét helyismeret nélkül.
2010. máj. 20. 14:26
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

én amikor itthon vagyok (ált. szerda-vasárnap) akkor elviszem sétáltatni az én kutyámat és egyik idős néni ismerősömét is.

De nekem sincs olyan nagy lehetőségem, hogy merre vigyem őket, igy általában csak a parkba, Balaton partra viszem őket. Néha a bicikli úton is viszem őket egy darabon.

Viszont ha tudom elviszem őket kirándulni (pl. múltkor 10 km-es túrára jöttek az erdőbe, na azt nagyon élvezték)

1-2 órát szoktam kint lenni velük, elengedve vannak, és általában biciklivel viszem őket. Igy letudják futni magukat.

De erre sajnos 1 héten kb. 2-3 szor van lehetőség...

Sajnos nincs időm nekem se...

Pedig én is szivesen elviszem őket arra amerre még nem jártunk, de bele kell kalkulálni, hogy messze van és elfáradnak nagyon, visszafele meg nem tudom cipelni őket :)

ráadásul macerás is kettőt biciklivel pórázon vinni és amerre tudnánk menni mező fele,arra tele van úttal-autókkal...

2010. máj. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
második: köszi, és remélem, talán mégis kapunk itt jó ötleteket, te is :)
2010. máj. 20. 14:27
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
én vagyok a jön-megy :) felsorolom hol jártunk mostanában: wekerle telepen bográcsozni, tótvázsonban tyúkokat kergetni, aztán az erdőben nézelődni, tihanyban a csúcshegyen kilátást nézni, hollandiában tengerben fürdeni, kutyaiskolában, Füreden nagy kutyával játszani, Kenesén bográcsozni, mindegyik helyen el tudtam engedni, és tudott nagyot szaladgálni. Persze nekem szerencsém van, hogy ennyit megyek, nem mindenkinek adatik meg.
2010. máj. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
tavaly voltunk a Rám-szakadéknál kirándulni,és nagyon meglepődtem,mert édes kicsi zsebkutyák és nagyobb ebedlik is szép számban túráztak a gazdáikkal. rendkívül élvezték és nagyon ügyesek voltak,pedig nem könnyű terep.
2010. máj. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek elfoglaltak mindenki dolgozik, hétvégén meg pihenne, nem mindenki olyan elvetemült nagy kutyás, sok kutya már annak is örül ha kiviszik. Vagy nincs autó hogy olyan nagyon új helyet találjon.

Én sokat járok kirándulni a kutyáimmal, járkálunk az országban, Szentendre, Miskolc, Pilisi hegyek, Mátra, Velencei tó, Balcsi. De pl. vizsgaidőszakban mint most, én is csak a környékre viszem.

2010. máj. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem rutinból viszik a kutyákat ugyanoda. A hétköznapokban erre van lehetőség. Én egyedül élek a kutyámmal, ami azt jelenti, hogy reggel 6-kor kelek hozzá, sétálunk 1-1,5 órát, elmegyek dolgozok 9 órát hivatalosan (a valóság az, hogy akkor is csörög a telefonom, mikor mások már alszanak), leviszem sétálni megint 1-1,5 órára, rendet rakok a lakásban, felpórszívózok. Itt már este 7 óra magasságában vagyunk. Esetleg beleolvasok az újságomba, iszok egy kávét és utána mehetünk utolsó pisire. Mire felérünk és beadom a gyógyszereit, megvacsorázik, letusulok és az ágyba jutok már a beleimet húzom magam után a fáradtságtól. Tehát nem rutin, csak hétköznap egyszerűen már nem fér bele a kirándulás.

Hétvégenként szoktunk arborétumba járni, állattenyésztési kiállításra, munkakutyaversenyre, kiállításokra (mindenhová csak nézőként), vadásznapokra, lovasnapokra. Ennyi fér bele, de ettől még szeretem és igyekszem mindent megadni neki. El tudom képzelni, hogy másoknál is így van.

2010. máj. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

pl. a Rám szakadéknál, vagy Dobogókőnél én már voltam kutya nélkül, de ott annyi a meredek, köves, sziklás lejtő, hogy én nem merném elengedni a kutyákat...

szóval akkor általában nem nézitek meg előre, hogy hová mentek, csak mentek, aztán alkalmazkodtok a helyzethez?... Én is ezt szoktam, de csomószor rosszul sül el, mert épp oda nem lehet bemenni kutyával, vagy csak egy keskeny ösvény van, vagy túl szemetes a hely. de lehet, hogy akkor nekem nincs ezekkel szerencsém.

2010. máj. 20. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!