Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyusotok is csen finom...

A ti kutyusotok is csen finom ételeket?

Figyelt kérdés
A kutyusom imádja az üres palacsintát. Ez nem is lenne baj, hanem most reggel bekészítettem magamnak két lekvárost és neki két simát, rá raktam egy kistányérra tálcára, csak mielőtt bejöttem a szobámba letettem az előszobai komódra és bekentem magam gyulladásgátló krémmel, fáj derekam. Aztán gyorsan kezet mostam, megyek ki az előszobába én nézek rá a tányérra üres :D Hát bevágta mind a négyet. Leszidtam, de közben meg nevetgélek magamban, mert eszembe jutottak azok a videók, ahol látni, ahogy a kutyusok, hogyan szereznek meg egy-két finomabb falatot. Na és az a bűnbánó arc, amit levágott:D :D Istenem :d A palacsinta nem volt vastagon lekváros, mert én magam sem szeretem, viszont cukros. Ennyi mennyiségtől remélem nem lesz függő és nem lesz baja. Bár tudom, hogy a kutyák alapból szeretik az édességet, de én nem adok neki a gyümölcstől, zöldségen kívül: cseresznye, meggy, alma, répa... Látnotok kellett volna azt a fejet... :D :D :D
2017. júl. 7. 08:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
68%
A miénk szeret kunyizni, de lopni nem szokott. Mi van ha valami olyat eszik ami neki mérgező? Azon is csak röhögsz majd?
2017. júl. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%
Nemigen tartok mérgeket számára elérhető közelségben. Nyírfacukrot direkt nem is használok, nehogy véletlenül kinyírjam a kutyát, a többi étel meg nem veszélyes különösebben.
2017. júl. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Nálunk ez elképzelhetetlen.

Soha nem kap ételt az asztaltól, csak a táljába vagy jutifalatot kézből.

Ez elvi kérdés.

2017. júl. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
56%

Az én kutyám is nevelve van, nem nyúlhat ételhez az engedélyem nélkül. És csak a táljából ehet, illetve a kezemből.


12-es a csoki pont ilyen. Talán mindenkinél van otthon, és a kutyának nem tesz jót.

2017. júl. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
17%
A csokoládé nem ilyen, mert összesen nincs annyi itthon, amennyi egy 30 kilós kutyának problémát okozhat.
2017. júl. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Először is étel, ha egyszer fordul elő. Írom ezt azért, mert a mi magyar vizslánk is meg van nevelve, hozzá nem nyúlt soha semmihez, ami nem az övé, mégis rájött egyszer a lophatnék, és az asztalról az épp akkor kirakott karajt úgy egy az egyben ellopta. Fél percre néztem félre. Megkapta a magáét, nem megvertem, hanem szóban. És tényleg olyat fejet vágott, hogy nem is tudtam haragudni rá. Azt a bűnbánó pofát... De mivel épp elcsíptem, tudta, miért kapja a büntetést. Szerintem mindenki követ el hibákat, az ember is, az állat is, akkor épp olyanja volt, de megtanulta egy életre. Szegényt már én sajnáltam a végén, úgy megszidtam.

Szerintem egyszer belefér. Előtte is tudta, azóta is tudja.

Rájött a rosszalkodhatnék, azóta sem fejtettem meg, miért lopott. A válaszolók meg tegyék a kezüket a szívükre, ha soha semmilyen hibát nem követtek még el. Így fogom fel én is. :)

2017. júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Étcsokiból a kutya súlyának 3 ezreléke már szívproblémákat okozhat, és az 1%-a pedig már halált okozhat!

Tehát egy 2 kg-s "szobacirkálónál" egy kocka étcsoki szívproblémát, egy sor pedig halált okozhat!

2017. júl. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

# 12-es, javaslom olvass a témában, mert a nyírfacukron kívül még számos élelmiszer van, ami nekik mérgező, köztük sok olyan, amiről nem gondolná az ember. Nincs olyan, hogy "nem különösebben mérgező". Vagy az, vagy nem. Persze az elfogyasztott mennyiségtől függ, hogy mekkora kárt tesz az állatban. De nem hiszem, hogy adnunk kellene neki olyat, ami csak egy kicsit is káros.

Tudok olyan esetről, ahol a kutya borzasztóan el volt kényeztetve, semmi sem volt neki tilos, majd amikor lerántotta az asztalon lévő süteményre szánt csokimázat, mindet benyalta, majd másnap elpusztult.

Nagyon édesek tudnak lenni, mikor valami rosszaságon kapjuk őket, de veszélyes lehet rájuk, ha nem tiltunk nekik bizonyos dolgokat.

2017. júl. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Köszi, abszolút tisztában vagyok vele, hogy mi mérgező egy kutyának és szerintem az is világos, hogy tiltva van neki, mint említettem, 1-2 évente jut eszébe ilyen hülyeség, hogy lenyúl valamit, miközben fél napig a házban van. Elég nyilvánvaló, hogy sehogy nem tudnám erről leszoktatni, de felesleges is, mert nem tartok az asztalon több tábla étcsokit, más étel meg a xiliten kívül gyakorlatilag nincs, ami kis mennyiségben komolyan mérgező lenne.
2017. júl. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

#17 A kutyák LD50-je teobrominból kb 300mg/ttkg, ez kb 40g étcsoki és 150g tejcsoki. Egy 30 kilós kutyára ez 12 tábla étcsoki.


Igen, kevesebb is okozhat halált szerencsétlen esetben, hát, ez van. Embernél is, de azért nem mondanám életveszélyes méregnek a csokoládét. Az általad említett mennyiség kb egy hasmenést okoz egy átlagos kutyának. A csokoládéra alapvetően a kistermetű kutyák tulajdonosainak kell odafigyelni, mert az egy-két kilós kutyáknál már tényleg gáz lehet egy elérhető helyen felejtett tábla csokiból.

2017. júl. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!