Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyusotok is csen finom...

A ti kutyusotok is csen finom ételeket?

Figyelt kérdés
A kutyusom imádja az üres palacsintát. Ez nem is lenne baj, hanem most reggel bekészítettem magamnak két lekvárost és neki két simát, rá raktam egy kistányérra tálcára, csak mielőtt bejöttem a szobámba letettem az előszobai komódra és bekentem magam gyulladásgátló krémmel, fáj derekam. Aztán gyorsan kezet mostam, megyek ki az előszobába én nézek rá a tányérra üres :D Hát bevágta mind a négyet. Leszidtam, de közben meg nevetgélek magamban, mert eszembe jutottak azok a videók, ahol látni, ahogy a kutyusok, hogyan szereznek meg egy-két finomabb falatot. Na és az a bűnbánó arc, amit levágott:D :D Istenem :d A palacsinta nem volt vastagon lekváros, mert én magam sem szeretem, viszont cukros. Ennyi mennyiségtől remélem nem lesz függő és nem lesz baja. Bár tudom, hogy a kutyák alapból szeretik az édességet, de én nem adok neki a gyümölcstől, zöldségen kívül: cseresznye, meggy, alma, répa... Látnotok kellett volna azt a fejet... :D :D :D
2017. júl. 7. 08:39
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Mi kell ahhoz, hogy egy kutya elpusztuljon a csokoládétól?

minimum egy 60% kakaó tartalmú táblacsokit az asztalon felejteni? De ki hagy nyitott csomagolásban étcsokit az asztalon? Aztán mi mérgező még a kutyának? A hagyma. Nyersen meg nem enné, a pörkölt alap meg megint kizárt, hogy hozzá férjen jó esetben.

2017. júl. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
20nak: a LD50 100-200 mg/ttk - én 150-nel számoltam (angol nyelvű állatorvosi honlapok mérgezési kalkulátorai is ezzel számolnak) + hozzájön ehhez a koffein, ami kb. 60 mg/100 g csoki
2017. júl. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Oké, a csokoládé mérgező nekik. De amelyik kicsi korától kezdve kap kis mennyiségekben, annak egy idő után nem fog ártani. Tapasztalat (nem kutyával, hörcsöggel). A kutyát is rá lehet szoktatni a csokoladera, és nem lesz semmi baja. Nekünk tacsink van. Nem szokott kapni csokoládét, de minden étkezés után kap a tanyerunkrol egy egy finom falatot. Neki csak annyi számít, hogy amiből mi eszünk abból ő is kapjon. Viszont (legyen akar csokoládé) a leesett falatokat (és kizárólag ha tőlünk esett le) szinte kivétel nélkül megeszi. Kicsit úgy működik mint egy felmosó személyzet. És bizony, néha leesik egy egy csokis keksz, csokoládé krém, cukros sütemények, stb.

Konkrétan egyetlen egyszer lopott, a szatyorba becsomagolt csontot, ami a földön volt, és amúgy is tudta hogy az övé. Es meg is bánta, egész éjjel fosott és hányt.

Az egyetlen dolog amit szinte kivétel nélkül megeszik ha elől hagyjuk a dió. De abból is csak azt, amit korábban mondtunk neki, hogy az övé. A mi kajankba beleszagol, megkóstolja (pfuj... Megnyalni szokta, azt a részt meg inkabb odaadjuk neki) de megenni soha eszébe sem jutna, ha azt nem mondjuk neki, hogy az övé.

És idegenektől sohasem fogad el kaját, csak a mi kezünkből. Földről sem eszik (volt olyan szomszédunk, akinek meghalt a kutyája, mert evett valami kaját az utcán, ami mint kiderült, korábban méretben áztattak. Akkor tanitottunk meg es azóta nem eszik semmit az utcan). Van olyan, hogy bedobnak neki kaját a kerítésen, hogy milyen aranyos. Olyankor fogja és odahozza nekünk. Azt nem adjuk oda neki, de kap másikat.

Mindezt azért mondom, mert tényleg igaz, hogy nevelés kérdése, de bizony előfordulnak véletlenek. Figyelj rá és akkor nem lehet baj :)

2017. júl. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
21-es, bármikor ott hagyhatsz egy ilyen 100%-os csokit az asztalon, szerintem ez teljesen életből vett példa, nincs benne ördöngősség.
2017. júl. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

24. ez igaz, de mint ahogy gyerek előtt sem hagyunk forró vizes lábost, úgy kutya előtt sem hagyunk olyan dolgot, ami ingerli a szaglását, ha felelős kutyatartók vagyunk.

Az én kutyáim nem lopnak, de nagyon sajnálom őket, ha megérzik az édesség illatát mikor eszem, és mágnesként tapad a nózijuk rám. Ezért próbálom a csokit inkább titokban megenni, hogy ne lássák, mert gondolj bele, nekünk embereknek is milyen rossz, mikor finom illatot érzünk és nem kaphatunk belőle? Nekik még kifinomultabb a szaglásuk, és szenvedés lehet a sóvárgás.

2017. júl. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!