Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az 5 hónapos kölyök kutyám,...

Az 5 hónapos kölyök kutyám, amikor megörül nekem sokszor bepisil, pedig már minden oltást megkapott. Miért van ez?

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Az oltáshoz semmi köze. Még felnőtt kutyánál is előfordul, hogy örömében bepisil.
2010. máj. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Álltalában ezt kiszokta nőni.

Egyébként boldog nagyon és ez válthatja ki ezt,vagy valami gond lehet a hűgycsövekkel vagy valamivel,de orvos az nem vagyok,a doktor megmondja,hogy nemi gond van vagy csupán az öröm,de 3 hónaposan még normálisnak gondolom ezt a reakciót.Mindenkinél bepisil vagy csak nállad?Bántottad már valamikor,vagy félt már tőled?

2010. máj. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak túl izgatott lesz, és ez váltja ki belőle. Ez csak akkor jelentkezik amikor hazaérsz? Mert ha igen, akkor ne törődj vele mikor belépsz az ajtón, ne nézz rá, és ha megnyugodott akkor hívd oda magadhoz és simogasd meg.Próbálkozz ezzel, lehet beválik.
2010. máj. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az oltással nincs összefüggésben.

Kölyköknél gyakori, hogy ha "esemény" van (pl. gazdi haza érkezik), akkor annyira izgatottá válnak, hogy önkéntelenül bepisilnek.

Megoldás: nem hagyod, hogy ilyen erős izgalmi állapotba kerüljön. Amikor hazaérsz, nem nézel rá, nem szólsz hozzá. Miután teljesen lenyugodott, vársz 5 percet, és utána simogatod meg. Ezzel nemcsak a falkavezérségedet erősíted, hanem azt is, hogy nem olyan hú de nagy dolog, ha a gazdi hazaér. Ezzel azt is elősegíted, hogy később ne legyen szeparációs szorongása.

Nehéz, de bírd ki, hogy nem borulsz a nyakába és nem simogatod agyon, amikor újból találkoztok.

2010. máj. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!