Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?

Mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Mindig ki van száradva a bőre, pedig havonta egyszer fürdetem, nercolajos samponnal fürdetem és kutya balzsam is van. Tudtok valamit száraz bőrre?
2010. máj. 20. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Vitamin tabletta!

Mivel eteted?

2010. máj. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy pont a fürdetés, az ahhoz használt szerek az oka.
2010. máj. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Túl sokat fürdeted, az a baj. Évente 2-3 alkalommal kell. Én is megjártam ezzel.
2010. máj. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nem szabad olyan sűrűn fürdetni, mert a víz meg a sampon leviszi a bőrén kialakult "természetes védelmi rendszert"


régen az én kutyámnak is előjöttek különböző bőr-bajai, és a doki mondta hogy a lehető legritkábban fürdessem


azóta időnként nehéz elviselni a szagát (:D) , de semmi baja a bőrének.

2010. máj. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Félévente 1 fürdés. Hagyd abba a bőre havi szintű vegzálását és minden rendbe jön. Ja! Minél kevesebb vegyi szemetet használj. Ők nem emberek! Kutyaként születtek, akként is kell bánni velük.
2010. máj. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen fajtáról van szó? Mert én kb hetente fürdetem a kutyáimat, mert kell és semmi bajuk. Milyen sampont és kondícionálót használsz? Érdemes elmenni egy szakboltba (nem Fressi!!) és kiválasztani a fajtának megfelelő minőségi sampont és balzsamot és azt az előírások szerint használni.
2010. máj. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én kéthetente fürdetem az enyémet, és eddig csak egyszer volt gond a bőrével, amikor elfogyott a jó fajta gyógynövényes samponon, és vettem gyorsan valamit helyette. Sajnos nem tudom a márkáját, de ha pesti vagy, akkor menj be a blahán a corvin áruház mögötti kisállat boltba, az ottani lány egyrészt nagyon ért a kutyákhoz, másrészt, náluk van ebből a jó gyógynövényes samponból. Vagyis bocs, nem gyógynövenyes, hanem csak gyógynövényből készül, van is benne virágszár.


Illetve esetleg érdemes lenne venned egy olyan rombusz alakú kefét, aminek rövid műanyag (gumi) fogai vannak, az vizesenés szárazon is használható, elég jól kiszedi a kihullott szőr mellett a piszkot is a bundájából, főleg ha vizesen használod. Ha gyakran keféled, akkor a fürdést is tudod ritkítani.


az is lehet, hogy erről kutyakozmetikust kéne megkérdezni orvos helyett, mert ilyesmivel ők mégiscsak gyakrabban találkoznak.

2010. máj. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!