Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti szerintetek mennyire jó a...

Ti szerintetek mennyire jó a kutyának a vegán etetés?

Figyelt kérdés

Állítólag a hústól gyenge lesz a kutya csontozata.

A vegán etetés konkrétan olyasmi, hogy a kutyát friss zöldségekkel etetik. Ti szerintetek ennek mennyi értelme van? Bocsássatok meg, én személy szerint ebben nem hiszek.

Várom a véleményeket! :-)


2017. júl. 9. 21:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%
Nyilván megoldható korrektül a dolog, ahogy az ember fehérjeigényét lehet biztosítani növényi forrásokból, úgy egy kutyáét is, a probléma az, hogy ehhez elég komoly hozzáértés és odafigyelés kell. Szóval az nem elég, hogy "friss zöldségeket adunk a kutyának", mert ezzel kinyírjuk. Ahogy amúgy magunkat is, az emberi vegán étrendnek is biztosítani kell a fehérje és zsírigényünket is, salátán nem sokáig húznánk. Én a magam részéről semmi értelmét nem látom a dolognak, ne tartson kutyát, ha ne tetszik neki, hogy húsevő.
2017. júl. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
92%

Elvenném attól az állatot, aki vegánként eteti a kutyáját/macskáját..De legyen szó bármelyik ragadozó állatról.

És ezt úgy írom,hogy vega vagyok és hajlok a vegánság felé is!

De ez a saját döntésem, senkire nem kényszeríteném rá! Egy húsevő állatnak kell a hús, nem lehet növényi étrenden tartani. Pont.

Aki vegán étrenden tartaná az állatát, az vegyen nyulat vagy tengerimalacot. Nem kötelező kutyát/macskát tartani...

2017. júl. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez egy borzasztó nagy baromság, és szerintem már-már az állatkínzás határait feszegeti. Egy ragadozó, azaz húsevő állattól ne akarjuk már megvonni a fő tápláléket, csak, mert mi ilyen-olyan elvek szerint élünk. Mellesleg megjegyzem, nekem semmi bajom a normális vegánokkal. Van olyan vega barátnőm, akinek van kutyája, és igen, a kutya eszik húst, virslit kap jutalomfalatnak és esze ágában sincs vegaként tartani a kutyáját.

Szóval lehet, hogy a kutya megeszi a zöldséget, gyümölcsöt, de nem tud azon elélni, és nem is lenne szabad ilyenre kényszeríteni egyetlen húsevő állatot sem. Aki vegán, és ilyen állatot szeretne, annak legyen tengerimalaca/nyula. Ennyi.

2017. júl. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
33%
Kérdező, honnan pattant a fejedből ez a kérdés? Konkrétan ismersz valakit aki csak "friss zöldséggel" eteti a kutyáját? Mert én még ilyenről nem hallottam. És még olyan kutyát se láttam, aki csak zöldséget eszik. Vagy a nyári szünetben unatkozva azzal töltöd az idődet, h troll kérdéseket gyárts?
2017. júl. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
2017. júl. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
91%

Ezzel a vegan hozzaallassal az a baj, h emberi tulajdonságokkal ruhazza fel az állatot, mint a buntudat lete, ami onmagaban ellentmondas a kutyatartok koreben. A kutyat NEM erdekli a masik allat lelkiallapota mikozben megeszi. Igy mukodik a termeszet, aminek ez a veganosdi kb. nyilt szembekopese. Igenis raeroltet egy allatra egy olyan eletvitelt, amit ziher, hogy nem a kutya valasztott. Az ilyen inkabb magat tolja eloterbe es nem is hajlando tudomast venni masok(masmilyen) igenyierol, ezaltal alkalmatlan a "falka" letre, igy a felelos kutyatartasra is.


Szerintem, aki szereti az allatot, probal a lehetosegeihez kepest kielegiteni az igenyeit, legyen az lelki vagy fizikai. Aki nem eszerint el az szamomra roszz kutyatarto.

2017. júl. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Én mindössze kíváncsi voltam, hogy a vegánok, mint a kis állatvédő szentek, hogyan etetik kutyájukat/macskájukat.

Igen, van ismerősöm aki zöldséggel eteti a kutyusát. Úgy értem inkább, hogy húst azt nem ad neki, mert meg van róla győződve, hogy amit az interneten olvas, az szentírás.

2017. júl. 10. 21:03
 18/22 A kérdező kommentje:

Kedves 14-es válaszoló!

Nem, nem unatkozom. :-D Valaki úgyis támadja a kérdésemet, mert unatkozik... xD

És még hozzátenném, hogy a fentiekben általam írt személy történetesen ezzel a táppal eteti a kutyáját: [link]

Illetve zöldségeket pépesít össze, azt adja hozzá.

17% hús...

2017. júl. 10. 21:09
 19/22 anonim ***** válasza:
60%

Amugy a legfontosabb kerdesek ebben a temaban az, hogy: Minek? Miert?


Olvastam a fenti linket eloadott valami humbukot, hogy a kutyaja sokkal egeszsegesebb, az en idosebb kutyam is egeszseges, tokeletes a verkepe, nincs a gerincen meszesedes, es imad futni, jatszani. A legtobb vega etetest alkalmazo embert, onigazolast keres a sajat baromsagara. Amellett dragabb, tobb odafigyelest igenyel es kb mindezt a semmiert. Kivancsi leszek a kovetkezo trendre, mikor valami elfuseralt barom majd bebizonyitja, hogy a kutya tulajdonkeppen fotoszintetizas es eleg neki a napfeny, mert mellettunk atalaljult az emesztese es mar ez is eleg...

2017. júl. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"De ez a saját döntésem, senkire nem kényszeríteném rá! "


Én is ezt az elvet vallom. Én gyerekkorom óta vegetáriánus vagyok és 15 éves korom óta vegán. Mindig voltak állataim soha eszembe nem jutott volna nem megfelelő táplálékot adni nekik. A szekta szót meg kifejezetten sértőnek találom, a vegák 99% nem akar senkit téritgetni csak az a baj hogy az az 1% miatt lenéznek minket sokan.

2017. júl. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!