Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért lett a kutyám egyik...

Mért lett a kutyám egyik napról a másikra agresszív?

Figyelt kérdés
Egy 14 éves kis növésű puli keverék kutyusról van szó. Világ életében harcias kutya volt szóval a házba nem jöhetett csak úgy be senki hogy ő ne próbálta volna megakadályozni. Aztán most ahol lakunk (kb 5hónapja) Abszolút nem volt vele probléma oda ment a vadidegen emberekhez, hagyta magát simogatni még bújt is ahogy hozzám szokott. Tudni illik hogy az udvarunkban minden nap átjáróház van és ma kapom az üzenetet hogy a Pötyi megbolondult mindenkinek nekitámad. Nem tudom mennyit számít de tegnap raktam rá egy bolhanyakörvet mert hemzsegtek szegényembe a bolhák.... talán az váltotta ki belöle ezt a viselkedést vagy csak feltámadt a régi önmaga?!

2017. júl. 11. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:

14 éves...

Lehet fáj valamije vagy már csak nem hall és nem lát úgy, emiatt pedig megijed és agresszívan reagál.

Nekem a 12 évesem csinálta ezt, amikor megsüketült. Mindig megfeledkeztem róla és megvakargattam a fenekét, ő meg reflexből odacsapott, de amikor rájött hogy én vagyok akkor elrántotta a fejét, hogy ne harapjon meg.

2017. júl. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen ,süket és egyik szemére teljesen vak is szegény, de ez már akkor így volt mikor oda mentünk lakni és semmi baja nem volt, meg tegnap se volt semmi baja. Ma kezdte el....és nem tudom mit kéne csinálnom vele. Ha egy elkerített kisebb helyre rakom akkor onnan meg kiássa magát és ugyan ott vagyunk mit most..
2017. júl. 11. 13:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Szimplán a saját területének érzi már azt is. És mivel nincs megnevelve, régebben sem volt megnevelve, megteheti, hogy agresszív.


De miért nem nevelted az elmúlt 14 évben? Miért kellett megvárni, hogy idáig fajuljon a helyzet? A választ persze tudom, mert lusta vagy, mert nem érdekel a saját kutyád. Azért úgy elhanyagolni egy pulit, hogy tele legyen bolhával... El tudom képzelni mekkora a felelősség tudatod és az eszed...

2017. júl. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!