Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hisztizik a kutya? Mit...

Miért hisztizik a kutya? Mit csináljak vele, hogy abba hagyja?

Figyelt kérdés

Egy kis foxi, de olyan egy hisztigép mióta szakítottam az exemmel egész nap megy a hiszti.

Nyüsszög, nem lehet tőle megtenni egy lépést sem az udvaron mert lefekszik elém és hasravágja magát. Sétálni nem hajlandó jönni, csak húzatja magát, labdázás, játék csak álom nem csinál semmit, semmi trükköt sem jutalomfalattal sem nélküle.

Az exem foglalkozott vele 80%-ban, vele szépen sétált, játszott.

Kb heti 6 nap hisztigép és egy nap van kedve játszani sétálni.

Már nagyon unalmas ez az egész napos hoszti.

Gondolom hiányzik neki az exem, de 6 hónapja mentünk szét és csak 2-3 hónap után kezdte el ezt. A melegre gyanakodtam, de ha hűvös van is ilyen.


Ha csak nyüsszög meg elém fekszik akkor csinálom a dolgom, nem foglalkozom vele, ha nagyon túlzásba viszi kap egy kis hidegvizes spriccelést.

Mit csináljak vele, miért ilyen már 2-3 hónapja?



2017. júl. 11. 19:36
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nem. Mindennap van sétáltatva, csak heti kb 1-2x van az, hogy nem húzza magát, nem fekszik le, nem nyüszíti végig az utat, hanem jön szépen, szaladgál, játszik más kutyákkal.

Ez van kb heti 1x. A többi séta kínszenvedés 40 perc alatt elérünk a 10 percre lévő kutyafuttatóba ott elengedem és csak fekszik a lábamnál. :(

2017. júl. 12. 12:03
 12/15 anonim ***** válasza:

Hmm, érdekes.

Egészségügyi gondja nincsen? Attól is viselkedhet furcsán.


Mennyire kezeled máshogy, mint a volt párod? Ha jóval erélyesebb vagy vele, feleannyi dicsérettel, attól is viselkedhet furán.

2017. júl. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Inkább engedékenyebb vagyok. Ha nála hisztizett, csak rászolt és abba hagyta. Én hiába szólok ra :/
2017. júl. 12. 17:12
 14/15 anonim ***** válasza:

Akkor meg legyél határozottabb és ne tűrd el a hisztit.

Nekem terrierem van, ha nem szól rá egyik családtag sem erélyesen, akkor képes az ajtócsengőre is 20 percig nyüsszögni meg toporzékolni (ha nincs kiengedve, hogy megnézze, ki az). Érdekes, ha én otthon avgyok és rászólok, nincs ilyen műsor.

2017. júl. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Hidd el próbálok minden nap, de akkor még inkább nyüsszög meg lehajtsa a fejét, mintha bántani akarnám. Pedig nem kiabálok rá, csak rászólok.

Szervi baja nin, orvosnál voltunk.

2017. júl. 12. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!