Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszió más kutyákkal....

Agresszió más kutyákkal. Miért, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Írtam már be kérdést ezzel kapcsolatban ( https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8573465-mier.. viszont azóta is fennáll a probléma, sőt. Volt egy nyugisabb időszak, illetve azóta suliba is járunk, de egy ideje megint nekimegy kutyáknak, pórázon is, ha odajön hozzá valaki ismerkedni. Többször támadták már meg egyébként, póráz nélkül sétáló kutyák, úgy hogy ő pórázon volt. Még ezt meg is érteném, hogy fél az önsétáltatóktól, de van, hogy ülünk egy kiülős helyen mondjuk és pár méterre álló kutyákra morog, ugat rájuk.


A legnagyobb baj az, hogy bár a férjemmel együtt - mi legalábbis úgy érezzük - határozottan tiltjuk ezt, valahogy mégsem tiltás neki. Rászólunk, kap pofont is, megrántjuk a pórázt, hozzáfogjuk a bőréhez a nyakörvet - úgy tűnik egyáltalán nem érdekli. Nem vehemensen ugat, morog, nem kell lefognom, nem akarja széttépni a másik a kutyát, egyszerűen el akarja riasztani, és mostanában sajnos egyre több ilyen helyzet van.


Kezdetektől fogva szocializált, és bár voltak rossz élményei, sok kutyapajtása van. Ha nyitottabb térben van, mondjuk a ligetben, nem szokott vele gond lenni, és könnyebb is leállítani - el tudja talán kerülni azt, aki nem szimpi neki.


A suliban eddig annyit javasoltak, hogy amint látom, hogy megmerevedik, azonnal húzzam ki a szituból, és menjek el, de hátha nektek is van tapasztalatotok, tudtok még valamit javasolni.



2017. júl. 24. 10:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szerintem keress olyan kutyaiskolát, ahol a kiképzők értenek is a problémás kutyákhoz, nem csak a problémát kerülgetik és a pénzt szedik el.
2017. júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Remélem, azért nem csak ennyi lesz a kezelése a dolognak. Végül is, most látta először ezt az oldalát. Eddig agyon volt dicsérve, meg is kérdezték, mi amúgy miért is jöttünk, mi a gond. Akkor persze mondtam, hogy agresszív, de eddig semmi jelét nem mutatta.
2017. júl. 24. 13:20
 13/18 anonim ***** válasza:
A kommenteket is végigolvasva, másik kutyaiskolát javasolnék, lehetőleg munkakutyás szemléletűt.
2017. júl. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 pptomi ***** válasza:
Vannak olyan kiképzők, akik foglalkoznak agressziókezeléssel és értenek is hozzá.
2017. júl. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ha a tanfolyam vége után is fennáll a probléma, keresek egy erre szakosodott kiképzőt.


Addig, ha van bárkinek tapasztalata, ötlete, szívesen veszem.

2017. júl. 25. 13:26
 16/18 A kérdező kommentje:
Nyilván nem látjátok a kutyát, de gondoltam hátha megerősíti valaki az aggályaimat: falkasorrend, esetleg engem akar védeni valamiért, én nem megfelelően szocializáltam, dominancia ez v inkább agresszió?... ilyesmi kérdések kavarognak a fejemben
2017. júl. 25. 13:31
 17/18 A kérdező kommentje:

Vannak fejlemények, gondoltam, kiemelem a kérdést, hátha erre is jönnek még válaszok.


Szóval, voltak azóta sikereink a kutyával, a ligetben is játszott hatalmasat más kutyákkal, és azóta voltunk megint suliban. A kiképző a következőket mondta: figyeljem, ha van lehetőségem, készítsek videót, hogyan viselkedik futtatókban. És jegyezzem, milyen kutyákkal, miért alakul ki konfliktusa. Azt látja rajta, hogy nem vérre menő az agressziója (ő egyszer látta eddig élesben - meg most, amikor látványosan jelezte egy kutyának, hogy elég/ne menjen bele ennyire a fenekébe - de ebből nem lett baj). Inkább arcoskodás, vagy a korábbi őt ért támadások miatt érzékenyebb az idegen kutyákra. Azt mondta, falkasorrenddel valószínűleg nincs baj, első szóra csinál mindent, amit mondok, behívható - és hogy ha nem bízna bennem, nem fogadna el vezetőnek, akkor válogatás nélkül támadna minden kutyát. Elvileg fogunk dolgozni tovább a dolgon, viszont azt is elmondta, lehet, hogy nem lehet ezt majd 100%osan kinevelni belőle, nem feltétlenül lesz belőle olyan kutya, aki mindig, minden kutyával kijön.


Ti ezekről mit gondoltok?

2017. aug. 10. 10:27
 18/18 anonim ***** válasza:

Ó, enyém is ilyen volt. :)

Ő ráadásul ki is tudott bújni a sima nyakörvekből, úgyhogy szövet félfojtót vettem neki és nagyon jól bevált, egyrészt nem tud belőle kiszabadulni, másrészt kiképzési szempontból is sokkal hatásosabb.


6-os nem írt hülyeséget...Ez jó technika, enyémnél is bevált, mikor őrjöngött. Nem az a cél, hogy fojtogasd a kutyát, hanem hogy kizökkentsd (felfelé húzod, így nem tud támadásba lendülni) és leessen neki, hogy most egyáltalán nem az van, amit ő akar. Pár másodperc az egész folyamat.


Nem minden kutya tűri farok csóválva, hogy nyomuljanak rá.

Ha csak rámordul egy másik -nyomulós-kutyára, vagy odakap jelzés értékűen, az még belefér, de ha túl durván csinálja, akkor szólj rá.


Írtad, hogy nem vérre menő küzdelemről van szó. Nem kell se földre nyomni, se rázni, se oldalba bökdösni. Ha rosszat csinál, akkor felfelé húzod a nyakörvét, hogy kénytelen legyen emelni a fejét és leülteted. A cél az, hogy "ráerőszakolod" a nyugodtabb testhelyzetet, reakciót. Ha ez nem megy, kicsit távolabb viszed a kiváltó ingertől. Ha oda akar jönni fegyelmezés közben egy másik kutya, hajtsd el vagy kérd meg a gazdáját, hogy hívja el addig.


És a legfontosabb: TE SE IDEGESKEDJ. Tojd le a többi kutyát. Ha ki akar oldalt támadni, fogd rövid, de laza pórázon, ha kiugorna, akkor szépen vezesd/pakold vissza a helyére (lábad mellé) és menjetek tovább. Ne foglakozz vele, más mit gondol.


Én simán elhajtom a pofátlan önsétáltató kutyákat.Vizslát is penderítettem már odébb nyakörvénél fogva meg francia bulldogra is üvöltöttem rá, mert támadni akart. Ha a kutyád látja, hogy nem sz.rsz be és intézkedsz, akkor nagyot fogsz nőni a szemében. Ha ő közben ugat, támadna, stb. akkor tartsd vissza, majd ha elhajtottad a másik kutyát akkor a sajátodat ültesd le, követeld meg tőle, hogy lenyugodjon,majd sétáljatok tovább, ennyi.


Ha meg lecövekel séta közben, mikor kutyát lát, akkor pórázzal kicsit segíts rá, hogy márpedig tovább mentek.

2017. aug. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!