Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás során a méh...

Ivartalanítás során a méh bennmaradt?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom miért most írom ki a kérdést,már régóta frusztál..

Szóval..a kiskutyámat 6 hónapos korában fogadtam örökbe egy menhelyről. Szegényke nagyon rossz állapotban-beteg volt,így mondták ,hogy még nem ivartalanították,amúgy is túl fiatal volt még. Ezért azt javasolták,hogy majd amikor felépül,tüzelt,hozzuk vissza,megcsinálják ingyen.

Vissza is vittük kb 1,5 éves kora körül. Megcsinálták,viszont a méhét nem vették ki. Rengeteget utánaolvastam ennek a témának ezért egyértelműnek tartottam,hogy a méhét is ki fogják venni. Ehhez képest amikor rákérdeztem közölték,hogy nem vették ki,mert "nagyon szép állapotban volt"(-mmint a méhe-) Jó,persze tudom hogy ingyen műtét volt,de igy sem tetszett,hogy bent hagyták.

Amugy az ivartalanitas ezen kivűl jol sikerult. De azóta nem tudok megnyugodni.

Mennyire valószínű,hogy méhgyulladása stb más betegsége lesz idősebb korában?

Olvastam olyat is,hogy már a petefészek kivétele is minimálisra csökkenti ezeknek a betegségeknek a számát.

Ti mit gondoltok?

Válaszokat előre is köszönöm! :)

(Az ebzet most 3 éves)



2017. júl. 26. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
gondolom nem vettek ki semmit csak elkötötték így a különféle fertőzések és gyulladások esélye ugyanannyi marad csak felesleges szaporulat nem lesz (remélhetőleg) ismim kutyája is elkötve volt de sikertelen volt a műtét és vemhes lett.
2017. júl. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A miénknek is úgy csinálták az ivartalanítást, hogy csak a petefészkeit vették ki. Nem annyira megterhelő a kutyának, hamar felépült, nem volt nagy a vágás, nem is látszik.
2017. júl. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk sem vették ki, csak a petefészkeket, de a kutya 7 hónapos volt ivartalanításkor, azt mondták majd elsorvad a méhe, nincs szükség a kiszedésre. Most 6 éves, semmi gond nincs (kop-kop-kop).


Itt egy állatorvos válaszol, ha gondolod, kérdezz meg egy hozzáértőt hátha okosabb leszel :)


[link]

2017. júl. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia, en nem regiben a cicamat ivartalanittattam ugyanugy a mehgyulladastol tartva stb. Az orvos ajanlotta, azert hogy a kesobbiekben a tuzelestol ne kapjon mehgyulladas-t stb. Mivel mar 3 eves a cicam, azt mondta hogy majd mutet kozben kiderul hogy kikell-e venni a mehet is vagy nem. Vegul nem kellett kivenni neki, csak a petefeszket. Nem hiszem hogy a kutyulid mehgyulladast fog kapni, ugy tudom az a sok tuzelestol alakulhat ki, ezert is jobb idoben ivartalanitani.
2017. júl. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat sikerült egy kicsit megnyugodnom.

A 3-as válaszolónak pedig külön köszönöm a linket.

2017. júl. 26. 22:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Jobb estben csak a petefészket veszik ki. Akkor veszik ki a méhet is, ha azon bármiféle elváltozás látszik (megvastagodás, ciszta, stb.). Mivel a hormonokat a petefészel termeli, így a méh elsorvad, pyometra ki sem alakulhat, mivel az csak a hormonok miatt alakulhat ki. Akkor veszik ki a méhet, ha annak nincs baja, amikor a gazda kéri vagy amikor az orvos több pénzt akar FELESLEGESEN elkérni.
2017. júl. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta a dokink, akit rég ismerek és megbízom benne, hogy a méhet tartó szalagok megtámasztják a húgyhólyagot is, így ha nincs eltávolítva, akkor kisebb a valószínűsége az inkontinenciának. Kifejezetten kérdeztem arról mennyi a valószínűsége a méhgyulladásnak ha bent marad a méh, mert én is olvastam ilyen esetekről, de azt mondta ha rendesen van eltávolítva a petefészek és nem maradnak bent darabkák, akkor nincs rá esély.

Tehát a válasz elvileg nem gond, hogy bentmaradt a méh, probléma akkor lehet ha az orvos nem volt elég alapos.

2017. júl. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!