Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elveszve a tápok sűrűjében?

Elveszve a tápok sűrűjében?

Figyelt kérdés

Légyszi segítsetek. Van egy négy hónapos kölyökkutyám, aki abszolút nem válogatós. Bármit kóstoltattam vele, megette, sőt habzsolta.


A helyi kisállat kereskedésekben vettem neki tápot, amit jóízűen eszik, imádja. Ezeket ette: Royal Canin, Excellence Special Dog, Eukanuba. Itt is, és bizony máshol is azt olvasom, hogy ezek bizony nem jó tápok, és még drágák is.


Megnéztem a tápfutár kínálatát, és bizony fogalmam nincs mit kéne rendelni. Annyi, és olyan bőséges a kínálat, hogy döntésképtelen vagyok. Ilyen olyan összetétel, egyikben hús másikban húsliszt, érzékeny kutyáknak, nagyfülűeknek, meg Buksinak, meg Morzsinak, meg a t.köm tudja.:)


Az én kutyum, ahogy fentebb írtam nem válogatós(de tényleg), nem érzékeny a gyomra, emésztés rendben.


Szeretnék olyan tápot, ami max. 1200ft/kg, nem baj ha olcsóbb.:) Legyen egy kicsit nagyobb szemű, amit nem csak beporszívóz, hanem kicsit rágja is legalább.


Ajánlanátok nekem konkrét tápot(márkán belül), ami jó lesz felnőtt koráig, azután pedig a végleges felnőtt tápot? Linkelnétek? Honnan a legérdemesebb rendelni? Nem vagyok lusta, de belefáradtam. Köszi.


2017. aug. 1. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Én Taste of the Wild pacific puppyval etetem most a kiskutyámat, későbbiekben is ezzel szándékozom etetni. Nekem ezt a tenyésztő ajánlotta, jók benne az arányok, jó az összetétel, nincs benne gabona, és nem csilliárdos az ára. Ízben azért választottam a halasat, mert az jót tesz a szőrének, van benne lazacolaj ugye, illetve a nagyobb kutyámnál már bevált ez az íz. :) De vannak még más ízekben is. Zooplusról rendelem, ott a legolcsóbb.


[link]

2017. aug. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem könnyítetted meg a döntésem!:) Bár szimpatikus táp, nem ismertem, nem találkoztam még vele.


Azt hittem sok válasz fog érkezni, és eldöntöttem, hogy amit legalább ketten javasolnak, azt választom. Neked köszi a választ, fontolóra veszem, utána járok.

2017. aug. 1. 21:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Mekkora lesz a kutya felnőtt korában?


Én a Brit Care tápokat javasolnám, 1000ft/kg áron kapható, 40% hússal. Enyém is viszonylag válogatós, de ez a táp neki is bejön, főleg a bárányos-rizses (Lamb & Rice)


Kölyöknek a Puppy All breed változata való 10-12 hónapos korig (ha nagytestű lesz akkor a Junior Large breed kell neki, ezért kérdeztem a méretét :)) aztán 1 év után válthattok a méretének megfelelő tápra (Adult Medium/Small/Large breed, vagy ha szereti a halat, akkor Dog Show Champion is mehet, ez lazacos & heringes)


Annyit fűznék hozzá, hogy a Small breed tápjuk nagyon apró szemű, ilyen csivava/yorki méret, szóval 8 kilós kutyának már nyugodtan veheted a közepes testűeknek való Medium breed-et, hiába írják hogy 10 kilóig. Enyém csivava keverék, 5 kilós, neki jó a tápszemek mérete, de 8kg fölött szerintem meg se rágnák. :)


Mi mindig a Petissimo.hu-ról rendeljük.

2017. aug. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a kimerítő választ, igazán sokat segítettél. Pont, hogy én is ezzel a táppal szemezgettem éppen. A kutyám keverék, olyan (kis)közepes testű lehet majd, akár 15kg is. De elég nehéz ezt most még megítélni.


Igen probléma az apró szemű táp, mert semmit nem rág most sem. Nem hiszem, hogy indokolt lenne ennyi féle táp gyártására.


Akkor ha jól értelek felnőtt korig ezt: [link] aztán pedig ezt: [link] ajánlod? Köszi a segítséget, azt hiszem nem agyalok tovább, ezt a márkát választom.:)

2017. aug. 2. 16:04
 5/8 A kérdező kommentje:
A Medium breed-re azt írják 10-25kg-ig, nem pedig 10 kiloig.
2017. aug. 2. 16:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, így gondoltam :) de akár ezt is adhatod neki felnőttként, ha kedveli a halat: [link]


Bár ez valamivel drágább. A tápszemek mérete a halasnál kb 1,5cm, de elég teltek, elvileg a Medium is ezzel azonos méretű. :)

2017. aug. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Small breed van 10 kilóig, erre írtam, hogy az nagyon apró szemű egy 8-10 kilós kutyának. 6-7 kilóig gondolom ideálisnak, hiába írnak 10 kilós súlyhatárt rá. A tiednek tökéletes lesz a Medium, főleg ha habzsol. :)
2017. aug. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ok, minden világos, lassan egyenesbe jövök!:) Köszi.
2017. aug. 2. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!