Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két módszer van az őrző-védőzé...

Két módszer van az őrző-védőzésre de az valójában egy?

Figyelt kérdés

Rengeteg könyvet, netes oldalt, újságot, videót néztem az őrző-védőről és 1 azaz egy! helyen volt megemlítve hogy két féle módszer van a megtanítására! És ennyi, innetől egy szót sem szólt a másodikről többet! Mégis milyen módszer ez?

Akkor pl az én kutyáim reménytelenek ahogy a kiképző mondta (nem akármilyen, híres kutyaiskoláé) csak azért mert megfelelnek a saját fajtájuknak és nekem? 1, nem nagyon szeretnek tárgyakkal játszani 2, majd hülyék lesznek mással játszani rajtam és a többi kutyámon kívül. És nem nem félelem csak érdektelenség mások felé.

A logika és a gyakorlat manapság senkit sem érdekel? Csak a játék, vidámság, barátságos kutyák? A gyakorlat az hogy a kutyáim VALÓS helyzetben többször megvédtek már és nem félelemből. A logika meg az hogy valós helyzetben vajon melyik kutya állja meg jobban a helyét? Amelyiknek ez móka van amelyik véresen komolyan veszi és nem játékból támad hanem mert véd? Ezek szerint az én kutyáimnak nincs létjogosultsága az őrző-védőn pedig maguktól megvédenek, lövésállók stb? Tanítanak egyáltalán máshol más módszerrel? Hogy gondolják? Minden kutya egyforma, hogy lehet ugyanazzal tanítani vagy aki nem illik a képbe az nem jó? Miért ment el manapság a kutyaiskola annyira az összes embert imádó állandóan csak mókázni meg játszani akaró kutyák kinevelése felé? Csak szerintem nem jó ez? Mindenki csak a nyerésre hajt? Mert nem tagadom egy versenyen előny egy ilyen kutyajellem.


2010. máj. 23. 18:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az iskolákban nem élesre tanítják a kutyákat.A Te kutyádnak nincs joga az utcán megharapni senkit sem . Ma ez a helyzet.

Még a rendőröknél is kosárral dolgozhat a kutya.

2010. máj. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Akkor minek tanítják a kutyát az iskolában ha utána nem alkalmazhatja? Szerintem mókának van ennél jobb dolog is...

Ki mondta hogy az én kutyám megharapott valakit? Nem vagyok olyan hülye hogy veszélyeztessen őt (igen, nem az embert féltem hanem a kutyám), anélkül is meg tud védeni hgy harapna pedig nem járt semmiféle puccos képzésre vagy lehet hogy pont azért...

És engem másoknak amúgy joga van megtámadni, fenyegetni, lefogni, részegen inzultálni egy sötét esti sétánál? Szerintem nincs.

2010. máj. 23. 18:38
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Nem mondjuk el, hogy lehet atombombát, kémia, biológiai fegyvert gyártani nyilvános fórumokon, csak annak, aki rászogál a tudásra és megbízható. Gondlj bele, beír a fórumra egy tök idegen, hogy ő mennyire érti a dolgát - ami vagy igaz, vagy nem, alapvetően totál ellenőrizhetetlen - és mondjuk el hogy lehet örző-védő kutyát csinálni, aztán pár hónap múlva jön a hír a balesetről a híradóban. Ez volna a lényeg: FELELŐSSÉG. Én és más sem vállalja a felelősséget, hogy esetleg a rossz embernek átadott tudás maitt sérüljön meg valaki. HA ezt nem érted meg, akkor nem is vagy érett, hogy örző-védő kutyát nevelj, mert nem vagy tisztában a dolgok esetleges következményével.

Igen, nincs joga senkinek, hogy megtámadjon, ezért van a törvényben jogos önvédelem. De neked meg ahhoz nincs jogod, hogy véletlenül elveszísd az irányítást egy éles helyzetben és nincs jogod efféle kockázatot sem vállalni. Ez a felnőttek világa, egy atomerőmű nem robbanhat fel, mert véletlenül nem tuduk kezelni!

2010. máj. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik kutya fajta jellegzetessége, hogy megvédje a gazdáját valós szituban, az a kutya iskola nélkül is megteszi. Bár, ha utcán történik, csakis kosárban teheti.

Az iskolai munka arra való,hogy az un munkakutyákban meglévő képességeket hozzáértő felügyelete mellett a kutya kiélhesse. A kedvencként tartott kutyáknak remek fizikai és szellemi leterhelést jelent.Ennyi és nem több az iskola. Mármint az öv része.

Őr,- és kísérő kutyákat a BM vizsgáztat.

2010. máj. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ki mondta hogy mondjátok el? Arra voltam kiváncsi egyáltalán tanítanak valahol ugri-bugri, húzósdin kívül máshogy őrző-védőt. Egyáltalán létezik-e más? Nem is őrző-védő kutyám van csak egyszerű pásztorkutya. Nem is akarom tanítani erre mert tökéletesen tudja magától, csak kiváncsi voltam mi a jó benne hogy mániákusan mindenki ilyen barátságosra akarja nevelni a kuyáját még egy őrző-védőn is és hogy miért kell leszólni ha egy kutyának más a jelleme és nem játékboldond hanem inkább logikus.

És azt ki tudja hogy én véletlenül elveszítem-e az irányítást? Más nem veszítheti el? Mert szerintem meg a legprofibb rendőrkutya gazdája is... Azért mert kérdeztem itt valamit nem azt jelenti hogy kezdő vagyok vagy a kutyám nincs kiképezve tökéletesen! Szerintem akkor senkinek sincs joga kivinni a kutyáját vagy elengedni a kertben mert bármikor adódhat éles helyzet és bármikor bárki elveszítheti az irányítást.

2010. máj. 23. 19:10
 6/12 anonim ***** válasza:

igen így van....ha bejön KERTEDBE, MÉG EGYSZERM MONDOM A KERTEDBE, EGY IDEGEN és szééttépi a kutyád akkor LELÖVIK, ÉS TE VAGY A HIBÁS...normálsi ez???

amerikában ha bemész más területére lelőheted....AZ A NORMÁLS, MINT LÁTJÁTOK kerítések sincsenek..vajon miért????érdekes nem??

ha áramot vezetsz a kerítésedbe, nem ölő feszültsgéűt, de csípőt, akkor is te vagy a hibás lecsuknak NOMRÁLIS ORSZÁG EZ?? ha én lennék a miniszterelnök, akkor olyan törvényeket vezetnék be...

és igen ha meglátok egy éhező embert(csövest) meg egy éhező kutyát, a kajámat a kutyának adom, mert az nem tehet róla hogy oda került,az ember meg valószínűleg igen...ennyit erről....

2010. máj. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ugyan ki szólja le a más jellemű kutyát? A tiedet leszólták? Azért pattogsz? Tudomásul kell venni, hivatalosan csak ilyen az engedélyezett iskolai képzés. SPORT. Ha a kutyád úgy működik, ahogy a fajtája szerint elvárható, akkor miféle iskolát akarsz neki?

Azt meg tudomásul kell venni, a világ így halad.... a kutyáknak nyista ugatás, harapás, ellenben van bandázás,mindenkiabarátom, ágybanalvás, esőkabátocska.

Vagyont, házat őrizni tessék beszerelni távfelügyeletet,// az nem harap// nekik is meg kell élni valamiből.

2010. máj. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen leszólták és mindenféle idegbeteg harapós állatnak bélyegezék meg azért mert nem játszik mással és egy idegen helyen nem tűri hogy egy idegen ember üvöltve és rohanás közben átugorja a kutya testét miközben felém hadonászik. Ugyanis ez történt kétszer és a kutya nemtetszését fejezte ki természetesen 100%-osan irányítható formában erre ha meglátták jött hogy jaj ez harapós xy? Nem harapott meg senkit amúgy csak ugatott helybenmaradás közben...

Amúgy meg a kutyámat nem riasztónak használom, bent van a házban kint pedig kennelben van ha nem figyelek rá. Bocs hogy kikapcsolni nem tudom a jellemét! Senki őrizzen engem de megakadályozni nem tudom. Vagyis meg tudom de attól még a jelleme olyan marad csak szót fogad nekem. Különben meg én közterületen történő támadásokról beszéltem ami ellen nem hiszem hogy a riasztó hatásos a kutyám meg csak nem fogja mosolyogva tűrni hogy molesztálnak...

Mert az esőkabátocska meg az ágyban alvás milyen klafa.. Érdekes az én kutyáimnak egyik sincs, nem játszanak más emberekkel, ha egy másik kutya kekeskedik megvédik magukat, nem imádnak mindenkir, mégis gond nélkül elmegyek mindenféle kutyás helyre, táborba velük! Sőt érdekes módon velük van általában a legkevesebb gond és mindneki más kutyája nagy kalamajkákat szokott csinálni. Ők legalább igazi kutyák nem olyanok akik elmennek az első kedves emberrel... Furcsák a mai értékek dehát mindenhol ez van.

Amúgy még mindig csak érdeklődtem és nem akarom a kutyámmal kipróbálni kár hogy ezt a részt senki nem tuda értelmezni.

2010. máj. 23. 21:33
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

az ö.-v.-nek az a lényege , h tudd kontrollálni a kutyádat éles helyzetben is. Ha valaki inzultál a kutya nem támadhatja meg , max a te parancsodra(ezt gyakoroljuk öv-n).A kutyákat meg nem játékosnak nevelik , hanem olyannak hogy eltűrjék az embereket anélkül hogy nekikrontanának.Ha ezt te nem vagy képes felfogni , akkor nem tudom minek neked egyáltalán kutya ?!A kutyának nem szabad , TILOS magától döntie h mikor támadhat!!

Az én kutyám nem játszik emberrel , és kutyával sem de el kell hogy tűrje őket !!! Ha a te kutyáid nem ilyenek , akkor egyszerűen közveszélyesek és kész. Ezen nincs mit túlragozni , am nem értem mi a problémád forrása....

2010. máj. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az én kutyáim mindenkit eltűrnek amíg azok nem ellenségesek feléjük vagy felém. Én csak egyszerű ember vagyok, nem látok hallok érzek olyan jól mint a kutya. Ha azt várták volna mikor adok engedélyt akkor már rég megerőszakolva lennék vagy megverve, kirabolva... Minden kutya ilyen aki ösztönből teszi és nem mert tanították és így a helyes. Egy jó pásztorkutya önálló amikor arra van szükség. És bármikor leállítható, mert ilyen a jó kutya. Legalábbis az enyém. Ja és nem szoktam olyan közel menni másokhoz hogy a kutya bánthassa ha baj van vagy ha meg muszáj közel menni valakihez akkor pórázra veszem... Szóval nem tud odamenni. Szerencsére ezen a környéken már az ugatás is félelmetes...

Tudod a való élet nem olyan hogy a bíró meg a segéd kiabál hogy vigyázz mert most jövök és rossz a szándékom! Túlságosan beszippantott a modern világ. Nekünk jogunk van megvédeni magunkat akkor is ha ilyen hülye törvények vannak it.

2010. máj. 23. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!