Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két módszer van az őrző-védőzé...

Két módszer van az őrző-védőzésre de az valójában egy?

Figyelt kérdés

Rengeteg könyvet, netes oldalt, újságot, videót néztem az őrző-védőről és 1 azaz egy! helyen volt megemlítve hogy két féle módszer van a megtanítására! És ennyi, innetől egy szót sem szólt a másodikről többet! Mégis milyen módszer ez?

Akkor pl az én kutyáim reménytelenek ahogy a kiképző mondta (nem akármilyen, híres kutyaiskoláé) csak azért mert megfelelnek a saját fajtájuknak és nekem? 1, nem nagyon szeretnek tárgyakkal játszani 2, majd hülyék lesznek mással játszani rajtam és a többi kutyámon kívül. És nem nem félelem csak érdektelenség mások felé.

A logika és a gyakorlat manapság senkit sem érdekel? Csak a játék, vidámság, barátságos kutyák? A gyakorlat az hogy a kutyáim VALÓS helyzetben többször megvédtek már és nem félelemből. A logika meg az hogy valós helyzetben vajon melyik kutya állja meg jobban a helyét? Amelyiknek ez móka van amelyik véresen komolyan veszi és nem játékból támad hanem mert véd? Ezek szerint az én kutyáimnak nincs létjogosultsága az őrző-védőn pedig maguktól megvédenek, lövésállók stb? Tanítanak egyáltalán máshol más módszerrel? Hogy gondolják? Minden kutya egyforma, hogy lehet ugyanazzal tanítani vagy aki nem illik a képbe az nem jó? Miért ment el manapság a kutyaiskola annyira az összes embert imádó állandóan csak mókázni meg játszani akaró kutyák kinevelése felé? Csak szerintem nem jó ez? Mindenki csak a nyerésre hajt? Mert nem tagadom egy versenyen előny egy ilyen kutyajellem.


2010. máj. 23. 18:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
51%

Az alapján, amit írtál, te a mudis lány lehetsz. Ha igen, akkor leírom, hogy mikben tévedsz:

1. A mudi NEM őrző-védő kutya. Az iskolai ö-v képzés a mudik 90%-ának NEM való. Egy mudi megvéd téged az utcán, de az iskolában ne képezd arra, hogy támadjon.

2. Az őrző-védőn nem barátságosra képzik a kutyákat, hanem megbízhatóra. Te egy mudi gazdájaként megengedheted, hogy a kutyád az ösztöneire hagyatkozzon, hiszen a legrosszabb ami történhet, hogy elszakítja a támadó nadrágját és megsüketíti az ugatásával, komoly sérülést nem okoz. Ezt viszont egy roti gazdája nem engedheti meg magának, mert ha egy roti támad, akkor az áldozat abba akár bele is halhat.

3. A barátságos kutyákat rossz, semmirekellő kutyáknak gondolod, (más hozzászólásaid) akik megérdemlik, hogy ellopják, megkínozzák őket. Ez nem így van. Egyrészt a te kutyáid valószínűleg azért ilyenek, mert - ismét a hozzászólásaid alapján - te sem vagy túl barátságos és megértő másokkal szemben. A mudik pedig a hangulatod legkisebb változását is megérzik. Viszont esetleg egy kisgyerekes családnak nem ilyen kutya kell, meg pl. egy labi soha nem lesz barátságtalan, akárhogy is akarod. Ezt el kéne fogadni, nem pedig leszólni.

4. Az őrző-védő képzés nem arra való, hogy a kutyák megtanuljanak támadni, hanem arra, hogy az öv fajták ellenőrzött keretek között levezethessék energiáikat. Az éles helyzetekre a rendőrségen képzik a kutyákat, nem civilek kutyáit, hanem rendőrökét. Ha elmész egy lövészklubba, valószínűleg nem ugyanazzal a fegyverrel tanítják meg ugyanazt, mint a rendőrségen vagy a katonaságnál. A kutyáknál ugyanez van. Ha neked ez nem tetszik, akkor a katonaságot javaslom, ott kiélheted magad.


UI.:

Nekem is mudim van, tehát nem én találtam ki, amiket róluk leírtam, hanem tapasztalat.

2010. máj. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Láttam már mudit terelős napokon gyönyörűen csibészelni, nem egyet, annak ellenére amit mondtál. Igaz nem a játékra volt meggajdulva mert ahogy leszedte a kart ki is köpte és ment tovább a csibészre - és igaza is volt.

Továbbra is azt mondom a kutyám azért ilyen mert bátor az pedig nevetséges hogy csak egy borjú nagyságú kutya jelenthet valós veszélyt. Az én kutyám legfeljebb azért nem okoz kárt nem akarok rajta kisérletezni és mert vigyázok rá emberekkel szemben. Ennek ellenére az egyetlen hátránya hogy nem olyan erős. Ez nem azt jelenti hogy csak a nadrágod kapirgálná meg. 1db mudid van az nem azt jelenti hogy ismered mindet pl leírás vagy pár látott alapján. Egy példa: egyszer egy bullmasztiff támadott ránk és a kutyám egyedül védte meg magát mert én nem voltam olyan állapotban. Végül az a kemény, böhöm nagy kutya vérző fejjel ment vissza. Hát ja ilyen környéken lakunk sajnos. Roti is támadott meg. Az icurka picurka kutyám (12) nem a nagyobbik ugrott a nyakába (nem csipkedte), ezért tudtunk mi többiek elfutni, ő meg sértetlenül jött utánunk. Bár az is lehet hogy nekem kivételes mudajim vannak. :D Biztos nem képes erre mind. De én büszke vagyok rájuk.

Az elején még én is úgy neveltem a kutyám hogy jaj család kutyája mindenki kutyulija, bárki simogassa stb. De ő már MAGÁTÓL bizalmatlan volt és magától megvédett. Mondták is amikor kicsi volt hogy jaj kis félős. Hát nem így lett. :) És akkor láttam hogy milyen jó ez, ettől alakult ki az egyéni ízlésem. + Olyan környéken lakunk ahol a többi ember "edzette" erre (hergelés, támadások, kődobálás). Még jó hogy elértem, kiskorában semmi negatív ne érje az emberekkel kapcsolatban, azért lett ilyen erős lélekben. Szerencsére mióta felnőtt és ismerik, azóta tekintélye van és már nem nagyon mernek piszkálni sőt akinek a legnagyobb volt a szája az vett egy mudit és az övé is olyan mint az enyémek! Nahát!

Bocs ha "lenézem" a barátságos kutyákat de: vajon mi a második alapvető dolog amit pl egy kisgyerek tud a kutyákról? 1, kutya ugat 2, a kutya megvédi a gazdáját. És szerintem régen ez így is volt és így is jó. Sok családnak van védős kutyája és szerintem semmi bajuk tőle. Egyszerűen csak számomra olyan unalmasak az ilyen kutyák, egy igazi kutyát egy olyan testesít meg aki véd is. A táborban ahogy máshol is írtam az szokott lenni a mókám hogy megpróbálom kitalálni ki a gazdája a mindenkihez odarohanó kutyáknak, és akkor úgy a közepe táján rájövök arra hogy x-edik emberé akiről nem is gondoltam volna mert vele legközönyösebb a kutya. Szerintem ez természetes és jó? Mert ha szerinted az hát akkor abnormálisan gondolkodsz... Attól még hogy a kutya a saját gazdájához ragaszkodik kicsin is, nem lesz semmi baja, nem lesz antiszoc vagy mindenkit kinyíró. Én azért is vettem kutyát sok más mellett hogy engem szeressen ne mást. Nem azért hogy tudjam elmegy az első emberrel és észre sem veszi odaadom valakinek, ugyanúgy él egy idegennel. A kutya egy élőlény nem egy tárgy akit akárki használhat. Elvileg. De mára ezt is sikerült elérni. Olyan sosem mondtam hogy ezért bántani kéne őket. Az én kutyáim mindig ilyenek akármilyen kedvem van mert ez az ő jellemük nem az én hangulatom.


Kár hogy a kérdésemre még mindig nem válaszolt senki: lehet-e más módszerrel tanítani a kutyát? Ha nem akkor miért említette egy top mancs által írt könyv? :)

2010. máj. 24. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!