Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igy jó lenne? Többi lent!

Igy jó lenne? Többi lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok....szeretnék egy bullterriert vagy egy oriás schnauzert..társasházba lakunk...eddig nem engedték meg a szuleim de most fogok el ballagni ebben az évben es mar elgondolkoztak rajta..szerintem ha meg mondogatom nekik megengedik..elmondom mik azok amit tudok biztositani a kutyának....reggel kb 1 ora séta, délután fél vagy 1 orá seta ez a tanulástol fugg,este 1-2 ora ez is attol fugg hogy mikor végzek a tanulással, este vagy délután a játek vsgy mind 2-szer ez is a tanulastol fugg ha nincs annyi tanulni valo akkor mind 2-szer...es a setaval is igy van...hétvégen nagyobb séták illetve kutyasuli..es ÖV-ni is akarok majd a kutyussal mivel mind 2-vel lehetne...imadom a kutyakat illetve minden kutyafajtat kivulrol befele ismerek...az elmult evekbe videokat nezegettem illetve a kutyakrol olvastam...szoval szerintetek melyik lenne jobb...errol a 2 kutyarol lehet csak szo..bullterrier kutyaja van az ismerosomnek a kutyaval 1 hetet toltottem es azutan biztos voltam benne hogy olyan kutyat szeretnék...a schnauzer pedig olvasottak alapjan tetszett meg..szoval szerintetek melyik lenne jo? Valaszotokat elore is koszonom!

2017. aug. 6. 13:49
 1/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem leirni hogy első kutya lenne
2017. aug. 6. 14:36
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen jó lenne sokat törödnél vele.

Én nekem az örök kedvencem a bullterrier és szerintem neked is jobb lenne elsőnek egy kisebb testű kutyus.

A helyedben menhelyi kutyát választanék sokkal jobb lenne szebbé tenni egy árva kutyus életét.Oké megértem hogy szeretnél kutyaoviba járni és tanítgatni de a menhelyen is vannak kiskutyák akik gazdira várnak.

2017. aug. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Oke koszonom ...viszont kerestem fajtamento egyesuletet de ilyen 2 honapos kutyust szeretnék..hogy kiskoratol kezdve en neveljem es olyat nem lattam fajtamento oldalon...hol keressek szerinted kicsi bullterriert
2017. aug. 6. 17:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lenne ennyi foglalkozás mindkét kutyának. A két fajta természete azért eléggé különbözik, szóval jól át kell gondolni a döntést. ÖV-re én inkább a snacit ajánlanám, de nem kizárt a bullterrierrel sem. Nem írtad, hogy lesz-e bejárása a kutyának a lakásba. A bullterrier a rövid szőre miatt nem alkalmas kizárólagos kinti tartásra, kell neki egy fűtött hely, ahová télen behúzódhat. A snacit évente 3-4-szer trimmelni kell, viszont soha nem fázik (azért persze ő is örül, ha bemehet a lakásba :D). Mindkét fajta elég makacs és önfejű, dominanciára hajlamos, ezért nagyon következetes bánásmódot igényel. Első kutyaként egyikkel sem lesz túl könnyű dolgod, de ha komolyan gondolod, és viszed kutyasuliba, akkor nem is lehetetlen küldetés. A snaci valamivel engedelmesebb, megfelelni vágyóbb fajta, de az biztos, hogy ki kell érdemelni a tiszteletét. Általában egy emberhez ragaszkodik igazán. Ha elég határozott vagy, és elfogad falkavezérnek, akkor elfogadja az irányításodat, és nagyon jól tanítható. A bullterrier (legalábbis amelyiket én ismerem) egy imádnivaló bohóc, de nem az a nagyon fegyelmezett fajta.
2017. aug. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen...amugy csak lakásba lenne...szoval amig en a suliba vagyok kinyitott ablak mellett persze...a szobamba vagy a nappaliba lenne
2017. aug. 7. 00:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Ebadta.hu oldalon találsz.De nagyon drágák.
2017. aug. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a schnauzert vàlasztanàm ,az a 4. kedvenc fajtàm.


Nekem Közép-âzsiai Juhàszom ,Tibeti Spanielem van és jôvô héten hozok egy kis Rotwailert.

2017. aug. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!