Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem agresszív, de harapós...

Misoszb9 kérdése:

Nem agresszív, de harapós kutya, mit csináljak?

Figyelt kérdés
május 2. hetében hoztunk haza egy 8 hetes kan husky kölyköt, már a legelején harapdált, pár heg mindig van a kezemen, az a baj, hogy ha játszunk, akkor elég hamar bedurvul, próbáltam már mindent, ha megharapott keményebben akkor otthagytam, később elég nagy pofont kapott érte( állatvédőknek, nem akkorát, hogy bármi komolyabb baja legyen:)) mégis mit lehet vele kezdeni, nem nem az elhanyagoltság a baj, napi 2-3óra intenzíven van vele foglalkozva+ esti fél-1órás séta. egyébként okos, már "parancsra" ül, fekszik. pacsizik.hempereg. De ezt nem tudom kinevelni belőle

2017. aug. 6. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Kutyasuli...
2017. aug. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

kölyök még...


Majd le fog róla szokni,de idő kell és megfelelő fegyelmezés.


Ott kell hagyni ha nagyon bedurvul,ami nekünk még használt az a morgás.


De ha ilyen szinten nem vagy képbe egy kölyök kutyával akkor érdemes lenne kutyasuliba menni. Husky makacs öntörvényű és nehezen tanítható fajta,de gondolom fajtaválasztásnál tudtad mire vállalkozó és még nem is kamasz,mi lesz ha kamaszodik 7-9 hónaposan? :D


Kutyasuli amilyen gyorsan csak lehet.

2017. aug. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%

3 hónapja nem voltál képes leállítani a neked durva játékról.Először is nem agresszív a kutyád, hanem kutya módjára próbál veled játszani. Viszont te a próbálkozásaiddal nem tudtad számára érthetővé tenni, neked nem felel meg ez a játék.

Az az "elég nagy pofon " sem volt megfelelő ezek szerint.

Ha harap, ráfogsz felülről a pofájára, rászorítasz és leveszed a kutyát. Közben erősen mondod, hogy NEM. Legtöbbször menne vissza azonnal a kutya. Ezt meg tudod akadályozni akár egy térdemeléssel, egy lábemeléssel, amibe beleütközik a kutya. Közben mondani kell, hogy NEM.

Mindezt nem elég sem egyszer, sem 10x ismételni. Kutyától függ, mikor jön rá, hogy nem nyerő a harapós játék.

2017. aug. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is elég temperamentumos volt kölyökkorában (is), nagyon durván tudott játszani.

Amikor fájdalmat okozott, akkor mindig magas, vékony, fájdalmas hangot adtam ki (ahogyan ők az alomban egymásnak jeleznek a tesókkal), és egyből visszavett, még meg is nyalogatta a harapás helyét :) Utána még szóban is jeleztem neki, hogy "ezt NE". A kettő együtt hatékony volt, megtanult szépen játszani. Ütni nem érdemes, attól csak jobban bepörög, legalábbis az enyém. Azt játéknak fogja fel, olyannyira (persze nem a verést, olyat sose tennék,csak ha odalegyint neki valaki).

2017. aug. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!