Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatenyésztésbe szeretnék...

Kutyatenyésztésbe szeretnék fogni, megéri?

Figyelt kérdés
Régóta foglalkozok kutyákkal hobbiszinten kisgyerek korom óta.Néhány éve már csak 1 fajta érdekel.A mostani kutyám már nagy öreg,17 éves.Ezért foglalkozom a gondolattal,hogy ha szegény elmegy tőlünk,akkor veszek majd 2 kölyköt,két tenyésztőtől,az egyik kan lesz a másik szuka.Hordanám őket iskolába,meg kiállításra.Később pedig lennének kölykeik,amiket eladnék.Persze most ez röviden tömören lett leírva,a lényeg az,hogy megéri-e belevágni?Van 500.000 ft megtakarított pénzem.A kölykökre,meg oltásokra csak elég lesz.Mellette meg dolgoznék továbbra is.

2017. aug. 7. 10:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Milyen fajta kutya érdekel?

Amúgy a tenyésztőnek a tenyésztés soha sem éri meg. Amúgy nem kell egyből 2 kutya. Első egy szuka. Őt viszed versenyekre,szűrésekre stb. Aztán ha vemhes az első alommal akkor onnan megtartasz egy 1 kant. Aztán lehet venni egy másik szukát.

Amúgy 500E nem sok lehet hogy csak a kutya fog ennyibe kerülni. Amúgy itt milliókról van szó mind időben mind pénzben. Ha tudsz mellette dolgozni normálisan akkor gratula. Sok sikert! Keress fel tenyésztőket aztán ők segítenek.

2017. aug. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Megérni biztos nem éri meg. Ez inkább hobbi, mint munka. És nem csak ennyiből áll a tenyésztés, mint amit leírtál. Ha komoly tenyésztő akarsz lenni és nem szaporító, akkor kellenek a kutyáknak szűrések, tenyészszemlék, stb. Neked is kell csináltatnod egy kennelt.


Szerintem vegyél egyszerre csak egy kutyát, majd járj el ahhoz akitől vetted tanulni. Mire a kölyök meg olyan korba ér, akkorra érteni is fogsz hozzá, meg a szükséges dolgokat elintézted. És akkor is kérd szerintem a tenyésztő segítségét.


Csak az a baj, hogy nem mindegyik tenyésztő fog ebben segédkezni.

2017. aug. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben két szukát vennék és majd fedeztetek más kanokkal, de még így is van rá esély, hogy egyik szuka sem lesz alkalmas továbbtenyésztésre.


Nem tudom melyik fajtáról van szó, de 500ból nem feltétlen fogsz kijönni oltásokkal meg minden egyébbel. Főleg ha minőségi kölyköket szeretnél, kimagasló eredménnyel rendelkező szülőktől.


Az hogy mennyire éri meg belevágni azt csak te tudhatod. Ha azért csinálnád mert szereted ezt a fajtát és minden pénzt megér neked akkor igen. Ha az anyagi vonzata érdekel akkor mindig negatív lesz. Sosem fogsz annyit keresni az eladott kölykökkel, hogy legalább nullára vagy plusszba kijöjjön, de még a közelébe se.

2017. aug. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem pont így működik.

Kant nem kell venned, hanem egy szukát első körben. Ha felnevelted, megcsináltattad a fajtának előírt eü. szűréseket, tenyészszemlét, kiváltod a kennelnevet, akkor lehet hozzá fedezőkant keresni (megvenni nem kell természetesen, csak elvinni hozzá fedeztetni).

Az 500 ezer induláshoz elég, egy szukára, és kb. az első éves költségekre - bár attól is függ, milyen fajtáról van szó, mert vannak olyan fajták, ahol már a kölyök vételára is több ennél.

Lényeges, hogy tenyésztésre szánt szukát vegyél eleve, jó kennelből.

Addig is, ismerd meg a fajta történetét, a tenyésztőket, a jelenlegi vérvonalakat stb., és tűzd ki, mi a te célod, milyen kutyákat szeretnél tenyészteni (mármint, nem fajtát, hanem azon belül melyik vérvonalat akarod majd továbbvinni, milyen tulajdonságokat szeretnél a kölykökben viszontlátni, erősíteni vagy kiküszöbölni stb.)

2017. aug. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
24%
Én ismerek olyat, aki ebből él!
2017. aug. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
20%
Nem értem, hogy miért írja azt mindenki, hogy ebből nem lehet megélni. Szerintem jó ötlet. Biztos vagyok abban, hogy el lehet jutni ezen a területen is arra a szintre, hogy ebből élj. Tanulj meg minden a szakmáról, netről, más tenyésztőktől és csináld nagyban, ne állj meg egy bizonyos szinten. Sok siker hozzá! :)
2017. aug. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Max külföldön, de ott is csak abban az esetben, ha már milliókat öltél bele és van mit letenned az asztalra (Westminster, Crufts, stb, de ezekre is csak akkor tudsz menni, ha meghívott vagy). Illetve ha már vannak kapcsolataid és benne vagy a "krémben".


Egyébként itthon semmiképp sem éri meg, jobb esetben is 0-ra jössz ki. Gondolj bele mennyi egy átlag magyar fizetése, ehhez még a "egy kutyára ennyi pénz én tuti nem adok" hozzáállás is jön. A kiskutyáknak sem könnyű olyan gazdát "találni" akiknél életük végéig boldogok lesznek, mert még őket is jobb esetben vagy visszaadják pár hónap után ilyen-olyan kifogással, vagy szaporítómarkába kerülnek, ahol életük végéig szülhetnek... Külföldi tenyésztők nem véletlenül nem szeretnek Magyarországra eladni kiskutyát...


Külföldre jobb eladni Magyarországról, csak hát úgy meg az "ismeretlenbe" küldöd a kiskutyát és nem garantált ott se semmi...


Szóval nem. Sem pénzügyileg, sem lelkileg nem éri meg...

2017. aug. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Amikor én perzsa macskát akartam venni, alig sikerül. Mindig lefoglalták olyanok, akik több száz km-ről jöttek érte. Szóval nem hiszem, hogy nincs olyan aki megvenné. Nyilván nem egy átlagember, mert a legtöbb 10ezer forintot sajnálna érte.
2017. aug. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Akkor most leírom melyik fajtáról van szó:


amerikai staffordshire terrier

2017. aug. 7. 12:23
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor főleg.


A staffi már önmagában egy rutinos, talpraesett gazdát igényel.

Ehhez képest nézd meg az átlag staffi tartókat (tisztelet a kivételnek).

Eleve nem egy népszerű fajta.

99% a putriból veszi a "harci kutyát".

A maradék 1% meg a már meglévő kennelekből.


Nem azt mondom, hogy ne próbáld ki, de ne ott kezdd a dolgot, hogy "veszek két kutyát akiket majd összeteszek, és hű de meg fogja érni nekem".


Előbb legyen 1 kutyád, járj kiállításokra meg egyebek, tapasztalj és utána vonj le messzemenő következtetéseket.


És ami a legfontosabb, hogy elsősorban a kutyák miatt vágj bele, ha egyébként is akarnád őket, és ne pedig azért hogy neked megérje...

2017. aug. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!