Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bele lehet (kell) szólni a...

Bele lehet (kell) szólni a kutyák "harcába"?

Figyelt kérdés

Röviden: Van eg kb. négy hónapos szuka kölyök, és egy 14 éves öregecske puli. Sokáig gondolkodtam, hogy hazahozzam e a kicsit az öreg mellé. Őszintén szólva inkább a kölyökkutya miatt aggódtam, nem tudtam, hogy hogyan fogadja az idős pulim. Persze az öreg nyugalmáért is aggódtam. Mostanra kiderült, hogy csak ő érte kellett volna. Másfél hónapja vannak együtt, és kezd mérgesedni a viszony. De csak és kizárólag a kicsi kezdi, a nagy még csak oda sem kapott neki, mindent tűrt békésen, inkább csak sírt ha a tökmag bántotta. Többször nekiront a kicsi, és kezd durvulni. Persze az idősebb kutyus is védekezik, de aggódom érte, mert csak öreg már. Ő nagyon békés, rosszul lát, süketecske is.


Mit tegyek, hogyan állítsam le a kölyköt? Ha vissza forgathatnám az idő kerekét, nem hoznám haza a kicsit, amíg itt van velem a puli. Persze nagyon szeretem a kiskutyát, de attól félek az öreg marad alul.


2017. aug. 9. 11:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

4 hónapos kölyök nem "bánt". Játszik. Kutya módra.

A helyzet csak azért látszik durvulni, mert a kölyök nő. Egy 3 hónapos még kisebb, gyengébb a játékban. A puli , ha kutyából van, rá fog szólni a kicsire, amikor megunja. Egyébként nem sír a puli, hanem nyüszít. Ezzel jelzi a kölyöknek, hogy nem igazán élvezi a dolgot. Csak eljut odáig egyszer, hogy akár egy morrantással is helyre tegye a kölyköt.

A kölyökkel pedig próbálj lehetőséget találni más kutyákkal játszani. ha az udvaron van és úgy gondoltad, majd jól lefárasztják egymást, hát tévedtél.

2017. aug. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szidd le a kicsit, ha látod, hogy már nagyon nyúzza az öreg kutyád. Egyáltalán nem biztos, hogy odakapna a kicsinek, ha fájdalmat okozna neki. A mi kutyánk inkább nyüszít, menekül, minthogy odakapjon a macskánknak. Ha megy a harc, megfogom a macskát, átviszem egy másik szobába, és leszidom. Utána egy ideig ki se mer jönni, inkább duzzog egy kicsit magában. Fontos, hogy a hangnemed tükrözze a csalódottságodat és a haragodat. (ne ordibálj, na remélem érted, mire gondolok)
2017. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
A kicsi csak játszik, a kölykök ilyen durván szoktak egymással játszani. Vidd el a kicsit más kutyákkal sétálni, bandázni amilyen sűrűn tudod.
2017. aug. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem elég "tökös" a puli, és nem látod valószínűségét, hogy helyrerakja a kicsit(rámorog, kicsit odakap neki jelzésszerűen), akkor lépj közbe, tiltsd le neki a durva játékot.
2017. aug. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Lehet az írásomból az jött le, hogy totál hülye vagyok a kutyákhoz, pedig azért nem. Tudom pl., hogy a kutya nyüszít, de most ez a szóhasználat jött éppen.:)


Különbséget tudok tenni játék, és veszekedés között. Lassan két hónapja együtt vannak, és ez a jelenség nagyjából egy hete van. Igenis az nem játék amikor vicsorít, felborzolja a szőrét, és mint a kakasok egymásnak esnek. Elég ha a tápos zsák közelébe mennek, vagy pl. az öreg elkezdi szaglászni a sétálásból hazajövet, akkor is durván neki megy. Még egyszer hangsúlyozom DURVÁN! Persze olyan is van amikor játékról van szó. De nekem meglepő, hogy durván elkapja az öreg lábát, volt hogy vérzett, ő meg csak NYÜSZÍTETT.


A kérdés arra irányult, hogy miként fegyelmezzem a kicsit?

2017. aug. 9. 12:19
 6/12 A kérdező kommentje:
Pontosan így van, jól látod! Nem elég "tökös" az idős puli, hogy fenyítse a kicsit. Mindig is jámbor kutya volt, békés, pedig ugye puliról van szó. Tudom elsősorban a nevelésen múlik, de az már most látszik, hogy a kölyök egy egész más vérmérséklet. Sokáig rám is morgott bizonyos helyzetekben, de erről már sikeresen leszoktattam.
2017. aug. 9. 12:35
 7/12 anonim ***** válasza:
Szidd le, ne engedd, hogy bántsa a nagyot. Nem értem, miért kérdés a hogyan? Már leszoktattad arról, hogy rád morogjon, hát ugyanígy csináld.
2017. aug. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Nem értem, miért kérdés a hogyan? Már leszoktattad arról, hogy rád morogjon, hát ugyanígy csináld."


Nem kötekedésből, de tényleg. Azért kérdés, mert 66000-szer rászóltam, és mit sem ért. Úgy gondolom ehhez kevés vagyok, kellene hozzá a puli kutyus is, akit inzultál a "kis ördög". Fentebb azért az a fő kérdésem, hogy bele kell e, illetve lehet szólni a kettőjük dolgába. Nyilván nem vagyok mindig mellettük. Amikor engem "terrorizál", az egész más, azt természetesen nem hagyom.


Egész egyszerűen azt látom, hogy az öreg nem fogja tudni megvédeni magát, és jócskán alul marad a falkavezérségben. Neki szerettem volna segíteni.:)

2017. aug. 9. 14:18
 9/12 anonim ***** válasza:

", mert 66000-szer rászóltam, "

Kölyöknél akár milliószor is rá kell szólni, ha nincs a rászóláshoz visszatartó, érezhető jelzés .

2017. aug. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"ha nincs a rászóláshoz visszatartó, érezhető jelzés"


Konkrétan, hogy történjen ez a jelzés?:)

2017. aug. 9. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!