Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyus való mellénk...

Milyen kutyus való mellénk (más állatok)? (többi lent)

Figyelt kérdés
Először is, nem kezdő kutyatartók vagyunk, édesanyám világéletében kutyusokkal volt körbe véve és szerencsére az elmúlt pár évtized alatt is volt pár hűséges társa, akiket mindennél jobban imádott.. 18 évvel ezelőtt mikor megszülettem, a családban nem csak én voltam az új jövevény,hanem egy kis Belga juhász is, azon belül is Tervueren. Gyönyörű kutyuskánk velem és Öcsémmel nőtt fel, imádom és hiányzik, így hogy lassan 5 éve nincs velünk.. Ez idő alatt beszereztünk néhány papagájt, és több 10,20,30..inkább 150-200 csirkét, vagyis lett egy csirkefarmunk. És akkor nem árulok el nagy titkot, hogy kertes házikóban élünk egy faluban. Anyuval újra elgondolkoztunk azon, hogy milyen is lenne ha beszereznénk egy kutyust.. a gondunk csak az, hogy a pipik mellé milyen kutya lenne a legmegfelelőbb? Feljött bennünk újra a belga juhász lehetősége, de a border collie gondolatával is játszadozunk. Utána olvastunk több helyen, több fórumon, de én személy szerint nem jutottam előrébb, valahogy nincs sok infó arról, hogy milyen kutya is való baromfik mellé..és jó lenne ha nem enné meg őket, mert díszbaromfik lévén fontos, hogy megmaradjanak. Kisebb kutyafajtában is gondolkoztunk, akik önmagában nem jelentenek nagy veszélyt a pipikre, de ez csak végső eset lenne, ha nem tudunk olyat, aki nagyobb is és nem árthat a pipiknek. Segítsetek, kinek mi a véleménye? Milyen fajtákat ajánlotok?

2017. aug. 9. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez elsősorban a neveléstől függ, de vadászkutyát nem javasolnék. A mudi, pumi, puli jó választás lehet, ha rendesen lemozgatjátok őket, mert nagy mozgásigényűek (a border collienak még nagyobb)
2017. aug. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nevelés ,szoktatàs kérdése.

Nekem Tibeti Spanielem ,Rotwailerem és Közép-àzsiai Juhàszom van.

Nyaraltunk és tesoméknàl volt két hétig mindhàrom. Ott vannak lovak ,tyukok ,macskàk és van egy Laarador meg egy Yorki. Nem volt semmi gond ,mindig is jol kijöttek velûk.

2017. aug. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vadászkutya ne legyen, azonkívül pedig nevelés, szoktatás kérdése az egész.

Bordert csakis akkor, ha sportolni/dolgozni akarsz vele. Házi kedvencnek nem ajánlott.

2017. aug. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az előzők írták, ne legyen vadász kutya, de a legjobb választás ilyenkor a pásztorkutyák között keresendő :)

Személyes tapasztalatom a berni pásztorral van, gyönyörű szép, jámbor lélek, kiváló családi kutya!

Nevelés és szoktatás kérdése az egész.

2017. aug. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Általában mindenkinek azt mondom, hogy fogadjon örökbe kutyát, mert telve vannak a menhelyek. De ilyen esetben semmiképp, mert a legtöbb kóbor meg keverék kutya (meg nem mondom neked, hogy miért), csirkézni fog. Mindenképp kölyök korában hozzátok el (bár gondolom ti is így akartátok), hogy időben hozzá tudjátok szoktatni a csirkékhez, ne utólag kelljen büntetni ha megfogja. Igazából azt mondanám, hogy a fajta mindegy. Nekünk kuvaszunk van, sose csirkézett hálistennek, pedig nem kiskutyaként került ide. De szerintem a belga juhász jó választás, meg a legtöbb juhászkutya.
2017. aug. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!