Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni a kutyám...

Mit lehetne tenni a kutyám fülével?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves német juhászom, és az a problémám, hogy a legyek véresre csípik a fülét. Van rá valami ellenszer? Hintőport szoktam neki rátenni, de az nem sokáig marad meg.
2017. aug. 10. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

A hintőpor nem tartja távol a rovarokat. Miért nem használsz olyan szert, amitől nem mennek rá a legyek? Kérdezhettél volna állatorvost is erről, azt miért nem tetted meg? És miért vártál addig, hogy szétcsípjék a fülét, hogy így szenvedjen szerencsétlen? Ezt a hozzáállást sosem fogom megérteni.


Piretmixet, neostomosant, advocatet használhatnál.

2017. aug. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a hintőpor nem jó semmilyen szempontból. Egyrészt em tartja távol a legyeket, másrészt belemegy a nyílt sebbe - úgy hallottam, hogy ez kerülendő.


Inkább nem hintőporoznám.

2017. aug. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves, első válaszoló!


Ezt kevésbé bunkóbb stílusban nem lehetett volna leírni? Édesapámmal többfajta kenőcsöt kipróbáltunk már, nem nagyon használtak. Az általad felsoroltakat fogalmam sincs, hogy nálunk lehet-e kapni, mivel nem Magyarországon élünk, de mindenképpen utána fogok nézni. Mellesleg nem vagyok állatkínzó, mielőtt annak állítanál be. A kutyám emellett ugyanolyan virgonc, jókedvű és játékos.

Állatorvosról meg inkább ne is beszéljünk. Többször van szabadságon, mint munkában.


Második válaszoló!


Köszönöm a válaszod, megfogadom a tanácsod.

2017. aug. 10. 19:10
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
És gondolom akkor, amikor épp dolgozik az orvos nem lehet felkeresni. És másik állatorvos nem létezik. Ahogy gondolom állatpatika sincs se nálatok, se a szomszéd városokban, ahol kérdezhetnél erről. Sőt, interneted sincs, ahol még akkor utána tudtál volna nézni a helyes megoldásnak, amikor még csak keringtek a legyek körülötte. Kifogások persze mindig vannak. De tudod, ha még időben teszed ki a kérdést, normálisabb hangvételű válaszokat kaptál volna. Sajnálom ha a lelkedbe gázoltam, de én például nehezen tolerálom az ilyeneket, akik elnézegetik a kutyájuk szenvedését hetekig, hónapokig, mire észbe kapnak, hogy valamit tenniük kellene. (Mellesleg normálisan tartott kutyánál ki sem alakul ilyen, így a tartási körülményeket is át kellene gondolni.) Az olcsó házi praktikáknak pedig mindig ez a vége, hogy a kutya szenved utána.
2017. aug. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azért kicsit vegyél vissza az arcodból, mert nem vagy az atyaúristen. Segítségért jöttem ide, nem pedig azért, hogy okoskodj egy sort, aztán nagymenőnek érezd magad, hogy te igenis megmondtad a tutit.

Állatpatikáról még életemben nem hallottam, kérlek, nézd el nekem, falusi fiatal lánynak. Nem valószínű, hogy a környező városokban van.


Én is nehezen tolerálom azt, ha szenvednek az állatok, ugyanakkor azt is, ha az ember egyből rosszindulatúan áll a másikhoz. Fogalmad sincs ki vagyok, de az ítélkezés az megy. Mellesleg normális körülmények között élünk egy családi házban, csak tudod az ember élhet bárhol, a legyeket nem tudja kiküszöbölni. Örülök, ha ez neked sikerül, kérlek, adj tanácsot a legyek irtására.


Nem hiszem, hogy én lennék az első és az utolsó, aki hasonló témában kért segítséget, de úgy látszik, hogy ez az oldal leginkább a gonosz, rosszindulatú emberek gyűjtőhelye.


Mindenesetre az általad felsorolt termékeknek utánanézek.

2017. aug. 10. 20:06
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se hintőporozz.Nem hinném,hogy kárt tenne a kutyusodban de ne is használ.Szerintem szerezz be valami profi szert amitől begyógyul(bocsi ehhez nem értek)addig is fertőtlenítsd,akár betadine_vel.
2017. aug. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is családi házban élek kutyákkal. jelentéktelen a kutyák körül a legyek száma.

Pedig csak naponta egyszer tudom takarítani a környezetüket.

Reggel még munka előtt összeszedem az ürüléket, mikor hazaérek nagyobb karbantartás, ami azt jelenti, hogy ürülékszedés és locsolás. Kikapcsolódásként séta a kutyikkal.

Kérdező, nagyon kevés, ha csak a fülét gyógyítod, az állat környezetét is higiénikussá kell tenni, másképp nem szűnik meg a légycsípés, ameddig ezt nem teszed meg, a probléma fent fog állni. Takarítsd ki, és krémezd így nagyobb az esély a gyógyulásra és hogy hatnak is a krémek, tartsd rendben, és figyelj oda rá.

2017. aug. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2017. aug. 10. 21:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Pedig az első hozzászólónak igen is igaza van. Nagyon dühítő ilyen sztorikat olvasni. Ha már több kenőcsöt is kipróbáltatok, akkor gondolom hetek-hónapok óta fenáll a probléma, szerencse, hogy a legyek nem köpték be és lett teli kukaccal a kutya, amik elvenen felzabálják és fúrnak járatokat benne ( ezt nyilván látnátok rajta, csak példának hoztam fel). Először is keressetek egy jó állatorvost a környéken, olyat aki tényleg jó és lelkiismertes, valamit akit akár telefonon is fel tudtok hívni, ha baj van. Sajnos a hintőpor a sebbe szórva gátolja a sebgyógyulást. Ha tudjátok, akkor betadinnal kezeljétek le neki minél többször, valamint lehet kapni aluminiumsprayt gyógyszertárban, amivel fújkálni kell a sebet, ez folyékony ködszerként funkcionál de azt nem tudom, hogy külföldön tudtok e szerezni. Szóval betadin + amint lehet orvoshoz kéne vinni
2017. aug. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!