Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát tudtok...

Milyen kutyafajtát tudtok ajánlani amelyikre nem jellemző az ásás?

Figyelt kérdés

Kertben szeretnék kutyát tartani (házőrzési célból), és az érdekelne, hogy elsősorban milyen fajta az, amelyikre nem jellemző az állandó ásás (rágás)? Elég sok fiatal növényem van, amiben kárt tudna tenni egy rosszcsontabb fajta.

Szóval nyugodtabb vérmérsékletű fajta kellene, akinek nincs a vérében a "pusztítás". :)


A feladat jellege miatt ne törpekutyát ajánljatok, légyszi.


A válaszokat előre is köszönöm.


2010. máj. 24. 12:28
1 2 3
 11/22 RastaMama ***** válasza:
83%

Mivel a kerti kutyákat is ki kell hordani sétálni, így ha megfelelően foglalkozol velük, akkor nem fognak ásni, rosszalkodni. Ha lefárasztod őket, akkor nincs ilyen gond.

Ha csak a kertben tengődnek, mint sajnos sok esetben, akkor mindegy milyen fajtát választasz :(

2010. máj. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
50%
Akkor felvetődik a kérdés, ha a meglévő kettőre nincs elég időd, akkor mennyi lesz a harmadikra? Mert elegendő foglalkozás, mozgás nélkül ásni fog az is, mindegy, hogy milyen fajta. Szerintem inkább a meglévő két kutyádra próbálj több időt szentelni és ne egy harmadikban keress megoldást. Mert így, amire készülsz, az sajnos tipikus hiba, amit az emberek később meg szoktak bánni. (csak mint jó tanács mondom, nem kioktatás)
2010. máj. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
És még annyi: inkább a meglévő kettőt kellene megnevelni a lefárasztás mellett. Figyelni kell őket, ha látod, hogy ásni kezdenek, melléjük dobni egy kavicsokkal megtöltött műanyag flakont. Nem a kutyához hozzávágni, csak mellé, lényeg a csörgés, a hang. Ha abbahagyják az ásást erre, akkor dicséret, simi, jutalomfalat. Ezt ha csinálod következetesen, akkor rá fognak jönni, hogy nem kéne. A legtöbb kutyánál működik ez a flakonos megoldás, talán egy próbát megér.
2010. máj. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem bármennyire is lefárasztod, ha egész nap távol vagytok -dolgozol- és ő egyedül van, akkor sanszos, hogy estére kártékonykodik a kertben, tehát ás, növényeket rág le stb.mert unatkozik. Ezzel max. együttélni lehet, nameg minimalizálni a veszteséget.
2010. máj. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi a válaszokat.

Bár sajnos elég kevesen válaszoltak konkrétan arra, amit kérdeztem.


Nem a 2 kutyámat akarom leszoktatni az ásásról, mert egyrészt ahol most vannak, ott áshatnak kedvükre, másrészt bár az okát én is tudom -unalom-, de egyelőre ezen nem tudok változtatni.

Mielőtt nekem estek, igen, foglalkozok velük, persze csak átlag napi 1 órát, mert több időm a munka és egyéb teendők mellett nem jut rájuk. Most lehet mondani hogy ez kevés, de kíváncsi lennék, hogy más dolgozó ember hogyan tud ennél több időt szakítani a kutyájára. Épp ezért én inkább azt mondanám, hogy EZEKNEK a kutyáknak kevés a napi 1-2 óra.


És itt értünk vissza a tulajdonképpeni kérdésemhez: mivel nincs közvetlen tapasztalatom mindenféle létező kutyával, de ami van, annyiból azt szűrtem le, hogy elég nagy különbségek lehetnek, szeretnék némi tapasztalatot másoktól is hallani.

Lásd a 2 végletet, a bulldogot és az én keverékeimet pl.

Bulldog: egész nap meg sem moccan, keverék: fut-szalad-ugrál-rág-ásik-vadászik-pörög egész nap.



Az egyik fenti válaszoló tanácsára szétnézek majd a menhelyeken, és mindenképpen valami "idősebb", nyugodtabb ebet választok, de azért tudnátok abban segíteni, hogy kb milyen fajtát. vagy legalább mi az amit kerüljek (ismét saját tapasztalat, hogy pl vizsla és németjuhász szintén nagyon-nagyon aktív)

2010. máj. 25. 09:57
 16/22 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, maximális szinten válaszoltam a kérdésedre, csak éppen nem azt a választ kaptad, amit hallani szerettél volna. És tudod, én is dolgozom naponta 8 órát, emellett egyedül vezetem a háztartást és egyéb teendőim is vannak. Igen, nagyon keveset alszom, de így is tudok a kutyáimra napi 3 óra intenzív foglalkozást szentleni. Ha ez neked mond valamit, border collie-m van és társasházban lakom vele, tehát gondolhatod, nem kis munka kell, hogy a kutya ilyen feltételek mellett kiegyensúlyozott legyen. És nem ő az egyetlen kutyám. Meggyőződésem, hogy az embernek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen. Ha házőrző kell, vegyél riasztót. Még mindig csak azt szajkózom, ha két kutyára nincs elég időd, nem lesz a harmadikra sem. Ilyen igényekkel és feltételekkel pedig egyetlen szervezet sem fog neked kutyát örökbe adni. lepontozhatsz, ha nem tetszik, ez az igazság, sajnos amit hallani szeretnél, azt csak úgy tudnám írni, ha ezzel hazudnék neked.
2010. máj. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Minek neked még egy kutya ha rájuk sincs időd? Attól hogy kisebb az igénye még nem lesz jobb ha beszerzel mégegyet! Szerelj be riasztót, mert akármilyen kutyát elintéznek ha be akarnak menni. Nem az a helyes válasz aki egyetért veled!
2010. máj. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Senkit nem pontozok le, no para.


Valóban nem várt válaszokat kaptam, talán az én hibám hogy nem voltam elég egyértelmű, talán olyan kérdést írtam ki, amire nincs korrekt válasz. Vagy talán másé, hogy a részletek ismerete nélkül nekiáll mást bírálni, meg nem a kérdéshez tartozó dolgokban észt osztani, nem tudom.



A mostani kutyáimat az utcáról szedtem össze, ha én nem veszem fel őket, fél órán belül palacsinták. (hogy az emberek is ha már kirakják a megunt állatot, miért pont 2x2 sávos, forgalmas út mentén teszik meg ezt... biztosra mennek??)



Mindegy, a tanulság megvan: minden kutya ás, de ha eleget foglalkoznak vele, akkor sohasem; ha valami miatt mégis, akkor meg kell nevelni, de egyébként meg kertben ne akarjam tartani, mert a fenti lehetőségek ellenére nem oda való, és egyébként is csak elhanyagolnám őket.


Köszönöm, ismét rengeteg tapasztalattal lettem gazdagabb (legfontosabb, hogy csak eldöntendő kérdést szabad itt feltenni).

2010. máj. 25. 15:10
 19/22 anonim ***** válasza:

Miért nem veszed észre, hogy az ásás nem fajtaspecifikus történet???? Mérget veszek rá, hogy vannak olyan bulldogok, akik ásnak. Erre a nyakamat tenném. Ez pont egy olyan dolog, amelyiket nem a fajta dönti el, nem érted? Nyilván mondjuk egy kotorékeb unalmában előbb kezd el ásni, mint az ajtót szétszedni, ettől függetlenül az ásás a kutyáknál olyan ősi ösztön, amit nem lehet fajtatenyésztéssel egykönnyen megszüntetni, erre még ez a 3000 év is kevés volt.

Pedig értelmesen embernek tűnsz, nem tudom, mit nem tudsz fölfogni ezen.

2010. máj. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
50%
Már nem tudom miért kell azon berágni hogy már elég kutyád van! Te magad mondtad hogy unatkoznak! Nem az a logikus ilyenkor hogy veszel még egyet? Nem úgy kell ezt megoldani hogy veszel egy nyugisabb kutyát hanem hogy ezekre több időt szánsz.
2010. máj. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!