Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizslával mennyit kell...

Magyar vizslával mennyit kell foglalkozni?

Figyelt kérdés
Ismerösöm azt mondja minden kutyűval ugyan annyit kell foglalkozni. De, mindenki mondja, meg írja, hogy a vizslának nagy a mozgás igénye. Akinek van vizslája, vagy tapasztalata, írjon már egy kicsit róluk! Napi 2 óra, séta, meg labdázás elég neki? Azt hallottam, van hogy kifáraszthatatlanok, van hogy fél napig heverésznek. Akkor mégis mennyit kell foglalkozni vele?
2010. máj. 24. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:

személyes tapasztalatom nincs velük konkrétan, de az biztos, hogy nagyon hiperaktívak :)) nem lehet őket lelőni

egyszer egy helyen dolgozta, és ott volt egy vizsla kölyök, alig lehetett tőle melózni egyfolytában követett és kérte a játékot :D

2010. máj. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a napi 2 óra intenzív mozgatás az mindenképp kell, de emellett agyilag is ki kell fárasztani, tanítani.
2010. máj. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
saját tapasztalat, hogy nagyon eleven és minden törődésnek örül. napi 2 óra teljesen rendben van. És le lehet azért fárasztani őket is. Ha nem is játszol vagy mozogsz vele, akkor is örül ha csak ott vagy. Tanításról meg annyit, hogy okosnak okos, de nagyon makacs, úgyhogy külön idpt kell arra is szánni.
2010. máj. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy éves és lassan 3 hós a viszim. Kan kutyus. Napi 27órát xD kéne vele foglalkozni. Azt se bánná :)

Imád a gazdival lenni. Olyan mint egy gyerek... sőt... Nagyon ragaszkodó.

Napi két óra mozgás, játszás teljesen ok.

És mindent szeret csak ketten legyetek. EGYÜTT.

Igaz hogy képes fél napot át heverészni persze az is a gazdival a legjobb (enyém képes bemászni a függőágyba RÁM! és ott fekszik velem)

De attól még ugyan úgy teli van energiával és akármikor képes rohanni kilométereket. :)

2010. máj. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 RastaMama ***** válasza:

Az enyém egy éves. Érdekes ez a makacsság dolog, mert én nem tartom annak az én vizsim. Vagyis ok, minden kutya más, de sztem azért mondják rá, h makacs, mert bizony nem buta, és ha nem a megfelelő módon kezeled, akkor le se sz@r.

Két óra annyira azért nem sok, de már lehet vele kezdeni valamit. Vagyis akkor azt a két órát intenzív mozgással kell tölteni. Nálunk pl van egy domb, és amikor nem csak sétálgatunk, akkor a dombról dobáljuk le az apportot, és oda kell felrohangálnia vele, h visszahozza. Ettől jól kifárad. Ha van időnk vele csak sétálgatni, akkor inkább napi 3 óra séta a minimum.

Nagyon meglátszik rajta, ha nincs kellően lefárasztva, mert akkor el kezd rosszalkodni. És persze sokat számít az is, hogy ne legyen sokat egyedül hagyva. Igényli a társaságot. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem lehet otthonhagyni egyedül, hanem azt, hogy nagyon társas lény.

2010. máj. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!