Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Ügyes" szó megtanítása?

"Ügyes" szó megtanítása?

Figyelt kérdés
Megtaníthatom úgy a szó jelentését, hogy: Azt mondom, ügyes és mehet is egy juti. Majd ezt ismételgetem?
2017. aug. 14. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze, lényegében bekondicionálod így. De mehet egyből valamilyen feladat megtanítása közben is ez. A kutya meg fogja érteni.
2017. aug. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze, megtaníthatod így is, de általában a dicséretet egy idő után tanítás nélkül is megértik. Annyit tennék hozzá, hogy a kutyák a hanglejtést jobban értik, mint magát a szót, plusz az arckifejezéseket, testbeszédet.

Ha mondod, hogy "Ügyes" vagy "Jó kutya" akkor a hanglejtéseddel is sugározd a jelentést, boldogan, büszkén mondd. Közben mosolyodj el, és simogasd meg.

Ezt a szót egyébként a legtöbb gazdi akaratlanul is megtanítja a kutyának, pontosan a fentebb említett dolgok miatt. Pl. én sosem tanítottam külön az "Ügyes"-t, jutalomfalattal meg pláne nem, de a kutyám, még is érti, elég annyit mondanom, hogy "Ügyes vagy" és már csóvál.

Amit az első írt, az is igaz. Egybekötheted más feladatokkal, pl. ül. És utána "Ügyes vagy" és jutifali. Én inkább ezt csinálnám, mivel valamivel ki kell érdemelni azt a dicséretet.

2017. aug. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!