Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szüleimmel akadtak gondjaim a...

Szüleimmel akadtak gondjaim a kutyám miatt. Mit mondhatnék még nekik?

Figyelt kérdés
Sokáig könyörögtem hogy legyen kutyánk, a menhelyről hoztunk el egyet. Azt beszeltük meg hogy legalabb egy 3-4-5 éveset ami már nem olyan "rossz". Erre föl elhoztunk egy 10 hónaposat... Nem is tudtam hogy olyan fiatal, mikor már a kocsiban ültünk, csak akkort udtam meg. (anyukám és a nővérem választotta, nem tudom miért, hogyha megegyeztünk valamiben) És hát az ilyen fiatal kutya persze hogy rág, kapar stb. Én ezzel teljesen tisztában vagyok. Ezért is akartam idősebbet. Mindig ha kapar vagy sztrág valamit, első dolgom hogy feltakarítom. De a szüleim nem fogják fel hogy a fiatal kutya ilyen. És nagyon sokat csesztetnek miatta meg megy a veszekedés hogy minek kellett a kutya, holott ők egyeztek bele, és ők választottak fiatalt. Nem tudom hogyan magyarázzam még meg nekik hogy ez nem az én hibám. És hogy ez tényleg ilyen.
2017. aug. 16. 08:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Kutyasuli?
2017. aug. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kutyát el kell kezdeni nevelni, és megfelelően lefárasztani. Ha ez nem történik meg, akkor idősebb korában is rongálni fog ugyanígy.

Ezenfelül el kell látni neki való rágnivalóval is.

2017. aug. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de nekem a felnőtten magamhoz vett kutya is ugyanúgy rágott, kapart, mert aki kitette az út mellé nem foglalkozott vele semmit. Ugyanúgy le lehetett nevelni róla ahogy egy kölyköt le lehet, csak egy kis türelem és határozottság kell, nem pedig rákenni a korára. Most ezért van konfliktus a kutyával? Egyébként meg a kaparás és rágás az unatkozás jele, mennyit viszed sétálni, mennyit játszol vele és fárasztod fizikailag, szellemileg?
2017. aug. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem értem. Akarod te egyáltalán azt a kutyát? Nem értem, miért nem örülsz neki?


Igen, a kutyus kamasz, de elárulom, hogy egy 5 éves kutya sem úgy kerül új családba, hogy K-9 kiképzést kapott és mintakutya.


A menhelyi kutyákra nem az a jellemző, hogy az előző gazdi foglalkozott volna velük bármit is, a menhelyesektől meg értelemszerűen nem is várható el, hogy minden kutyát elkezdjenek képezni (azon túl hogy teljes orvosi ellátást adnak a kutyának, illetve elkezdik a szoktatást a pórázhoz meg egyebekhez).


Hidd el, egy 5 éves kutya is ugyan így viselkedne. Inkább szedd össze magad és kezdd el nevelni a kutyát, adj neki valamit amit rághat és játssz vele sokat!

2017. aug. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam hogy az idősebb kuyta jobb lenne, mert a keresztanyukám kutyája ugyanezt csinálta kölyök korában. Mostmár 5 év körül van, és teljesen lenyugodott. pedig azzal aztán nem foglalkoztak, még sétálni se vitték/viszik, minek, hisz ott a nagy kert... Tipikus. Visszatérve hozzánk, nagyon sok játéka van amit rághatna, szinte minden nap tanítgatom, a séta az lehetne több is. Biciklizni szoktam elvinni, bár az utóbbi időben nem viszem minden nap. Voltak olyan heteink, hogy minden nap sétálni vagy futni elvittem, de sajna akkor is ugyanezt csinálta. Ès kezdem feladni a reményt hogy valaha ez a kutya "normális" lesz. engem igazából nem zavar, hogy kapar, nem is csinálok belőle ügyet. Betemetem, és kész. Csak a szüleim... De változtatok, legalább azon hogy többet hordom sétálni.
2017. aug. 16. 23:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Két kutya sem egyforma.

Valamelyik csak kölyökkorban rág, és később "benő a feje lágya", valamelyiknek pedig olyan a jelleme, hogy egész életében ilyen kis csintalan virgonc marad.

Mekkora kutyus, és milyen fajtára hasonlít leginkább?

A napi 2 séta minimum lenne. Könnyen lehet ám, hogy kifogtatok egy örökmozgó, rendkívül aktív kutyát, aki valóban a jelleménél fogva ilyen, és nem pedig a kora miatt. Ettől még normális a kutyátok, csak több foglalkozásra van szüksége, mint a többi "átlagos" ebnek. Ez nem baj, ezzel együtt lehet élni, de még nagyon sokat kell tanulnotok, főleg ha első kutyáról van szó.

A megfelelő mennyiségű testmozgatás az alapja mindennek, de önmagában véve még ez sem elég ahhoz, hogy leszokjon a rágásról, rongálásról. Ezeket aktívan tiltani kell neki, erőteljes rászólással, elzavarással. Legyenek számára elérhetőek játékok, és kapjon rendszeresen rágórudakat is (nem csak dentastix és társai, amit az én kutyám kb. egyben lenyel, hanem normális bőr rágókát, amivel 1-2 órán át leköti magát).

Szóval mozgatás, és nevelés is kell neki. De emellett agyilag is le kellene fárasztani: taníts neki trükköket- ül, fekszik, marad, stb. Ez a kapcsolatotokat is erősíti majd, és őt is fegyelemre tanítja.

És ne csak te csináld ezeket, vedd rá a család többi tagját is hogy foglalkozzanak vele. Osszátok meg a feladatokat, hogy mikor ki viszi sétálni, stb. A szabályokkal kapcsolatban egyezzetek meg, ne legyen az, hogy egyik családtag megenged x dolgot a kutyának, másik családtag meg leszidja érte.


Röviden tehát, nem lehetetlen feladat, foglalkozni kell vele és kész. A 3 éves is lehetett volna ilyen, ezen már ne bánkódj. Nagyon ritka az, amikor egy olyan kutyát fogsz ki a menhelyről aki konkrétan tökéletes, nevelni se kell egyáltalán mert annyira szuper kutya. (Nekem sikerült. :)

Szóval sok munka lesz még evvel az ebbel, de hidd el, megéri majd minden percét, mert csodálatos kis állatka, akit néhány közös hónap múltán már nyugodt szívvel fogsz a legjobb barátodnak hívni. És a vele való foglalkozás már nem teher vagy kötelesség lesz, hanem öröm.

Sok sikert! :)

2017. aug. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy a szüleidet ez zavarja, de komolyan feltenném én is a kérdést, hogy mégis mit gondoltak, milyen lesz egy boldog kutya, aki végre családdal él? Teljesen mindegy mennyi idős,ha ilyen dolgokra nem volt megnevelve. Nekünk egy boxerünk is volt, a főbérlő elköltözött és menhelyre akarta dobni, vagy elaltatni, mi megmentettük ettől. Szörnyen neveletlen egy kutya volt, kiskorában még jó volt jajj milyen édes, ahogy elkezdett nőni, úgy kibszták a kert végébe elkerítve. Csak nagyon nehezen tudtam nevelni és ígysem lett "a tökéletes magatartású" kutya. Szerintem egyébként az egyik legszebb és legélménytelibb dolog egy kutyát felnevelni, ezt kellene a szemed előtt tartani és te is jobban fogod élvezni. Az én szüleim ugyanígy viszonyultak a bichon kutyusomhoz, el is ajándékozták egyszer de visszaszökött a szomshéd településről is hozzám. Türelem kell ide és idővel javul a helyzet. Egyébként meg attól is függ ám ez,hogy milyen vér csörgedezik benne, ha éppen makacs természetű, hiperaktív kutyák kereszteződése, keménynek kell lenni.
2017. aug. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!