Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatamadas eseten mit lehet...

Kutyatamadas eseten mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ha lehet egyeltalan...igazabol a kutyamat tamadta meg.

Az elobb setaltunk, es egy hazbol , aminek tarva-nyitva volt a magykapuja, golyokent robbant ki egy kb 15 kilos kutya, vicsorgo pofaval , morogva es nekiment a kutyamnak. Azt se tudtam mitcsinaljak, elengedtem a porazt, elkezdtem bekiabalni a hazba, hogy jojjon ki valaki, addig a kutyak a viaskodtak. Kijott egy kozepkoruno, rauvoltott arra a korcsra, odament hozza, en meg mondtam, hogy legyen szives megfogni mert nekunk jott! Megfogtam a kutyamat, elindultunk, de meg egyszer az utca vegere is a kutyam utan szaladt es megegyszer nekiment! Ott szitkozodtam az utca kozepen, en ezr mondom nem hiszem el!! Vissza ,, vitte,, a gazdaja...

Utana egesz hazaig neztem a hatam moge.. szerencsere nem lett baja a kutyusomnak, engem meg elkerult, csak ot nezte ki maganak ugytunik.


De meg utana se csukta be a kaput a no! Tudni kell rola , hogy egy agressziv, rosszakaro harpia! Mindenkirol a faluban pletykakat terjeszt, mocskolodik! Magamrol is hallottam mar ezt azt.. mindegyis. A baratnom mellette lakik, es mikor kicsik voltunk, labdaztunk az udvarba, atment ehhez a szemethez, mi becsongettunk , hogy kerjuk szepen vissza a labdat, a k*csog bement es egy kessel jott ki.. a szemunk lattara szurta ki a labdankat...

Raadasul a kutyaival se foglalkozott soha! Az elozo folyamatosan lancon volt, az meghalt, par eve szerezte ez az agressziv korcsot, vele se foglalkozik csak van az udvarba kb hogy ugasson , ha jonnek. Es ezt a tirpak szemelyiseget adja at a kutyainak... de ha tudja, hogy milyen a joszag lett, minek hagyja nyitva a kaput? Mivan ha epp egy anya a kisgyerekevel setaltatja arra a kutyajat????

Nagyon felidegesitett! Lehet ilyenkor tenni valamit??



2017. júl. 21. 17:49
 1/9 anonim válasza:
85%
Feljelentheted. Sőt az ilyen fel is kell jelenteni!
2017. júl. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Manka68 ***** válasza:
50%
Hogy a gazda személyisége milyen az egy dolog, ugyanazt teheted ellene, mint a kutya nélküli hasonlóakkal. A kutyatámadás ellen viszont tudsz tenni. Nem dobod el a pórázt, hogy a kutyád harcoljon, elvileg te vagy a főnök, a te dolgod megvédeni őt. Kilépsz a kutyád elé, és határozottan elzavarod a támadó ebet. A határozottság nagyon fontos, abból értenek a kutyák. Amelyik nincs kimondottan erre képezve, az visszavonul. Persze tessék-lássék azért még mondja a magáét, de tisztes távolból. A gazdának pedig nyugodtan mondd meg, hogy ilyenért akár el is vihetik a kutyáját, és szép kis pénzbírságot is kaphat, jobban jár ha kerítésen belül tartja. Ha bizonytalan vagy hogyan is védd meg, menj el kutyasuliba, ott megtanítják.
2017. júl. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azert megneznem azt embert, aki egy ilyen helyzetben egy vicsorgo kutya ele all. Es ha megharap? De mindegy.. biztos en csinaltam rosszul a dolgot egy kisebb sokk kozepette..
2017. júl. 22. 08:37
 4/9 anonim ***** válasza:
20%

Támadó kutya ellen nem sokat tudsz tenni,ha elé állsz hadonászni ,akkor vagy rád fog menni egyenest a hadonászó karodat lábadat fogja meg ,(jó esetben ilyenkor a saját kutyád segít megvédeni téged) vagy ha csakis a kutyád érdekli ,akkor fél pillanat alatt megkerül és már rá is akaszkodott a pórázon lévő menekülni nem tudó sajátodra. Kutyatámadásnál a szakértők se ajánlják soha az ellentámadó viselkedést inkább a megállást, mozdulatlanságot ,nem szemébe nézést és lassan kihátrálást ajánlják. Sajnos ez sokszoros tapasztalat, én is próbáltam elijesztgetni kiabálással hadonászással már támadó kutyákat ,nem sok sikerrel. Ilyenkor legjobb ha elengeded a pórázt aztán hagyod őket harcolni,nem korlátozod a sajátodat azzal hogy miközben a másik tépi ,még te is fojtogatod a nyakörvével és cibálod ,és ha ott a másik gazda annak szólsz hogy fogja meg a sajátját ,te meg a sajátod ,legjobb a hátsó lábát farkát ,vagy megmarkolni a hátsó combja bőrét és szét húzzátok valahogy. És addig nem elereszteni míg látótávban vannak,nem úgy mint nálad a hülye gazda.


Vagy lefújod a másikat könnygáz sprayel ,ha sehol a gazda és nincs segítség. Lehet hogy jut a sajátodra is de még mindig jobb mintha ott nyírja ki a másik előtted az utcán,vagy súlyos sérüléseket szerez.

2017. júl. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Két kézzel megfogos a szaját es szetfeszited
2017. júl. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mekkora a kutyád? Mert ha 10 kiló alatt van vedd fel ilyen helyzetben.
2017. júl. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

37 kilos kutyus.

Latszott rajta, hogy nem vette komolyan a tamadast. De eleg, ha az a kis csimbok egyetlen egyszer harap rossz helyre, es kesz is a baj...

2017. júl. 25. 22:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Feljelentés és állatvédők. Nagy szerencséd, hogy neked nem lett semmi bajod.

Hordj magadnál paprikaspray-t, ha megint előfordulna, fújd le a az támadó kutyát egy picit, jobbesetben meghátrál vagy visszamegy, bár rosszabb esetben lehet hogy neked is nekedmegy...

Próbáld kerülni addig azt az utcát, nehogy nagyobb baj történjen.

2017. júl. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
Persze, hogy lehet tenni, elzavarod a kutyát! Én is falun lakok, én is sokszor találkoztam nyitott kapuból kirohanó, rossz kerítésen kimászó kutyákkal, amik az enyémnek akartak neki menni. De olyan is volt, hogy a falutól kilóméterekre, a szántóföldön jöttek nekünk önsétáltató ebek. Olyankor te mit tudnál tenni? Nincs gazda, aki segítsen. Én kergettem már le a sajátomról bull típusúakat, német juhászt, husky keveréket, kájt és moszkvait is. Egy ilyen szituációban eszembe sem jut, hogy ne védjem meg a kutyámat, hogy kiálljak oldalra szemlélőnek. Egyértelműen a másik kutya gazdája az ostoba, de ez akkor és ott nem sokat segít, a saját kutyám biztonságáért pedig csak én felelek, az én dolgom, hogy megvédjem őt. De megfelelő fellépéssel, határozott, kemény, agresszív viselkedéssel az összes ilyen neveletlen, szocializálatlan kutya el fog menekülni. Mert eleve majdnem minden fajtát arra szelektáltak, hogy az emberre ne legyen veszélyes, emellett az ilyen kutyák kerten kívül bizonytalanok, és mivel nem kaptak komoly őv képzést, így egy fenyegető embertől megijednek. Ha sikítasz és hadonászol persre, hogy kikerülnek vagy neked mennek, de ha úgy lépsz elé, ha úgy indulsz el felé, úgy ordítsz rá, el fog menekülni minden ilyen kutya. Emellett sokat segít, ha ami a kezed ügyében van hozzá vágod.
2017. júl. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!