Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bírna 30 km-t setalni?

Bírna 30 km-t setalni?

Figyelt kérdés
El szeretném vinni a kutyám magammal egy több napos túrára, 3 napot lennénk oda, első nap nagyjabol 30 km-t kellene gyalogolni pihenőkkel a szallasig, másnap csak lazábban a környéken sétálgatnánk, barangolnánk vele, és harmadik nap szintén 30 lenne hazáig. Nagytestű, de nem tömeges, szálkás testalkatú, 1 éves, tehát fiatal, energikus, makk egeszseges kutyusrol van szó. Szoktam vele hétvégenként hosszabb, 4-5 órás sétát emelkedős, dombos terepen menni, annyira nem tűnik úgy hogy megviselné, de nem tudom az hány km lehet. Szerintetek belevágjak vele, bírni fogja?
2017. aug. 18. 22:10
1 2
 1/17 anonim válasza:
80%
Felejtsd el.A kutya nem fog jelezni hogy mikor fáradt el,és hogy elég volt neki.Ha te mész akkor ő is.Nem egy alkalom volt amikor így halt meg kutyus.Nagyban számít az időjárás is,hogy mennyire van meleg.Viszont szerintem nem éri meg kockáztatni.
2017. aug. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A saját kutyádat neked kéne talán ismerni...

Google mapsen nézd meg, hogy az a 4-5 óra séta mekkora táv.

2017. aug. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem melegben mennénk, szóval nem mostanában amúgy sem. De akkor mi van azokkal, akik magukkal hordják simán túrázni a kutyákat? Mégsem purcannak ki. Az enyém is kifejezetten sportos alkat. Ismerem a kutyám, de mivel nem csináltam még ilyet vele, ezt az oldalát nem tudhatom...azért tettem fel a kérdést, hátha van valakinek taasztalata itt a kutyás túrázással kapcsolatban.
2017. aug. 18. 22:29
 4/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy jobban bírná mint te.
2017. aug. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt te érzed, neked kell tudnod, hogy amikor foglalkozol vele, mennyit bírna még, mennyire van felpörögve, mennyire energikus. (Az én kutyámnak 15 kilométer séta a mezőn, erdőn meg sem kottyan úgy, hogy közben folyamatosan előre meg vissza szalad. Kerékpár mellett pihenőkkel is simán lefutja a 20 kilométert. Mondjuk nálam a rendszeres napi 2 órás min.foglalkozás megvan ) De mi nem ismerjük a te kutyádat. Azért az a "nem tűnik úgy hogy megviselné", és az élvezi és látod rajta, hogy még menne ezerrel - között óriási különbség van. Ezért is vagy bizonytalan, szóval ne vidd el ekkora útra
2017. aug. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hosszabb túrákat érdemesebb fokozatosan növelni.

4-5 órás séta az 10-15 km biztos.


Az nem megoldható,hogy felét utazva a felét gyalog tegyétek meg?


Pihenések alatt mennyi időt értesz? Ha pl megálltok 1 órára pihenni az elég lehet az újabb lendülethez.


Minden esetre rögtön 30 km-es túrának nem tenném ki a kutyát, megterhelő.


Mi múlt hétvégén voltunk kirándulni(kutya nélkül) durván 8-9 km-et mentünk gyalog ebben volt eléggé sok rész ahol magas dombra mentünk. Mivel régóta nem kirándultunk legalábbis ennyit nem egyszerre, így nagyon megterhelő volt.


Volt egy barátunk aki kb minden hétvégén 20-50 km-eket túrázik,neki meg sem kottyant ez az egész.


Kutyáknál is így van amelyik hozzá van szokva az bírja amelyik nem, az nagyon ki fog merülni.


Ilyen melegben meg pláne rossz ötlet ekkora terhelésnek kitenni egy kutyát egy esetleges szívleállást nem kockáztatnék.


A kutya meg addig megy amíg a gazdi,ha bele pusztul akkor is. Nem fog lefeküdni,hogy na ő elfáradt ha te mész ő is megy.


Én esetleg azt nézném meg amit írtak a 4-5 órás séta hány km-nek felel meg. Aztán sétáljatok 4-5 órát majd a maradékot busszal,vonattal tegyétek meg vagy fordítva.

Persze te ismered a saját kutyádat.


Én csak a véleményemet írtam le.

2017. aug. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%
Ja és ha ismernéd a kutyád, rendszeresen lemozgatnád, akkor nem tennél fel ilyen kérdést.
2017. aug. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Aki normalisan valaszolt es kifejtette a velemenyet annak koszonom! A tobbieknel latom le vagyok egybol oltva meg hurrogva, tipic magyar mentalitas itt is kiut, nemismerem a kutyam, sott mar le se mozgatom a kutyam, 5 perc mulva mar az fog jonni hogy biztos nem is etetem. :D es miert vagyok barom..? Mert fel mertem tenni a kerdesem. Nem most vinnem, csak tudjatok szeretek utana nezni, pont a kutyam erdekeben hogy tuti ne legyen baja. Kb fel ev mulva mennenk amugy is, szoval meg lenne ido kozben beiktatni rendszeresen kissebb tavokat es igy novelni.

Az hogy fel uttol menjunk kb csak gyalog, jo otletnek tunik, koszi. :)

2017. aug. 18. 22:56
 9/17 anonim ***** válasza:
Senki nem hívott baromnak, de ezek után ahogy írsz, hát csak magadat minősíted! A kutyádról van szó és nem rólad! Ismered a kutyádat, de közben másoktól kérdezed meg, mennyire bírná? Az előző kutyámmal 4-6-8 kilométereket gyalogoltam hetente kétszer neki ez elég volt, boldog volt.14 éves koráig kirándultam vele, csak az utolsó évben rövidültek le a séták az igényeihez igazodva. A mostanival ennek többszörösét tudom lemozogni, de még igényli. Tudom mennyit bír a kutyám, ismerem! Eszem ágában nem lenne idegenektől megkérdezni! Ezért, ha rendszeresen túráznál/mozognál a kutyáddal akkor ismernéd és tudnád mennyit bír, és akkor nem lenne kérdés. Az meg evidens, ha még fiatal a kutya és még sokat nem mentél vele, hogy nem egy egymást követő 2x 30kilométeres teljesítmény túrán akarod felavatni, főleg hogy nem ismered az igényeit. De hát te jobban tudod, hiszen ahogy írod is, ismered a kutyádat! Akkor mi a kérdés? Írjuk azt, hogy - lehet, hogy igen - lehet, hogy nem?
2017. aug. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Minősítsen akkor engem, ahogyan írok, vállalom, ha valakinek ez jön le belőle akkor egészségére. Egyébként nem feltétlenül az itteni véleményekre alapozva akartam meghozni a döntésem, ti nem ismeritek a kutyám, de ÁLTALÁNOS véleményeket gondoltam szivesen meghallgatnék a témában vagy hasonló, kutyával való túrázásról tapasztalatokat.:) Na mindegy. Köszi a "kedves" hozzáállást, Isten áldjon barátom.
2017. aug. 19. 00:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!