Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bírna 30 km-t setalni?

Bírna 30 km-t setalni?

Figyelt kérdés
El szeretném vinni a kutyám magammal egy több napos túrára, 3 napot lennénk oda, első nap nagyjabol 30 km-t kellene gyalogolni pihenőkkel a szallasig, másnap csak lazábban a környéken sétálgatnánk, barangolnánk vele, és harmadik nap szintén 30 lenne hazáig. Nagytestű, de nem tömeges, szálkás testalkatú, 1 éves, tehát fiatal, energikus, makk egeszseges kutyusrol van szó. Szoktam vele hétvégenként hosszabb, 4-5 órás sétát emelkedős, dombos terepen menni, annyira nem tűnik úgy hogy megviselné, de nem tudom az hány km lehet. Szerintetek belevágjak vele, bírni fogja?
2017. aug. 18. 22:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem úgy tetted fel a kérdést?
2017. aug. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Nem fog lefeküdni,hogy na ő elfáradt"

Szólni tényleg nem fog, viszont lehet látni rajta, hogy mikor kezd elfáradni illetve vannak egyéb jelzéseik is, amiket neked kell ismerned. Pl. az enyém, amikor fárad elkezd minden egyes fűcsomót alaposan megszaglászni (ami azért egy réten teljesítmény :D).

Kérdés az is, hogy mivel nem ketten mennétek a többiek mennyire tudnak/akarnak igazodni ahhoz, hogy Buksika elfáradt, álljunk meg egy kicsit.


Számomra egy nagy kérdőjel az is, hogy ha egy 30 km-es túrát lenyomtok egy nap alatt, mi lesz másnap, mennyire tud regenerálódni, mennyire lesz nyűgös. Az is faktor, hogy hogy viseli, hogy nem otthon alusztok, több ember esetleg kutya pörög körülötte stb. Ismerek én olyan fiatal kutyát, aki bár nagyon élvezi a családi bulikat (8-9 fő, 0 gyerek), másnap úgy beveri a szunyát, hogy pisilni alig lehet kiimádkozni az ágyikójából, mert ritkán éri ilyen inger.

Szóval, ha már szoktatásról van szó, ezekre a részletekre is érdemes odafigyelni.


Írtad, hogy nem mostanában lesz ez a túra, úgyhogy addigra akár fel is tudod készíteni.


(Amúgy válaszolók, szerintem elsiklottatok Heteske kevésbé kedves és segítőkész egysorosa mellett.)

2017. aug. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Fokozatosan növeld a túrák hosszát 10-15-20-25 majd 30 km. Neki is és neked is jobban fog menni "élesben", olyan helyen túrázz ahol, ha kel fel tudj szállni egy buszra és hazamenni. Szerintem amire figyelj oda, hogy egy túra alkalmával a kutyák (legalábbis az enyémek) kb 2x-3x annyit mennek mint mi emberek, mert szaladgálnak oda-vissza. Én ilyen hosszú túra alatt, legalább az első felében ezt nem engedném neki, inkább pórázon tartanám (akár 5 méteresen vagy flexin), mivel ő nem tudja, hogy mennyi van hátra, nem tudja hogy takarékoskodjon az erejével.
2017. aug. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! :) Igazából rajtunk kívül csak egy személy jönne, szóval a megállással nem lenne baj, ha mégis nagyon elfáradna útközben, tudnék neki veszfuvart szerválni, de ha nem vagyok benne biztos hogy birja majd, nem is indulok neki majd. Tényleg elég sok így a 3 nap, sőtt szerintem mivel mi se vagyunk nagy túrázók, valószínű mi sem regenerálódunk majd túl gyorsan, szóval hazafele amúgy is bölcsebb lesz járművel jönni már. Második nap meg úgyis csak sétálgatunk cél nélkül, nézelődünk, ha kell a kutyusnak délelőtt is hagyjuk pihenni. Valószínűleg ahogy említettem, addig beiktatok rendszeresen 10 aztan 15 km távokat, bár annyit szerintem most is megy néha, aztán 20 aztán majd meglátom hogy hogy bírka, alkalmazkodik hozzá.
2017. aug. 19. 10:16
 15/17 A kérdező kommentje:
És az utolsó előttinek is köszönöm!
2017. aug. 19. 10:19
 16/17 anonim ***** válasza:
Merre mentek túrázni? (bocsi kíváncsi vagyok). Esetleg annyit tudtok még csinálni, hogy a 30ból 15öt csináltok, pl. busszal/vonattal elmentek X pontig.
2017. aug. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
A Bükkbe mennénk ki. Most mértem le, nem is lenne csak 23 km, és ahogy ajánlották, lemértem azt a távot, amit már mentünk, de nem tudtam, hogy mennyi lehet, az volt 15 km.
2017. aug. 19. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!