Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám megnevelni?

Hogy tudnám megnevelni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy 1 éves 3 hónapos Kaukázusi kutyaám. (kan) kiskora óta probálom nevelni mindenfélét kiprobáltam. Jutalomfalattol kezdve a hangosabb rászolásig. (bántani sose bántottam) de nem viselkedik. Szétrágja a növényeket felboritja az embereket harapdál (tiszta kék lila zöld foltos a kezem harapásnyomokkal és karmolásokkal) Nem szeretném eladni mert szeretem , de nem tudom milyen modszerrel tudnám megnevelni. Foglalzok vele naponta sétálni viszem kint a kerte is csak egy idő után bedurvul és ott vége az egésznek. Valami tipp , hogy hogy tudnám ezekről tényleg leszoktatni?

##Kaukázusi
2017. aug. 19. 13:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Mert övé a terület. Kijön belőle a területvédő ösztön, és azt hiszi ott a kapu után ő a király, bármit megtehet. Az enyémnek sincs nagy szája pórázon, simán elmegy ember meg kutya mellett is lógó pórázon, otthon meg becsúszik a sportszelet az idegeneknek akik jönnek hozzánk, úgy védi a területet. A különbség, hogy rászólok és csend van, mert tudja hogy átvettem a helyzetet, az ő reszortja volt jelezni hogy valaki betolakodó van. Ha olyan jön aki huzamosabban ott marad, rokon vagy jóbarát, simán odaviszem ilyenkor, és megsimogattatom vele, egy rossz mozdulata nincs, simán hagynia kell, mert igy jelzem neki " látod ő oké, én engedtem be a területünkre, velem van".
2017. aug. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"nem értem h ha beérünk a kapun miért kezd megajdulni" - a kaukázusi terület-és vagyonvédelemre való fajta. Ezt azért illene tudnod.

Viszont, csak addig kell védenie a területét, amíg nincs ott a gazdája. Onnantól majd a gazda intézi, amit kell.

Határozottabb kéz kellene ehhez a kutyához, mert nem fogtok bírni vele.

2017. aug. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem, nem értesz hozzá, csak hiszed.


Kutyaiskola az alap.

2017. aug. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
23%
Te édesem, totálisan nem éretsz hozzá. Vettél egy szaporítótól egy kaukázusinak látszó kutyát, amelye ráadásul erősen ösztön lény, kevés aggyal megáldva (eleve nem egy túl okos fajta), majd itt vernyogsz, hogy a kutyádat nem tudod megnevelni. Már régen el kellett volna vinni szakemberhez, megfelelő kutyasuliba, vagy kihívni házhoz járó kiképzőt aki rendbe teszi az agyát. Ivartalanítás megvolt már, vagy ivarosnak van meghagyva, mert kell majd a szaporításból származó lóvé?
2017. aug. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Allj mar le, utolso, minek kell egybol a szaporitassal pattogni. Nincs jobb dolgod neked is mint itt leszolni a kerdezot, a kutyat,meg minden letezo dolgot? Araszd mar mashol a negativitast...

Honnan tudod ugyan hogy szapis a kutya, hogy hulye? Nehany ember mar paranoias es minden kutya szapis es mindend tarto szaporitani keszul.

2017. aug. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!