Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bántaná a kutyám a picit?

Bántaná a kutyám a picit?

Figyelt kérdés
Rokonaink jöttek ide és van egy egy éves babájuk. Kimentem vele a lépcsőre megmutatni a kutyát és csak a kezemmel voltam, amúgy lent tipegett a földön. A kutya a lépcsőre nem tud feljönni. De úgy nézett arra a gyerekre mint egy kajára kb. Mint amikor vadászik valamire és csak nézte meg nézte. Ráadásul ugatott is. Nem gondoltam hogy bántaná a gyerekeket. És ha egyszer nekem is lesz babám mit csináljak? Azt is majd felfalja a kezemből ha kiviszem? Szerintetek tényleg bántaná? Amúgy velem igazán jó kutya és nagyon ragaszkodó de ez akkor is kiverte a biztosítékot.

2017. aug. 19. 20:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Szoval akkor nem eppen pici kutyarol van szo.

Es megvolt a szocializacio potlasa mikor hozzatok kerult?

Hat sokat nem tudok hozzarakni mint amit mar leirtam fentebb.. :)

2017. aug. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
25%
Ha más kutyákat nem bír az nem normális 2 évesen... Minden nap kellene kutyás közösségbe vinni ismerkedni. Ezen könnyen lehet segíteni, az én örökbe fogadott kutyám se bírt senkit, most meg mindennap cimbizik.
2017. aug. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
persze hordom majdnem minden nap egy jó hosszú sétára de nem tudom közösségbe vinni ugat, morog egyszerűen nem bírja. Tesómék két kutyájával is összeengedtük és hát néha elvan de általában összemorognak a fiatalabbal.
2017. aug. 19. 21:28
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
vagy elkezded szocializálni (erre a kutyasuli a legjobb) vagy keress neki másik gazdát aki hajlandó foglalkozni a problémáival nem csak a szőnyeg alá sepri őket.
2017. aug. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
60%
Nezd, elbeszeltunk egymas mellett. A seta az seta, a szocializacio az szocializacio. Ha elviszed tarsasagba akkor morog ugat, nem birja. Ha a gyereked kezebe adod elsoben a lecke felett a ceruzat es nem tudja hogy kell irni, akkor otthagyod hogy egyszeruen ez a gyerek nem bir irni? Es ez nem abbol all, hogy osszengedem par kutyaval aztan esik ahogy puffan, semmi kontroll, es ha osszeakaszkodnak jon megint a " ez a gyerek nem bir irni" szindroma. Nagyon jofej dolog hogy orokbe fogadtad, de ha egy kiegyensulyozott csaladkutyat akarsz belole faragni, igenis fektess bele energiat. Egy kutyasuliban melletted a szakember, o elmondja mit kell tenned es hogy. Elore lato legyel, ne azon rettegj mi lesz ha gyereked lesz egyszer es vacsinak nezi.
2017. aug. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
14. komolyan a tököm tele van a fajtáddal. az ilyen IQ bajnokok nagyon fel tudnak húzni. KOMOLYAN itt kérek tanácsot a problémára erre már jön is egy idióta aki nekem áll hogy nem foglalkozok a kutyával és adjam örökbe inkább. bezzeg ha azt mondaná valaki hogy tényleg örökbe adja akkor úgy letámadnád hogy nem igaz. egyrészt egy ilyen nagy kutya senkinek nem kell, tele vannak a menhelyek nem mintha oda adhatnám bárkinek is. másrészt imádom a kutyámat és le lehet pattanni róla. örülnétek ember hogy van gazdája a kutyának.. te sem vagy normális. ha szar az életed akkor ne rajtam töltsd ki a frusztrációdat. kár volt rád ennyi időt szánni de jó lenne ha az ilyen balfszokat kitiltanák az egész oldalról.
2017. aug. 19. 23:24
 17/22 anonim ***** válasza:
46%

Kérlek olvasd el még egyszer a 15. választ!


A kutya alapvetően falkaállat. Az egy nagyon-nagyon súlyos személyiségtorzulás, viselkedésprobléma, hogy 1 kutya kivételével mindegyikre morog, ugat. Félre ne érts, nem kell mindenkivel öri barinak lenni, de ez a szituáció se nektek, se NEKI nem jó. És mivel te vagy a GAZDI, aki sokkal okosabb a kiskutyánál, neked kell megtanítanod neki, hogy a kutyákkal máshogy is lehet viselkedni, ha egyedül nem megy, hát kiképzői segítséggel.


Kisbaba-probléma: mivel még nem találkozott ilyen ingerrel, úgy reagált rá, ahogy ő kis kutya agyával tudott: csúnyán nézett, jó alaposan megugatta. Itt megint csak az van, hogy te vagy a gazdi, te vagy okosabb, neked kell megtanítanod arra, hogy az "1 éves kisgyerek" nevű ingerre úgy kell reagálni, hogy nyugodt maradt a környezetében és relaxált.

Ha nem sikerül megtanítanotok neki, hogyan kell csecsemők, kisbabák, kisgyerekek, nagyobb gyerekek (kalapos bácsik, botos nénik, mozgássérült emberek, soroljam még?) közelében viselkednie, akkor igen, benne van a pakliban, hogy harapás lesz a vége.


Ezt hívják szocializációnak. Tök mindegy, hogy menhelyi vagy csilli-villi, törzskönyves fajtatiszta, hogy 2 hónapos korától vagy 10 éves korától él veletek, ezek olyan dolgok, amit minden kutyának meg kell tanulnia. Ha egyedül nem megy, akkor járjatok kutyaiskolába, szocializációs foglalkozásra.

2017. aug. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Szocializálni kell a kutyust. Kutyákhoz, emberekhez, gyerekekhez, zajokhoz, stb. szoktatni, közömbösíteni ezekkel szemben.

Plusz, a nemkívánatos viselkedést tiltani.

Van esély rá, hogy bántaná a babát, igen. Mivel idegen, ismeretlen, nincs hozzászokva, nem érti, tart tőle stb. Ezért kell szocializálni.

2017. aug. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
15%
Ez a balfax mégis a toplista csúcsán van :) és tudod miért? Mert hasznosak a válaszaim... csak egyes idióták léptelenek felfogni azt.
2017. aug. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Ja és ezzel gyönyörűen bemutattad hogy az értelmezés és a normális stílusbaan válaszolás nem megy. Olvasd el még párszor a válaszom és a sajátod is, akkor talán leesik miért írom ezt.
2017. aug. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!