Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bántaná a kutyám a picit?

Bántaná a kutyám a picit?

Figyelt kérdés
Rokonaink jöttek ide és van egy egy éves babájuk. Kimentem vele a lépcsőre megmutatni a kutyát és csak a kezemmel voltam, amúgy lent tipegett a földön. A kutya a lépcsőre nem tud feljönni. De úgy nézett arra a gyerekre mint egy kajára kb. Mint amikor vadászik valamire és csak nézte meg nézte. Ráadásul ugatott is. Nem gondoltam hogy bántaná a gyerekeket. És ha egyszer nekem is lesz babám mit csináljak? Azt is majd felfalja a kezemből ha kiviszem? Szerintetek tényleg bántaná? Amúgy velem igazán jó kutya és nagyon ragaszkodó de ez akkor is kiverte a biztosítékot.

2017. aug. 19. 20:45
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
77%

Sajat tapasztalatot mondok, hatha tanuksz belole a vadaskodas helyett. De a tobbiek nem irtak hulyeseget.

En is befogadtam egy kutyat. Fiatal voltam. Uszitottak mindenre, allatra, emberre. Nagyon sok ido volt a szocializacioja de en egybol vittem suliba. Nem birta a gyerekeket, olyan szinten, hogy elkepeszto brutalitassal kepes lett volna olni. Igen, OLNI.

a kutyaiskolaban megtanulta kezelni a helyzeteket, es egyre kevesebbet omlott ossze. Kozben en terhes lettem, es megbeszeltem a kikepzovel, hogy az utolso 2 hetet a kutya nala tolti panzioban, majd segit osszeszoktatni a kutyat a babaval. Eloszor nem ment konnyen, nem ertette mi az, mit keres otthon, stb. 1 honap mulva mar megszokta. Soha nem hagytam felugyelet nelkul oket es feleves koraig csak minimalisan erintkeztek. Utana is az elso alkalmakkor szajkosarban,hogy meg veletlenul se legyen baj. Most 3 eves a kislanyom, nagyon szeretik egymast a kutyaval, de a mai napig felugyelem oket. Egyutt megyunk setalni, apjukkal, aztan vagy en vagy a ferjem futtatja a kutyat 2 oran keresztul, a masik pedig a lanyunkkal van :) de persze van olyan, hogy csak kutyazunk, mikor jonnek szuleim vagy anyosek kis babazasra, illetve olyan is van, hogy a kutya kimarad egy esemenybol :)


Szerintem nincs lehetetlen, csak tehetetlen EMBER.

2017. aug. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
0%

Ha MOROG a kutyád, akkot NEM foglalkozol vele. Ennyi, és ilyen kutya közelébe ne vigyél semmilyen gyereket, mert szocializálatlan és igen, meg is kaphatja akár.


MEllesleg ideje lenne elkezdeni pl. kutyaiskolába hordani, mert egyszer téged is prédának néz.


De ha jobb homokba dugni a fejed... ostoba.

2017. aug. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!