Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek? 1 hete vásároltam...

Mit tehetek? 1 hete vásároltam a rottweiler kiskutyámat törzskönyvvel mindennel együtt

Figyelt kérdés
Ma az állatorvosnál kiderült hogy köldöksèrve van.A tenyèsztőre rávasalhatok emiatt valamit? Egy szóval sem mondta,hogy sèrve van a kutyának.

2017. aug. 21. 10:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%
"Nem vagyok orvos,hogy lássam van-e sèrve vagy sincs." Laikus is látja, hogy van egy plusz dudor a kutya hasán. Főleg, ha már több kutyád volt.
2017. aug. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
nem lennek felhaborodva, ha a 120 ezes kandur kutyam beteg lenne, mert sose vennek ennyiert kutyat. :) sot, penzt se adnek allatert. Mindig is menhelyrol fogadtam orokbe , es fogadok ezutan is.
2017. aug. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%
Kandúr kutya? 😂
2017. aug. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező ugye tudod, hogy a kandúr a hím macska. Nőstény kutyát szukának hívják. A köldöksérv egyébként nem fáj neki, észre se veszi és semmi baja sincs tőle, ivartalanítás során kb fél perc alatt orvosolják a gondot, de emiatt mit akarsz a tenyésztőtöl? Nem is értem
2017. aug. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Azokért a betegségekért, amik bizonyíthatóan az átadás/átvételnél már fennálltak, a tenyésztő felel, azaz fizeti a műtétet. Persze csak akkor, ha benne van a szerződésben.
2017. aug. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

A köldöksérv kialakulhat akár rossz emeléstől is vagy játék közben hirtelen mozdulattól is. Nekem az egyik kiskutyám nyitott hasfallal született, amit azonnal összevarrtak, majd ahogy nőtt, köldöksérve lett. (de ez benne volt a pakliban, hiszen nem úgy forrt össze a hasfala)

Tenyésztőként a kutyust 4 hónaposan adtam el, megműttettem, majd vártam, hogy teljesen felépüljön. A történtek a szerződésben is fel voltak tüntetve, valamint az is, hogy az a kutya nem vonható tenyésztésbe.


Igazándiból egy köldöksérv műtét még akkor is ha lehúzós dokid van akkor max 20 000 Ft. Ezt az árat elkérheted a tenyésztőtől. De attól függ leginkább, hogy mi van a szerződésben. Ha tenyésztési célból vásároltad, akkor valamelyik tenyésztő új kutyát ajánl fel, cserébe viszont vissza kell adnod ezt a kutyust.

2017. aug. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

A köldöksérv, előfordul a legjobb tenyésztőknél is. Nem a tenyésztő hibája.

Általában úgy alakul ki, hogy az anya kutya kissé erősebben szedi ki a kicsik köldök zsinórját.

Érdemes megműteni, minél kisebb annál könnyebben túl van rajta, apró korrekciós beavatkozás az egész, de ha olyan kicsi a nyílás akkor akár egész életében is eléldegélhet vele vígan úgy hogy nem zavarja. Ha tenyésztési céllal lett vásárolva mindenféleképpen meg kell csinálni a korrekciót, mert a fialásnál kitágulhat, megrepedhet.

Ha pedig ivartalanítási célzat is van a sérvműtéttel együtt egy altatással az is el lehet végeztetni.


Olyan nincs, hogy a tenyésztő nem tudott róla, de ha nem írtatok adásvételi szerződést, melyben a tenyésztő kijelenti, hogy egészséges kiskutyát adott el neked, tenni ellene nem tudsz semmit sem. Amennyiben írtatok szerződést, olvasd át alaposan, mert lehet az apró betűben leírja a sérv tényét, és azt is hogy pl kis mértékű, korrekciót nem igényel, mert van olyan sérv is.


Alapvetően amikor elhoztad szólnia kellet volna róla.

2017. aug. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!