Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül nektek a...

Mennyibe kerül nektek a kutyátok egy hónapban?

Figyelt kérdés

Nekem 3-4 ezer.

De írta valahol egy gazda, hogy 20-30 ezer?? :O

Ugyan olyan fajta kutyánk van.



2017. aug. 21. 15:23
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
Kiltix, sokat túrázunk, soha nem volt még kullancsunk.
2017. aug. 21. 17:54
 32/43 anonim ***** válasza:

50-60 ezer.

3 Moszkvai Őrkutyám van

2017. aug. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

Szia!

Reális tud lenni az a 20-30 ezer, ha Acanat, Orijent eszik egy ekkora kutya.

Az enyém egy németjuhász keverék ivartalanított szuka, olyan 26 kiló körüli, illetve van egy kistestű öreglány is, de most csak az előbbit írom le, az ő arányai megfelelnek a te labidnak.

Brit Care tápot kap, 12000 forintból 6 hétig eszik. Havi egy ampulla Advantix spot ont kap, ez 2000 forint. Kiegészítésnek adok neki lazacolajat illetve zöldkagylós ízületvédőt. Ezek kb. fél évre leosztható tételek, havi egy-két ezressel nyomhatják meg a költségeket.

Rágóka, jutalomfalat folyton van itthon, ha betévedek a Fressnapfba, mindig veszek valamit, ugyanis nagyon szeretek állatcuccokat vásárolni, tiszta extázis :) Ez havi egy ötezres lehet.

Féreghajtót, oltást most nem veszem ide, mivel ezek nélkül is legalsó hangon 15.000 forintba kerül. Persze közben becsúszik egy új kefe, labda, ínyenc falatnak alkalomadtán csirkeszív, szárított hal vagy pulykacomb rágcsálni, így a rá költött teljes összeg felkúszhat akár 20 ezerre -úgy, hogy "csak" egy középkategóriás tápot eszik, nem a fent említett luxus márkákat.


A kéretlen tanácsom annyi lenne feléd, hogy etess kicsivel több színhúst - a húsnyesedék (marha, szarvas, nyúl, hal etc.) nem kerül túl sokba, mivel mellékterméknek minősül. A csontos rész túlzottnak tűnik, egy részét ki lehetne váltani a nyesivel. Lépj be facebookos Barf csoportba, olvasgass picit a "szabályairól", kérdezz rá, hol tudsz szerezni olcsón husit. A Barfot kevés pénzből és egészségesen ki lehet hozni, de nagy figyelmet igényel az étrend összeállítása.

Szerintem egyébként nem csinálod rosszul ezt az etetés dolgot, csak hagyj el pár felesleges tételt belőle, mint pl. a tészta, rizs, és ne akard ennyire fillérekből megúszni. Még pár ezret rááldoznál az értékesebb húsokra, és szuper menüt enne a kutyád.

A másik, amit feltétlenül, a hosszútávú egészségéért fontolj meg, az a már leírt halolaj és ízületvédő. Pl. Fressnapfban Pet Balance por 7000 ft, az olajat linkelem. Mint mondtam, ezek kétszeri vételek számunkra egy évben, viszont nagyon-nagyon fontosak a szervezetnek, nem érdemes rajta spórolni, mert a hiányuk úgyis megmutatkozik egyszer.


[link]


Ha bevezeted ezeket a kis plusz holmikat, 7-8000 fölé akkor sem nagyon mész a kiadásokkal. Sőt, lehet, hogy megspórolsz egy későbbi állatorvosi számlát is némi megelőző intézkedéssel...gondold át.

2017. aug. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:

Nekem speciális igényű kutyám van, 20 kilós, havonta 55.000 Ft-ot költök rá.

És ebben nincsenek benne az esetleges állatorvosi beavatkozások árai, és kullancs-bolha védelem sem, mert arra pedig nem is tudok már költeni. :(

2017. aug. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
Utolsó mit értesz speciális alatt? Tényleg érdekel. Egyébként kullancs elleni védelem még mindíg olcsóbb, mint egy esetleges lyme-kórt vagy babéziát kikezelni. Ha nem pusztul bele
2017. aug. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

Hát úgy értettem, hogy gyógyíthatatlan beteg.

Amiket beleszámoltam a költségekbe: száraz táp, gyógyszerek, vitaminok, immunerősítő, ízületvédő, féreghajtó (szívféregre is), veszettség elleni oltás, antibiotikum, laborvizsgálatok.


És akkor ott vannak az esetleges plusz állatorvosi költségek, ezeket nem számoltam bele.

Kullancs-és bolhavédelemre már sajnos tényleg nem jut. De nincs is veszélyben ilyen szempontból. Nagyvárosban lakunk forgalmas helyen, füves terület is alig van, fás még kevesebb, más szóval tehát nem nagyon járunk olyan helyekre, ahol felszedhetné ezeket.


Mindenre nem tudok költeni már, úgyhogy valahol áldozni kellett. Nem én akartam a kutyát, mert tudtam hogy nem tudnám 100%-osan finanszírozni, de megsajnáltam mert a gazdái el akarták altatni, és ezt nem engedhettem.

2017. aug. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
Mi a baja?
2017. aug. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
húgyúti fertőzés
2017. aug. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Húgyuti fertőzés gyógyszeres kezeléssel megszüntethető
2017. aug. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

kösz, szerinted nem azt próbáljuk már egy éve?

sajnos nem minden esetben az... :(

2017. aug. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!