Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann kutyafajta tényleg...

Dobermann kutyafajta tényleg olyan hogy akár a saját gazdáját is megtámadja? :/ Nagyon szeretnék egy kutyát, és kicsi korom óta a Dobermannok szerelmese vagyok. Most 14 éves vagyok, végre a szüleim is beleegyeztek.

Figyelt kérdés
De a barátnőm sajnos azzal a hírrel elkeserített hogy a szomszédjának is van Dobermannja és a saját gazdájára rátámad. Mi erről a véleményetek? Valaki akinek van Dobermannja szépen megkérem írjon hosszas véleményt és tanácsokat,azok is jól jönnének. Tényleg megvadul egy idő után vagy ez csak hülyeség?:/ Mindenki mással tömi a fejemet,szeretnék végre igazságot hallani. Köszönöm!

2017. aug. 24. 18:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
A videókat és a cikkeket is olyanok írták, akiknek van dobermann kutyusa. Az miért nem elég jó neked? És igen, egy 14 éves kislány vagy, mert 14 éve születtél és nőnemű vagy. De felőlem vegyél ilyen kutyát, csak nehogy megbánd, ha nem bírsz vele.
2017. aug. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
60%
Ha jársz vele oviba majd suliba és következetesen neveled nem lesz gond. Egy fajtát nem a gazda kora, hanem a jelleme hátáról meg.
2017. aug. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Végre! Köszönöm szépen,írtam hogy kellő időm lenne a kutyusra, és nem számít mennyit kell rá költeni.
2017. aug. 24. 19:50
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó dobermann ilyen. Magabiztos, önálló, nagyon domináns és nagyon agresszív. Ha irányítani akarod és kap egy kis ledominálást, agresszióval reagál. Előzetes neveléstől függetlenül. De akár csak akkor is agresszív, ha olyan szituációba kerülhet, ahol ő nyerhet, ahol fölényben van.

A komolyabb munka dobermannosokat kérdezd körbe, mindnek ment már neki, harapta már meg a saját kutyája elég szépen. És ezt le kell rendezni ott és azonnal. Nem lehet ráhagyni és nem működik a jutalomfalatos, simogatós megoldás. De még a kis taslik sem.

Lesz lélekjelenléted lejátszani azt, amit kell, ha a kutyád úgy rendesen megfogja a kezedet? Vagy neked ugrik? De akár csak gyomorból kihörög rád?

2017. aug. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

"kellő időm lenne a kutyusra, és nem számít mennyit kell rá költeni"


Persze rengeteg időd lenne iskola előtt és után is lefárasztani és tanítani/nevelni.


A szüleid pedig biztosan mindent fizetnének. Állatorvos, minőségi táp,felszerelések, kutyasuli.

2017. aug. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Keresel egy-két neves dobi tenyésztőt. Felveszed velük a kapcsolatot. ha szerencséd van, felelős tenyésztőbe futsz bele. Ki fog faggatni, milyen ember vagy, milyen közegbe kerülne a kutya. Ha a tenyésztő úgy dönt, akkor ad neked kutyát. Vagyis a családodnak.
2017. aug. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a hasznos tanács az az, hogy 14 éves gyereknek dobermant NE.


Ha a fejed tetejére állsz, akkor sincs meg az az élettapasztalatod, az a tekintélyed, az a hozzáértésed, dörzsöltséged. És nyilván, amíg ilyeneket kérdezel, addig a szaktudásod is roppant hiányos.

Dobermant csak úgy, hogy első sorban a szüleid akarják, az övék a felelősség és a nevelés, mozgatás, ellátás oroszlánrésze. Nagyon jó kutyaovi, kutyaiskola és komoly kiképzői segítség mellett.


#14 Erre a "jutalomfalatos, simogatós" :) magyarázat az, hogy a kutya szereti tudni, hogy megbízhat a vezetőjében: okosabb nála, meg tudja védeni stb. Sok kutya már ezt már attól vezetőként tekint rád, hogy normálisan kommunikálsz vele, olyan dolgokat tanítasz neki, amire a kis kutya fejével nem jött volna rá, necces helyzetekben bevéded néhányszor. Más kutyák szeretnek időről időre maguk meggyőződni a helyzetről, bepróbálkoznak, tesztelnek, hogy még mindig ugyanolyan faßagyerek vagy-e. Na, a dobik is tipikusan ilyenek.

2017. aug. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen ez hülyeség.

Bármilyen kutya megtámadhatja a saját gazdáját, ha a gazdája nem neveli, elhanyagolja és/vagy bántalmazza. Ennek nem a fajta az oka.


Viszont a dobermann nevelése nem való 14 éves gyereknek. Ezt hidd el, nem bántásból írom neked, nekem is nagy álmom volt ez a fajta, és voltak is dobermannjaim, de felnőttkoromban.

Akkor vállaljátok csak, ha a család is vállalja, a szüleid segítenek a helyes nevelésében, mert te egyedül nem fogsz bírni vele! Ez nem a te hibád, hanem egy karakterű kutya nem fogad el gyereket vezérnek, gazdának, max. játszópajtásnak.

Kutyaiskolába mindenképpen kellene hordani rendszeresen. Először alapvető engedelmességet tanulni/tanítani, szocializálni, ezenkívül aktív éveiben tréningezni vele.


Amit még tudni érdemes:

- ideális esetben kertes házban lakjon, de benti tartásban. Azaz bármikor bemehessen a lakásba, a helye bent legyen. A hideget nagyon nem bírja, nem csak fázik, hanem tönkremegy az egészsége, az ízületei is. Ezenkívül nagyon ragaszkodik a gazdájához, mindig mellette szeretne lenni, ha csak lehet.

- olyan tenyésztőtől vegyetek dobermannt, akinek a szülei a német tenyészszemlén (ZTP) megfeleltek. Itt nem csak a küllemre, hanem a megfelelő idegrendszerre is nagy hangsúlyt fektetnek, ami egy dobinál nagyon fontos.

2017. aug. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem való mindenkinek, főleg nem egy 14 éves kislánynak.. tudom, tudom te nem vagy az a tipikus "kislány", de hidd el, akkor sem ennyi idős gyereknek való ez az erős munkakutya. Videók, képek meg cikkek alapján tök jól hangzik milyen is egy dobi jelleme, de amikor beköszönt nála a kamaszkor az maga a pokol néha.. nem egyszerű, sokszor idegtépő az az időszak. Nagyon önfejű tud lenni, szereti saját magának meghatározni, hogy mit csináljon.. persze ennek ellenére nagyon jó kutyák, szerintem a legjobbak, imádom, de sok energia és munka kell hozzá és nem hiszem, hogy suli mellett neked lenne elég időd hozzá. Hallottam már olyan esetről, hogy egy srácnak vettek a szülei dobermannt, aztán kis idő múlva ráunt, majd lepasszolta a szüleinek, akik nem tudnak vele mit kezdeni, mert neveletlen maradt. Szerintem várj még ezzel, pár év múlva is lesznek dobermannok, nem kell elhamarkodni. Én is rengeteg időt vártam míg végre lett egy és azt mondom megérte.

Ui.: nem támad gazdára

2017. aug. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Nézd meg Victoria Stilwell A póráz két végén c.sorozazból pár részt én sokat tanúltam belőle és sok böngészés után pár év mulva talán lehet egy ilyen kutyád.
2017. szept. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!