Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek japán akita inu...

Szerintetek japán akita inu vagy Dobermann kutyus? :/ 15 éves vagyok, régóta tetszik ez a két fajta, rengeteget olvastam róluk, viszont nem tudom melyiket válasszam. Tapasztalatok/vélemények jöhetnek emberek!

Figyelt kérdés

2017. aug. 24. 19:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
64%

En csak azert nem javasolnek most kutyat, mert nehany ev mulva felnosz, elhagyod a szuloi hazat, es akkor a szuleidre marad a kutya. Ok meg nem biztos, hogy dijaznak az otletet.

Azonkivul meg ha viszed is magaddal a kutyat, nem valo az, egy fiatal felnottnek. Akkor inkabb szabadidodet csajozassal fogod majd tolteni, haverokkal, a kutyus miatt sok barati talalkozorol, bulirol le kell majd mondanod.

2017. aug. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
0%

*

Azt még kihagytam, hogy mindkettő nagy helyigényű, tehát mindenképp csak akkor jöhetnek szóba, ha TÉNYLEG nagy a kertetek.

2017. aug. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
49%
Varjal meg a kutyazassal 15 evet. Bocs.
2017. aug. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Rottweilerekkel nőttem fel tehát... Egyáltalán nem első kutyus lenne. És higyjétek el a kutyák az életeim imádom őket kiskoromtól fogva,15 éves vagyok nyilván most is lógok a barátaimmal na és? Attól még biztos nem hagynám a kutyámat! Egyébként meg akár közös program is lenne xd barátok+kutyus.
2017. aug. 24. 20:16
 15/23 anonim ***** válasza:
99%
6-os vagyok, tizenpár éve dobizok. Simán csak nem ajánlom. Olyan, mintha egy bedrogozott 2éves rohangálna leginkább a testeden. Van mentett dobim, többször varrtak miatta. Most 6 dobim van. Kérdezz, elmondom miért nem egy 15 éves kamasznak való, feltéve ha a szüleid nem sportkutyáznak komolyan és nem ebbe nőttél bele pólyás korod óta, de mivel itt kérdezel, erre nagyon kevés esélyt látok. Napi több óra mozgatás, szellemi fárasztás kell nekik. Emellett nem akármilyen kutyasuli, hanem lehetőleg olyan, ahol munka van. Nem a szomszéd klikkerezése vagy jani bácsi, aki 20 éve németjuhászokat tenyészt a disznóólban. Szakember kell. Nem tőkörmódszer, és nem is az oldschool szöges a megoldás mindenre fajta. BH vizsga alap. Legalább az, de inkább az is. Előfordulhat, hogy otthagy a pályán és elmegy pillangót kergetni, mit reagálsz? Ezt megcsinálja egy forgalmas út melletti sétánál is, mit csinálsz? Lekeversz neki egy fülest? Rossz válasz, mert rosszabb esetben megeszi az arcod, jobb esetben úgy összetöröd, hogy bepisil, ha meglát. Gondolom nincs autód sem, ami megintcsak hátrány, hogy viszed kutyasuliba? A dobi egygazdás. Ez azt jelenti, hogy 6-ból 4 páromtól kaját sem fogad el. Ezen kívül általában egy laza training után úgy nézek ki, mint akit vernek otthon, mert a ledvenc szórakozásuk az, hogy szeretetből rágnak. Nem bírják a blokkot, ja ezt már írtam, de komolyan. Annyira nem, hogy az egyik mentett szukám teljesen szétesik, ha véletlen beakad a pórázba és megrántja magát. 24 órából 26-ot dobálhatnám nekik a labdát és ugyan az a kutya hozná vissza míg össze nem esik. Ezen kívül esélyes, hogy nem lesz barátkozós típus. Például szüleiddel sem, annyira, hogy nem fogják tudni lemozgatni, etetni vagy hozzányúlni. Lehet, hogy jövő héten összejössz egy csajjal/sráccal és egy 9hetes kiskutya fogja a szobádban várni, hogy a 2órás időbeosztású napirendje meglegyen. Ezen kívül kezdődik a suli, érettségi stb. Hova iktatod be a heti minimum 2 alkalom kutyasulit, a reggeli legalább 1 óra fárasztást (hogy utána ne tépd ki a hajad hogy szétveri a szobád), este a legalább 1 óra intenzív testi és szellemi fárasztást? Nem letolni akarlak, meg megbántani, de ezek nem kis kaliberű kutyák. A dobi a kutyák Ferrarija. Dobit venni tapasztalatlanul olyan, mint jogsi nélkül beülni egy versenyautóba. Vegyél németjucit, nézz szét menhelyen, biztosan találsz nagyon cuki, aktív kiskutyákat, akik sokkal kevesebb szakértelmet igényelnek, arról nem is beszélve, hogy nem csak egy idegbajtól kíméled meg magad és a családod, de esélyt adsz egy kiskutyának, sokkal olcsóbban. Plusz felelős tenyésztő (és itt dobiról beszélek) a kezdő kutyást ennél sokkal durvábban hajtja el. Ha meg mégis sikerül valahonnan szerezned, neadjisten ellenőrízetlen helyről, egy wobbler sy kezelése 500.000Ftnál kezdődik és előbb-utóbb elviszi a kutyát, a szívizom megbetegedései szintúgy, nem beszélve a csípő és könyök dp csillagászati állatorvosi költségeiről, vagy az esetlegesen (valószínűleg) felmerülő idegrendszeri problémákról, amik egy ketyegő bombát csinálnak az amúgy érted rajongó kutyádból.
2017. aug. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező! Ne innen tájékozódj. Ezek nem normálisak... (tisztelet a kivételnek) 81%os pl. nem bírja felfogni az agyával, hogy az akita inu is csak egy kutya. Persze én is tudom, hogy ősi tipusú vadász kutya, ebből kifolyólag az egyik legmakacsabb és még veszélyes is. De Ő mindenhova csak azt írja, hogy "jajj az akitával, h Ő nem akarja nem tudsz menni 2 lépést sem, szörnyű természetű, gonosz állat, aki teljesen kiszámíthatatlan és rosszabb mint egy macska", stb.

Holott ez csak az Ő alkalmatlanságát bizonyítja. Mert ez egy valóban makacs fajta, de minden kutyának meg lehet az alapvető elvárható viselkedési for.ákat tanítani, feltéve ha nem szaporított és idegbeteg. (De még úgy is csak még nehezebb)


Úgyhogy én azt javaslom, hogy tűzz ki egy évet, hogy akkor veszel kutyát és addig ismerkedj tenyésztőkkel, meg valódi kutyákkal a fajtából.


Amúgy, ezen az oldalon az emberek szerint cdak munkanélküli újgazdagok kutyázhatnak, napi 25 óra ráfordítással...

2017. aug. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
(Még mindig 6-os) Arról nem beszélve, hogy mindenki, akinek a kertjében hosszabb-rövidebb ideig lakott már kutya, azt gondolja, hogy "nem vagyok első kutyás". De believe me, az vagy. Minden új kiskutyánál vagy lelencesnél legalább 2 hét szabira jövök, mert ki kell alakítani a kötődést, ami 7/24 kutyázás. Nem az, hogy kimegyek dobálom neki a labdát, hanem alap engedelmes, házi szabályok, játék, séta, szoktatás, kicsit olyan, mintha atombombát építenél. Nem jó helyre dugsz egy vezetéket, rosszkor jutalmazol, nem vagy következetes és bumm, ott a baj. Nem elég az, hogy néha bemehet a kutya, akutya egész nap a hátadon akar csüngni. Mindent veled akar csinálni, és senki mással, csak veled. Kell pl. egy szobakennel, mert egy 8-10hetes kiskutyát ha hagysz őrjöngni a szobádban, vagy kinyírja magát az első félórában vagy a szobádat nyírja ki. A szobakennelhez szoktatás úgy, hogy ne legyen konfliktusa egy dobinak, kész művészet. Ugyan úgy, mint a behívhatóság, vagy az ételmegtagadás. Ezeknek 1000%-osnak kell lenni. 8hetesen el kell kezdeni az alapokat, hordani kell mindenhova magaddal, de negatív élmények nem érhetik. Úgy kell megmutatni neki a világot, hogy minden happy, semmitől nem kell félni, mert itt alapozod meg az idegrendszerét. A fél világ fel akarja venni, meg tutujgatni akarja őket ilyenkor, de ez teljesen felesleges, főleg oltások nélkül, tuti kinyírják DE!!! Hogy akadályozod meg, hogy egy vadidegen ne taperolja a kutyád anélkül, hogy a kutyát blokkolnád? Nem rángathatod a pórázt, nem verheted meg a kutyát KONKRÉTAN SEMMIÉRT. Na mindegy, nem egyszerű és kisregényeket tudnék neked arról írni, hogy miért NE vegyél most még dobit. Később, ha lesz melód, tapasztalatod, rengeteg pénzed és szabadidőd, stabil, beállt életed, akkor majd igen, akkor lesz egy csodás dobid, akivel olyan kapcsolatod lesz, hogy mindenki más irigyelni fogja, de most még ne
2017. aug. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
96%

Őszintén?

Egyik se legyen, nem gyerekeknek való fajták. Az oké, hogy kaja-pia, szeretet, mozgatás, kutyasuli meglenne, de ezeknek a fajtáknak nem csak erre van szükségük. Makacs munkakutyák! Egy 15 éves gyerekből még hiányoznak azok a dolgok (hangszín, kiállás) amik tekintélyt parancsolnának egy ilyen erős jellemű kutya előtt. Még sok felnőttnek is meggyűlik a baja ezekkel a fajtákkal, gyerek kezébe meg egyenesen veszélyes (mármint nem a kutya fog neked támadni, "csupán" nem fogod tudni megnevelni) . Véleményt kértél, megkaptad. Mindenkinek az a véleménye, hogy nem való gyereknek egyik fajta sem. Nem bunkóznod kéne, hanem elfogadni. Te szerettél volna véleményt, erre mikor megkapod, még neked áll feljebb, mert nem az van amit hallani szerettél volna. Talán el kéne fogadni a tényeket.

Ha nekünk nem hiszel, akkor olvasd el egy akita TENYÉSZTŐ írását, na ő igazán ért a fajtához:

[link]

Pár lényeget kiemelek azért:

" Halkan, macska módra vadászik, a kisebb állatokat, kutyákat is zsákmánynak tekinti. Ennek ellenére fel lehet úgy nevelni, hogy a háznál lévő egyéb állatokat megtűrje" (MEGTŰRJE)


"Természeténél fogva védi az otthont, nem is szabad kiképeztetni házőrzésre! Akiket vendégként üdvözöl, amikor a gazda otthon van, nem biztos, hogy szívesen lát, amikor nincs otthon senki. A kaput érdemes mindig zárva tartani. Póráz nélkül csak védett, zárt területen szabad sétáltatni, a helyi törvények, eb-rendelet betartásával. Azonos nemű kutyákkal szemben az Akiták agresszívek lehetnek, viszont ellentétes nemű kutyákkal általában békésen élnek együtt, bár némely Akiták egyetlen kutyaként szeretnek élni."


" Idegenek ne öleljék meg, ne bizalmaskodjanak vele, e helyzetek agresszivitást válthatnak ki az Akitából."


"Örökölt jellemző tulajdonságuk következtében a falkán belül vezető szerepre törekszenek. A gazda családja számára az ő falkája! Időnként kihívást jelenthet a gazdának a vezető szerep megtartása." (Főleg egy GYEREKNEK)


"Az Akitát engedelmességre a gazdának kell megtanítani és nem szabad kiképző iskolába küldeni!" (Mondjuk ezt nem értem, de a tenyésztő jobban ért hozzá)


" Az Akiták rendkívül makacsak, és amikor már unják a gyakoroltatni kívánt mozdulatsorokat, némelykor egyszerűen elsétálnak." (Magyarul ha nincs kedvük megcsinálni neked valamit, akkor nem is fogják)


" Ha egyedül marad a kertben, hiányozni fog egy társ és az unalom negatív magatartást eredményezhet." (Csak úgy halkan megjegyzem, hogy gondolom iskolába is jársz, tehát ez neked lényeges info)


"Az Akiták általában nem túl aktívak és egy nem örökmozgó, otthonülő családban is jól érzik magukat." (Azt írtad, hogy te egy aktív kutyát szeretnél, mert futni akarsz vele. Hát akkor még egy mínusz pont számodra az akitánál)


Egy dobermann tenyésztő:

"Különösen házorzo, kiséro, orzo-védo és szolgálati kutyának alkalmas." (Magyarul: MUNKAKUTYÁNAK)


Annyi más sportos kutyafajta van még, amik könyebben kezelhetőek. Nem csak dobermann, akita meg ölebek léteznek. Azt mindenki érti, hogy neked öleb nem való, de akkor válassz valami könnyebben kezelhető nagytestű fajtát.

Mondjuk:

Óriás schnauzer, angol szetter, dalmata, vizsla, hovawart, labrador, golden retriever, erdélyi kopó, vagy valami aktív keverék a menhelyről.

Ezek a fajták is általánosságban aktívak, de jóval könnyebben kezelhetőek.

2017. aug. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
2017. aug. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
74%
#19 vagyok, annál a kérdésnél a legtöbb akitás választ én írtam. 15 évesen kaptam meg az Akitám, azóta is bánom.
2017. aug. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!