Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek japán akita inu...

Szerintetek japán akita inu vagy Dobermann kutyus? :/ 15 éves vagyok, régóta tetszik ez a két fajta, rengeteget olvastam róluk, viszont nem tudom melyiket válasszam. Tapasztalatok/vélemények jöhetnek emberek!

Figyelt kérdés

2017. aug. 24. 19:33
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

18-as! "Az Akitát engedelmességre a gazdának kell megtanítani és nem szabad kiképző iskolába küldeni!" (Mondjuk ezt nem értem, de a tenyésztő jobban ért hozzá)

ezt szerintem arra érti, hogy a fajta egyedei általában nem rajongnak az engedelmes feladatokért és kevés sikerélménye lesz a kutyának meg a gazdának is. A másik tippem az, hogy elég régen írodhatott a cikk és még a bentlakásos sulikra gondol, ami már akkor is agyrém volt, mikor kitalálták őket manapság meg, amikor minden szerencsétlen, akinek véletlen a kezébe akadt egy kutya és megtanította valahogy stabilan ülni, kiképzőnek képzeli magát, mégnagyobb bátorság/felelőtlenség...

De lássuk be, a dobik meg az akiták nagyon más jelleműek, szerencsére kevés akitát ismerek, de amiket igen, azok lusta nagy mackók, fél óra rohangálás teljesen kikészíti őket, arról nem beszélve, hogy tényleg nem kifejezetten köti le őket a szoros menetelés vagy például egy összetett gyakorlatsor sikeres végrehajtása után az, hogy örül neki a gazdi...ezzel szemben a dobi kb ennek, meg a labdának él

2017. aug. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
#21 nem tudom hol találtad azt a részletet de azt nem én írtam, a kérdés sem az enyém és nem is régi pár hete volt aktuális. Amúgy nem kifejezetten értem mire válaszoltál.
2017. aug. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog,hogy milyen fajtákkal nőttél fel,de nem te nevelted 8-9 hetes koruktól,nem te foglalkoztál velük. Hanem a szüleid.


15 évesen úgy érzed jajj mindened lesz a kutya aztán pár év múlva meg ha lesz párkapcsolatod,egyetem vagy munka az mellett is meg kell oldanod vhogy a kutyázást.

Nem lesz egyszerű.


Én is imádom a kutyákat,kutyás szakmában dolgozom. Viszont volt 1 év amikor eléggé elhanyagoltam a kutyámat,amit azóta is bánok,mert az az egy év pont az volt,hogy megöregedett és én észre sem vettem,mert önző módon őt letojtam. Jelenleg 15 éves, tehát 10 voltam mikor kaptam,ebből kifolyólag már 25 éves vagyok. Abban az egy évben kezdett megvakulni,kezdte elveszteni a hallását,öregségi rossz szokásokat felvenni. Egyszer csak azon kaptam magam,hogy öregedett így meg a kutyám,ennyit számított egy év? Igen ennyit! Bánom.


Bele gondoltam,hogy mennyire "jó",hogy nem vmi pörgős munkakutyám van,hanem egy idős bichon,aki a napi kis sétákkal,mellettem alvással elvan.

Abban az egy évben megkattant volna szerintem egy pörgősebb kutya.


De mivel emberek vagyunk hibázunk.


Nekem érettségi után a munkahelyeknél volt necces a kutyatartás. Persze megoldottam,illetve húgom besegített egy-egy sétában etetésben.


Aztán bekerültem egy baráti társaságban nekem ők vették el az időmet,főleg legjobb barátnőm,hirtelen spontán talik,programok,bulik.


Nagyon meg kell gondolni a dolgokat.

Most már munkakutyát tervezek,de már kiismertem magamat,jobban tudok tervezni,jobban átlátom a dolgokat. De addig nem lesz másik kutyám,míg a jelenlegi él. Nyuggerem nyugodt életét már nem zavarom meg egy hebrencs kölyökkel,na meg anyagilag sem állok úgy jelenleg,hogy még egy kutyám legyen főleg nagytestű.


Gondold át, inkább legyen egy kisebb,könnyebben kezelhető kutyád akár egy spániel vagy menhelyi keverék. Ha már rendeződtek a dolgok akkor vágj bele akitába,dobiba.


Húgom is addig foglalkozott a kutyájával míg nem lett szerelmes.Most én foglalkozok vele már 3 éve,párjával albiba mentek 1 éve,de oda kutya nem mehet. Így maradt nálunk. Persze én sétáltatom reggel, délután van,hogy ő is jön,mert délelőttös volt. Ivartalanítást is mióta mondtam jelentse be. Nem. Ma megtettem én. Ő meg kifizeti. Igazából kaját is én veszek a kutyának,húgom aztán a pénzt oda adja.


Ő 17 évesen kapta a kutyáját,most 22 éves.

2017. aug. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!