Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen drágák a törzsköny...

Miért ilyen drágák a törzskönyvezett kutyák?

Figyelt kérdés

Szóval sok olvasmányt olvastam hogy drága megvenni és felnevelni egy szukát, meg szűrések, tenyész szemle, kiállítás, kölykök felnevelése stb, megértem, és így tényleg nincs haszon. Viszont ez csak az első alomnál van így, a többinél már sem a szukát nem kell megvenni sem felnevelni nem kell, a szűrések már megvannak... Akkor miért mondják hogy nincs ebből hasznuk a tenyésztőknek? Meg miért ilyen drágák egyes fajták? Pl. Akita, Shiba, Cseh farkas, Pomi, ezek közül egyiknek sincs kicsi alomszáma, császár sem szükséges és szerintem szűrés sem kell sokkal több mint egy olcsóbb fajtának, akkor miért kerülnek ennyibe? És hogy van pofájuk még azt mondani hogy ebből nincs haszon? Ezeknek a fajtáknak darabja több ezer €, a szuka felnevelése és ez az egész tenyésztősdi nem kerül 6-7000€ euróba szerintem. Azt meg végképp nem értem hogy elvileg a kiállításokra megy el a pénz (amit kétlek mert még mindig nem hiszem hogy egy nevezés több ezer euró) és ezért is drágák a kölykök, de miért nekünk kéne többet fizetni hogy ők kiállításra hordják a kutyáikat? Valaki akinek nincs elborulva az agya elmagyarázná ezt nekem?


Amúgy nincs bajom sem a tenyésztőkkel sem a törzskönyves kutyákkal, már vettem törzskönyves kutyát és a jövőben is tenyésztőtől szeretnék vásárolni de nem vagyok hajlandó elhinni hogy ilyen "önzetlen" emberek miért nézik ilyen hülyének a vásárlóikat és a többi embert aki nem tenyészt és nem ért hozzá. Amúgy még régen mondta egy tenyésztő nekem hogy nem kerül olyan sokba a tenyésztés mint ahogy mondják.


2017. aug. 25. 16:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden annyiba kerül, amennyiért el lehet adni. Hogy mennyit lehet keresni a tenyésztéssel, az más kérdés, szerintem nem sokat, a több ezer eurós kölykökön már biztos lehet, de az ilyen 150 eft körülieken szerintem nemigen. A több ezer euróhoz viszont gondolom nem elég az, ha evente elmész valami falusi "kutyakiállításra", ahol a tied az egyetlen az adott fajtából.


Én nem tenyésztek, csak van egy darab kutyám, na, ez úgy havi 25 ezer 15 évig, ez nekem testvérek között is bőven négymillió felett van. Akkor erre számoljuk már rá a kutya eleve magasabb beszerzési árát, a plusz állatorvosi költségeket, a fedeztetéseket és a kiállításokra mászkálást, ezekre gondolom elmegy még pár millió. Legyen csak hatmillió minden összesen, akkor 40 kiskutyát kell 150 ezerért eladni, hogy nullán legyen az egész. Nyilván ha kétezer euro egy kölyök, akkor más a helyzet, de kíváncsi lennék, hányan állnak ezen a szinten.

2017. aug. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hát nekem ez így nem túl hihető, főleg hogy magad sem vagy otthon a témában csak orbitális összegekkel dobálózol.
2017. aug. 25. 16:56
 3/12 A kérdező kommentje:
amúgy meg szerintem az ellátást felesleges ide számolni, mert egy tenyésztő is dolgozik aztán akár csak egy átlag kutyatartó, egy tenyésztő is simán ki tudja fizetni a kutya ellátását, nem kell a kölykökért bejövő pénzből levonnia.
2017. aug. 25. 16:58
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Van az a szint, ahol már van haszon is. Ha már 8-10 kutyát tartasz, ha csak kiállítasz, ha a saját kanoddal fedezed a szukáidat, ha egy kutyától 4-5 almot is lehozol, akkor megéri. Itt sem lehet ebből megélni, kell rendes munkahely is, de már van haszon.

Viszont az ilyen kutyákat is itthon hobbi gazdának 150-200.000 ft-ért adják el, ami alapvetően nem számít soknak. Ebből 60-80.000 csak magának a kölyöknek a felnevelése. Ha nem saját kannal fedez, pláne esetleg jó kant választ, akkor a fedezés általában 2000-3000 euró, vagy még több. A kiállításban pedig nem egy darab nevezési költség a sok, hanem mondjuk havi egy nevezés és az utazás. De ezzel én sem értek egyet, hogy ezt ráterheljük a kölykök árára.


De nézzük meg a másik oldalt. Ha csak mondjuk 2 szukád van, hacsak 3 almot hozol le tőlük, ahogy az etikus, akkor nem fogja megérni. Ha dolgozol a kutyákkal, versenyzel velük, akkor végképp nem fogja megérni. A munkakutyázás éves szinten több millió forintot visz el. Ezért kerülnek még többe a munkavonalúak. De az sem térít meg sokat.

2017. aug. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha itt egy haszonért folytatott gazdasági tevékenységről beszélünk, ahogy azt ugye te feltételezed, akkor mi a francért ne kéne minden költséget beleszámolni?
2017. aug. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
de akkor áruld el hogy pl a tenyésztő főállásából befolyó pénzt miért nem számolja senki? miért csak a kölykök után befolyó pénzből vonogatnak le? Amúgy meg vannak sportkutyások akik ugyan olyan szinten dolgoznak a kutyákkal ugyan annyiba kerül mégis ki tudják fizetni tenyésztés nélkül, akkor a tenyésztők miért kérnek el egy munkavonalúért sokkal többet?
2017. aug. 25. 17:21
 7/12 A kérdező kommentje:
akivel én beszéltem csak 1 vagy két szukája volt és azt mondta hogy a legtöbb tenyésztő orbitálisan drágán adja a kutyáit. Ő nem ebből akar meggazdagodni ezért olcsóbban adja a kutyáit, hisz így sem megy minuszba (nem szaporító, kennelje van, szűrt kutyái) szóval ezért nem értem ezt az egészet. és örülnék ha nem csak minden össze vissza lenne dobálva hanem kicsit jobban elmagyarázná valaki. Ezért emeltem ki külön hogy azok akik ezt csak támadásnak veszik és a tenyésztők becsületét próbálják védeni ne írjanak.
2017. aug. 25. 17:25
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A vesszők hiánya miatt lehet, hogy nem értem teljesen, hogy mit is szeretnél mondani. Így lehetnek félreértések.


A tenyésztő főállásából befolyó pénz hogy jönne ide? Akkor is ugyan annyiba kerül a tenyésztés, ha havi 75.000 ft-ot keres, és akkor is, ha 2 milliót. Én magam nem látom az összefüggést a megélhetés miatt keresett pénz és a hobbira elköltött/hobbiból nyert pénz közt. De ha pontosítasz, vagy elmondod a gondolataidat, talán megértem.


Én munkakutyás vagyok, ezt az oldalt elég jól ismerem. A kutyáim munkavonalas kennelekből vannak, többen külföldről, így nem a magyar keresethez igazított árakért vettem őket. Nem vagyok tenyésztő, jelenleg egy kanom fedez csak, de se időm, se pénzem nem lenne egy alom bevállalásához. (És a vele járó macerához a meoeszel és az etsz-el.) Saját költségemből dolgozok, tréningezek, utazok a kutyáimmal. Hidd el, nem kétszerese és nem is háromszorosa az ebbe belefektetett energia és pénz, mint a kiállítózás. És ez a pénz nekem sosem fog visszatérülni. De, ha valaki ilyen kutyákat tenyészt, az olyan embereknek is fogja eladni, akik céllal veszik meg az ebet. Nem neked, nem kiállítós embereknek, nem családoknak. És akinek munkára, sportra kell a kölyök, az kifizeti az 1500-2500 eurót. Itt nem lehet azt mondani, hogy a munka költséget ne számolja bele a kölykök árába, hisz az emberek azért veszik meg a kölyköt, mert jó munkát várnak tőle. Itt akkora a költség és a belefektetett munka, idő, hogy azzal már nem lehet jótékonykodni.

2017. aug. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olyat senki nem mond, hogy nincs haszon, csak simán nem lehet meggazdagodni. :D Az átlag ember azt gondolná, hogy meglehet, mert egy kölyköt elad 150 000ért, az egy öt tagú alomnál már 750 000 forint, és az tuti tiszta haszon. :D De ugye nyilván nem. Ha valaki nem kutyagyártó kisiparos akkor kell mellette mást is dolgoznia, ezért mondják, hogy nem lehet belőle megélni. Meg amúgy is tenyésztőtől függ, hogy neki mennyibe kerül. Ha csak két szukája van, akik mondjuk kistestűek, akkor az nem fog neki havi szinten nagy kiadást dobni, de ha van hat nagytestű szukája, akkor az már komoly összeg havonta.


Ha belegondolsz: egy Louis Vuitton táska is drága. Az miért drága? Nem olyan drága az anyag, és a varrónő se kér sokat. Annak annyi az ára, és kész. Lehet LV táska nélkül is, és akita nélkül is élni. Ezen felesleges pörögni, hogy a ritka fajták miért drágák. Megveszik ennyiért is, akkor miért adnák olcsóbban?



(Egyébként egy külföldi kiállítás utazással nevezéssel együtt majdnem rúg egy 1000 eurót.)

2017. aug. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Általában a fajtáknak az eladási ára beáll egy szintre. Árgus szemekkel figyelik egymást a tenyésztők. Ahogy emelkednek az árak, szépen utána mennek a kölyök árak is.

A ritkább fajtáknak leginkább a külföldi árakhoz igazítják az itthonit.Mivel kevesen tenyésztik, tarthat a tenyésztő magas eladási árat.

2017. aug. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!